CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top

gabinety anpatu.

jak zrobić automasaż drenujący w domu

Automasaż – jak wykonać masaż limfatyczny twarzy

Zacznijmy w ogóle od tego czym jest masaż limfatyczny twarzy? Jest to masaż, który inaczej nazywamy drenażem. Jego celem jest przede wszystkim redukcja obrzęków oraz usprawnienie przepływów krwi i limfy. Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu stymulującego układ limfatyczny. Polega na pocieraniu i uciskaniu skóry, wykorzystując specjalne techniki i ruchy. Zabieg ma na celu przepchnięcie płynu – limfy, a tym samym zmniejszenie obrzęku i usprawnienie krążenia chłonki. Co to jest limfa? To jasny wodnisty płyn, zawierający m.in. białka i elektrolity. Stanowi część składową krwi, jej zadaniem jest oczyszczanie tkanek organizmu. W limfie można znaleźć limfocyty, budujące układ odpornościowy.

Drenaż limfatyczny to idealne rozwiązanie, które możemy zastosować zarówno w gabinecie, jak i w domowym zaciszu – szczególnie na okolicę oczu. Często pytacie jak wykonać masaż limfatyczny twarzy? Od czego zacząć?

Pamiętajmy, że tego typu masaż charakteryzuje się dość delikatnym naciskiem – mamy aktywować węzły chłonne i przepchać limfę, a nie wywołać efekt rozgrzania i liftingu.
Drenaż limfatyczny ma oczyścić nasze tkanki i zminimalizować opuchliznę.

A więc jak zrobić masaż limfatyczny twarzy?

Zaczynamy od delikatnych ruchów pulsacyjnych aktywujących węzły chłonne na twarzy
(w okolicy uszu oraz żuchwy, jak również kąciki oka). Następnie wykonujemy delikatne ruchy zbierające obrzęk z centralnej części twarz odprowadzając go do wcześniej aktywowanych węzłów chłonnych np. przyusznych.
Mówiąc prostszym językiem po prostu przesuwamy delikatnie palce od środka twarzy na zewnątrz. Przy wykonywaniu masażu limfatycznego twarzy nie używamy poślizgu czyli żadnych olejków czynnikiem, który ma tutaj zadziałać jest sam delikatny ucisk oraz ciepło rąk. Zrobienie masażu limfatycznego twarzy w warunkach domowych nie powinno trwać więcej niż 10 minut. W gabinecie czas ten się wydłuża, gdyż zazwyczaj łączymy drenaż z innymi technikami np. relaksacją.

Prawidłowe wykonanie masażu limfatycznego pozwoli nam na rozjaśnienie okolicy pod oczami oraz zachowanie świetlistego spojrzenia w ciągu dnia. Zachęcamy Was do poświęcenia 10 minut co drugi dzień, we własnym zaciszu domowym. Pierwsze efekty automasażu limfatycznego zobaczycie juz po kilku dniach regularnego stosowania.

 

Napisz komentarz