zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
4 kroki, które dzielą Cię od najlepszych efektów zabiegowych!
Czas czytania: 4 min

"Dzień dobry, poproszę kriolipolizę i w pakiecie -10kg mniej na wadze" Takim żartem powitał nas ostatnio jeden z naszych pacjentów 🙂
Zainspirował nas jednocześnie do napisania tego tekstu, tylko kilku (4), krokach, które dzielą Cię od wspaniałych efektów zabiegowych!

Etap I - KONSULTACJA I PLAN ZABIEGOWY

Dla nas konsultacja określana jest w dwóch słowach - niezbędna i kluczowa! Wielokrotnie powtarzamy, że w naszym gabinecie to już standard, żadna terapia nie rozpocznie się bez wnikliwej konsultacji. To podczas tej rozmowy, kosmetolog może ocenić stan Twojej skóry na twarzy lub ciele, dowiedzieć się jakie są Twoje oczekiwania i dobrać odpowniednią terapię. To jest właśnie ten moment, w którym możesz opowiedzieć o swoich potrzebach, ale też trudach i wątpliwościach po (co się często zdarza), kolejnej próbie poradzenia sobie z problemem. Podczas takiej rozmowy wykluczamy przeciwskazania do danego zabiegu i przygotowujemy plan dostosowany idealnie do potrzeb pacjenta. Ważne żeby podkreslić, że najważniejszym elementem konsultacji kosmetologicznej lub lekarskiej, jest bezwzględna szczerość z obu stron: terapeuty (kosmetologa lub lekarza i pacjenta).

konsultacja makijaż permanentny Katowice

Pacjent bezwzględnie musi wiedzieć do jakich zaleceń trzeba mu się stosować, aby efekt był najlepszy, a specjalista musi szczerze, zgodnie z obowiązującymi zasadami, wiedzą i etyką, powiedzieć jakie efekty są realne i możliwe do osiągnięcia, zakłądając realizację przyjętego planu. 

W naszej klinice, nie ma mowy o jednorazowych zabiegach, jeśli oczywiście mówimy o kompleksowym podejściu do probemu pacjenta i jego rozwiązaniu. 

Po wnikliwej konsultacji, przechodzimy do zaplanowania terapii. Zazwyczaj nie jest to jeden rodzaj zabiegu bo wiadomo, że terapie łączone przynoszą najlepsze rezultaty. Po konsultacji w anpaTu dostajesz do ręki tzw. planownik, w którym dokładnie i czytelnie kosmetolog rozpisuje jakie zabiegi są zalecone, w jakiej kolejności, z jaką częstotliwością oraz ceną. Dodatkowo na etapie rozpisywania planu terapii, dokładnie tłumaczymy, na czym polega zabieg i dlaczego to właśnie on jest tym, który pasuje do Twoich celów (skóry i efektów jakie chcesz osiągnąc). Plan zabiegowy jest zawsze "szyty na miarę", nie ma gotowego schematu, do którego "wpisujemy pacjenta". Jest wręcz odwotnie, każdy pacjent i jego odmienne potrzeby, wymuszają indywidualne podejście. Planownik jest też narzędziem, które trochę rozjaśni Ci nadmiar informacji, którymi jesteś zasypany podczas konsultacji kosmetologicznej. Na tym etapie, rozmawiamy o tym co będzie dla Ciebie najlepsze i prowadzimy negocjacje;) A to dlatego, że nie zawsze jesteś nastawiona/y na zaieg, który jest dla Ciebie najlepszy! Wtedy celem kosmetologa jest, wyjasnić i przekonać Cię dlaczego warto nam zaufać. 

konsultacja pierwszorazowa gabinety anpaTu

Etap II - WSPÓŁPRACA

Tajemniczo brzmi, bo przecież czy nie powinno teraz być juz z górki?!

Zabiegi zaplanowane, plan ułożony, płatnośc zrealizowana... nic tylko przyjści i oddać się w dobre ręce. Niestety to nie takie proste! Naprawdę każda/y z nas (mówię nas bo zupełnie szczerze byśmy tak wolały), chcę wierzyć, że zabiegi zdziałają cuda, bez żadnego zaangażowania z naszej strony. Przypominamy, że zabiegi są częścią wspomagającą, bądź jednym z kilku czynników, które składają się na finalny, spektakularny efekt. I tutaj słowo spektakularny - tak! Takie efekty da się osiągnąć, ale trzeba włożyć w to dużo pracy! 

Dostosowanie się do zaleceń kosmetologa w przypadku zabiegów na ciało tj. picie wody, racjonalne odżywianie, aktywność fizyczna, a w przypadku twarzy: odpowiednio dobrana, codzienna pielęgnacja, unikanie pewnych czynników, które pogarszają stan Twojej skóry. To wszystko jest miarą sukcesu. Bardzo często zapał pacjentów szybko opada, albo górę bierze ludzkie lenistwo 😉 Idealnie sprawdza się tu nasze hasło przewodnie: WYNIKI NIE WYMÓWKI!

[rcblock id="6827"]

Etap III - WIZYTA KONTROLNA

Bardzo często jest tak, że kończymy serię zabiegów i pacjenci są tak zadowoleni z efektu, że w głowie im tylko chwalić się i pokazywać jak ich ciało/twarz super wyglądają (no i super).

Tylko nie zawsze to koniec naszej współpracy. Zazwyczaj jest tak, że plan zabiegowy jest dalekosiężny.

Opcji mamy kilka; po zakończonej pierwszej serii zabiegów, właczamy inny zabieg - skóra lubi zmianę bodźca, reaguje na to dużo lepiej, dodatkowo zalecamy zabiegi przypominające. Wszystko uzależnione jest od efektu, jaki udało nam się uzyskać po pierwszej serii. Czasami efekt jest tak dobry, że skupiamy się na jego podtrzymaniu, czyli na zabiegach przypominających - o tym za chwilę.

Nardzo często nasza walka o osiągnięcie efektu wymaga nieco więcej czasu i zaangażowania. Nie dowiemy się tego bez wizyty kontrolnej u kosmetologa prowadzącego. Podczas takiego spotkania, kolejny raz (tak jak w czasie pierwszej konsultacji), specjalista musi was "zobaczyć", dotknąć i wspólnie omówić efekty i dalszą drogę. Uczulamy mocno, żeby każdy po skończonej serii, pojawił się u nas na takiej (bezpłatnej) wizycie!!

Tylko wtedy możemy właściwie pokierować pacjenta: zaplanwać dalsze działanie i/lub przekazać zalecenia jak dbać o efekty, które udało się osiągnąc do tej pory!

[rcblock id="5802"]

Etap IV - ZABIEGI PRZYPOMINAJĄCE

Dotarliśmy do momentu gdzie możemy z ręką na sercu powiedzieć: WOW! Efekt jest super! I teraz wszystko w Twoichrękach! 

Po pierwsze! Nie szkodzić - nadal trzymaj się zaleceń, kosmetologa, szereg czynników wpływa na to jak wyglądasz, jeśli znowu zaczniesz np. podjadać, albo filtr przeciwsłoneczny pójdzie w odstawkę, musisz rozumieć, że wróci też Twójproblem. To tak jak z chodzeniem na siłownie, jeśli wyćwiczymy wymarzone pośladki albo mięśnie brzucha, a następnie zaprzestaniemy ćwiczeń, nasze mięśnie nadal będą tak rozbudowane i kształtne? Niestety nie. Z zabiegami jest dokładnie tak samo. Należy cały czas przypominać skórze dany bodziec, bądź zmieniać go na inny. To też jest dla naszej skóry swego rodzaju gimnastyka. 

anpaTu lumiscan
konsultacja z analizą skóry LUMISCAN

Po drugie! Nie zapominać! - konsekwencja przy dbaniu u skórę (ciała i twarzy) jest kluczowa. Pamiętaj o pielęgnacji, piciu wody, kremie z filtrem, regularnym jedzeniu, spaniu i o tym, że zawsze jesteśmy na posterunku! Jeśli potrzebujesz dawki motywacji lub wsparcia – grzwi naszych gabinetów sa dla Ciebie zawsze otwarte!

ps. A co jeśli coś idzie nie tak? Powikłanie? Działanie nieporządane, które pojawiło się własnie u Ciebie? Niewiele obób w branży o tym mówi, ale trzeba powiedziec głośno i wyraźnie – pracujemy z ludzkim organizmem, wykorzystujemy technologie i techniki zabiegowe, które dają bardzo dobre efekty, ale często są też mocno ingeryncyjne. 

Przede wszytskim – trzeba rozumieć, że zawsze może się zdarzyć coś nieoczekiwanego. Kluczowe w takich sytuajcach jest, aby wiedzieć i rozumieć CO POSZŁO NIE TAK I DLACZEGO. 

Opieka pozabiegowa musi opierać się na tym, że kosmetolog/lekarz wie jak pomóc pacjentowi, który ma powikłanie pozabiegowe. Wie jak wyleczyć odmrożenie, poparzenie, jak poradzic sobie z przebarwieniem pozaplanym, stanem zaplanym czy innymi, poważniejszymi zdarzeniami. 

W anpaTu zawsze pracujemy z pacjentem do końca, wiemy jak radzić sobie z potencjalnymi zagorżeniami i zawsze jesteśmy do dyspozycji naszych pacjentów (w sytuacjach nieporządanych efektów: 24 godziny na dobę!). Mamy na swoim pokładzie wykwalifikowanych lekarzy i kosmetologów. Jesteś u nas bezpieczna i bezpieczny!

przeczytaj również:
21 marca, 2022 | Czas czytania: 2 min
Masaż kobido - co to jest? Czytaj więcej
21 grudnia, 2021 | Czas czytania: 2 min
Odmładzanie poprzez stymulowanie Czytaj więcej
10 września, 2020 | Czas czytania: 5 min
tłusta? sucha? mieszana? przejdź na "TY" ze swoją skórą Czytaj więcej
1 2 3 10
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram