zabiegi września
sprawdź >>
Menu
Automasaż - jak wykonać masaż limfatyczny twarzy
Czas czytania: 2 min

Zacznijmy w ogóle od tego czym jest masaż limfatyczny twarzy? Jest to masaż, który inaczej nazywamy drenażem. Jego celem jest przede wszystkim redukcja obrzęków oraz usprawnienie przepływów krwi i limfy. Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu stymulującego układ limfatyczny. Polega na pocieraniu i uciskaniu skóry, wykorzystując specjalne techniki i ruchy. Zabieg ma na celu przepchnięcie płynu - limfy, a tym samym zmniejszenie obrzęku i usprawnienie krążenia chłonki. Co to jest limfa? To jasny wodnisty płyn, zawierający m.in. białka i elektrolity. Stanowi część składową krwi, jej zadaniem jest oczyszczanie tkanek organizmu. W limfie można znaleźć limfocyty, budujące układ odpornościowy.

Drenaż limfatyczny to idealne rozwiązanie, które możemy zastosować zarówno w gabinecie, jak i w domowym zaciszu - szczególnie na okolicę oczu. Często pytacie jak wykonać masaż limfatyczny twarzy? Od czego zacząć?

Pamiętajmy, że tego typu masaż charakteryzuje się dość delikatnym naciskiem - mamy aktywować węzły chłonne i przepchać limfę, a nie wywołać efekt rozgrzania i liftingu.
Drenaż limfatyczny ma oczyścić nasze tkanki i zminimalizować opuchliznę.

A więc jak zrobić masaż limfatyczny twarzy?

Zaczynamy od delikatnych ruchów pulsacyjnych aktywujących węzły chłonne na twarzy
(w okolicy uszu oraz żuchwy, jak również kąciki oka). Następnie wykonujemy delikatne ruchy zbierające obrzęk z centralnej części twarz odprowadzając go do wcześniej aktywowanych węzłów chłonnych np. przyusznych.
Mówiąc prostszym językiem po prostu przesuwamy delikatnie palce od środka twarzy na zewnątrz. Przy wykonywaniu masażu limfatycznego twarzy nie używamy poślizgu czyli żadnych olejków czynnikiem, który ma tutaj zadziałać jest sam delikatny ucisk oraz ciepło rąk. Zrobienie masażu limfatycznego twarzy w warunkach domowych nie powinno trwać więcej niż 10 minut. W gabinecie czas ten się wydłuża, gdyż zazwyczaj łączymy drenaż z innymi technikami np. relaksacją.

Prawidłowe wykonanie masażu limfatycznego pozwoli nam na rozjaśnienie okolicy pod oczami oraz zachowanie świetlistego spojrzenia w ciągu dnia. Zachęcamy Was do poświęcenia 10 minut co drugi dzień, we własnym zaciszu domowym. Pierwsze efekty automasażu limfatycznego zobaczycie juz po kilku dniach regularnego stosowania.

 

przeczytaj również:
5 listopada, 2020 | Czas czytania: 3 min
TOP 5 ZABIEGÓW, KTÓRE POWINNAŚ ZROBIĆ JESIENIĄ Czytaj więcej
23 marca, 2021 | Czas czytania: 3 min
PRX-T33 Biorewitalizacja skóry bez igieł! Czytaj więcej
14 grudnia, 2022 | Czas czytania: 3 min
Zmarszczki - co warto o nich wiedzieć? Czytaj więcej
1 2 3 15
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram