CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top

gabinety anpatu.

jak zrobić automasaż drenujący w domu

Automasaż – jak wykonać masaż odmładzający twarzy

Automasaż – jak wykonać masaż odmładzający twarzy

Masaż odmładzający, czy inaczej liftingujący można wykonać samodzielnie w domu. Najlepiej zabrać się do tego po wieczornej kąpieli, kiedy możemy pozwolić sobie na chwilę dla siebie. Jeśli jednak masz taką chwilę o Koranu lub w środku dnia – śmiało! Każdy moment będzie dobry.

Jak często robić masaż twarzy żeby zobaczyć efekty odmłodzenia skóry?

Na początku wystarczy wykonywać go dwa razy w tygodniu po około 10 do 15 minut. Stopniowo możesz zwiększać częstotliwość aż do 5 razy w tygodniu.

 

Jak zrobić odmładzający masaż twarzy?

Zaczynamy od demakijażu, następnie nakładamy na całą twarz grubą warstwę kremu lub olejku,
możemy również użyć serum o bogatej konsystencji. Najłatwiej wykonać jest odmładzający masaż twarzy dwoma palcami – uciskami skórę palcem wskazującym i środkowym.
Najprostszą techniką jest pulsacja bądź wykonywanie kolistych ruchów (małe kółeczka) od centralnej części twarz na zewnątrz. Zaczynamy zawsze od dolnych partii twarzy i przechodzimy pasmami w górę. W okolicy oczu zaczynamy od wewnętrznego kącika i uciskając skórę przechodzimy do kącików zewnętrzynch. Pamiętamy również o górnej powiece, gdzie ucisk może być nieco bardziej delikatny.

Istotnym miejscem jest również okolica między brwiami, gdzie tworzy nam się tzw. lwia zmarszczka – tutaj też należy wiedzieć jak wykonać odmładzający masaż. Czoło masujemy kierując palce jednocześnie do góry (w kierunku linii włosów) i na boki. Tutaj intensywność dotyku może być znaczna. Po masażu liftingującym twarz będzie wyglądała promiennie, ujednolici się jej koloryt, będziemy czuć się zrelaksowane, a przede wszystkim dzięki niemu opóźniamy proces starzenia się skóry.

Miło jest połaczyć przyjemne z pożytecznym 🙂


Poznaj nasz zespół doświadczonych kosmetologów:

Napisz komentarz