zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
3 najważniejsze zasady dla młodej skory
Czas czytania: 3 min
Halo, cześć! Ten wpis jest poświęcony młodej skórze, co prawda zasady są dosyć uniwersalne, jednak po 30 sty roku życia warto do pięlęgnacji dołożyć kilka innych elementów, ale o tym poczytasz w innych wpisach!
3 najważniejsze zasady dla młodej skory:
!! dobre oczyszczenie 
zero wyciskania!
!! normalizacja PH (tonizacja skóry)
zero wyciskania!
!! dobre nawilżenie 
zero wyciskania! 
Okres dojrzewania jest wypełniony zmianami emocjonalnymi i fizycznymi, które nie zawsze są do… ogarnięcia. A do tego jeszcze skóra! 
Problemy skórne mogą zaostrzyć stres i obniżyć poczucie własnej wartości w tym burzliwym czasie. 
Istnieje kilka prostych kroków, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej i promiennej skóry nastolatka. Nie bez powodu ZERO WYCISKANIA pojawia się pośród nich tak często 😉 
Przede wszystkim pamiętajcie! Nie jest za wcześnie żeby zacząć!! To wielki MIT, ze #tradzik sam przejdzie! Może przejdzie, a może nie! A nawet jeśli w końcu przejdzie to tym samym pozostawi po sobie: złe wspomnienia i blizny. 
W wieku nastoletnim ważne jest, aby zacząć dbać o skórę, to daje dobry fundament na późniejsze lata. Ale nie o tym teraz bo kto myśli o starzeniu się w wieku.. 18 lat! 
Przede wszystkim nie zaczynaj za ostro! Na wypełniacze, botoks i lasery przyjdzie jeszcze czas! A jeśli już musisz iść w medycynę estetyczna bo w Twoim otoczeniu to modne i fajne.. to zacznij od konsultacji u dobrego lekarza medycyny estetycznej!
Dowiedz się w jakiej kondycji jest Twoja skóra, jakich produktów do pielęgnacji powinnas_powinienes używać. Kieruj się zasadą minimalizmu pielęgnacji. W anpaTu możesz skorzystać z analizy skóry przy pomocy urządzenia Lumiscan. Takie spotkanie trwa 90min i pozwana na maksymalnie głęboką i dokładną analizę potrzeb Twojej skóry. Sprawdź to tutaj!
Niektóre przypadki zaawansowanego trądziku będą wymagały leczenia, więc konsultacja z dermatologiem i kosmetologiem może być konieczna. Z własnego doświadczenia rekomendujemy połączyć te wizyty i nie zdawać się tylko na leczenie farmakologiczne. Może być niezbędne, ale prawie zawsze należy je wspomóc właściwa pielęgnacją domową. Kosmetyki których używasz mają bardzo duże znaczenie, szczególnie jeśli zmagasz się ze zmianami zapalnymi, zaczerwienienim i innymi. 

2. Zacznij od podstaw - czyli pielęgnacja to podstawa!

Oczyszczanie skóry, tonizowanie jej w celu zrównoważenia pH i utrzymywanie jej nawilżenia to trzy kluczowe kroki w codziennej pielęgnacji młodej skóry (młoda skóra to taka do 25 roku życia). 
Skup się na wieczornej rutynie i bądź konsekwentna_ny. Nie opuszczaj ani jednego dnia, zawsze przed snem myj twarz. Pójście spać w makijażu to mega zła opcja! Lepiej już nie umyj zębów ten jeden raz (jeśli już musisz z czegoś zrezygnować ;)). 
No i ponad wszystko… NIE WYCISKAJ!
Najlepiej w ogóle nie dotykaj twarzy brudnymi rękami! Bakterie kałowe i glebowe często wyglądają na skórze jak trądzik - a wcale nim nie są! Także dłonie precz od twarzy! 
Co polecamy co pielęgnacji? 
 • Żel kolagenowy marki Colway 
 • Tonik - Peelmission (dopasowany do Twoich potrzeb) 
 • Krem z Estgen (dopasowany do Twoich potrzeb) 

Czy te produkty na pewno będą dla Ciebie dobre? Poza żelem kolagenowym, który powinien się znaleźć w każdej kosmetyczne - reszta NIE WIADOMO! Dlatego właśnie konsultacja!

Jeśli to wszystko wydaje Ci się logiczne, ale dalej nie wiesz jak się za to zabrać - czekamy w anpaTu!
ps. Jeśli zastanawiasz się nad zabiegami, to poniżej lista takich, które mogą (ale nie muszą - o tym właśnie rozmawiamy w czasie konsultacji), być dobre dla Twojej, młodej skóry:
A teraz 

Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

botoks co po zabiegu, botoks kiedy efekt, botoks kiedy efekty, botoks kiedy widać efekty, botoks lwia zmarszczka kiedy efekt, botoks na czole kiedy efekty, botoks na czolo kiedy efekty, botoks na czoło kiedy efekty, botoks pod oczy kiedy efekty, botoks w jakie dni, botox lwia zmarszczka kiedy efekty, dlaczego botoks nie działa, dlaczego botoks nie zadziała
przeczytaj również:
22 lipca, 2022 | Czas czytania: 13 min
Jaki kwas na blizny potrądzikowe? Czytaj więcej
26 października, 2021 | Czas czytania: 3 min
TRĄDZIK - to nie tylko sprawa twarzy! Czytaj więcej
30 czerwca, 2021 | Czas czytania: < 1
Prawdziwe przypadki: blizny potrądzikowe Czytaj więcej
1 2 3 8
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram