CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top

gabinety anpatu.

usuwanie blizn potradzikowych anpatu

Blizny potrądzikowe – prawdziwy przypadek

Poznacie dzisiaj Karolinę i jej historię 🙂 W roli głównej – blizny potrądzikowe!

Walka z trądzikiem to bitwa, którą wielu z nas stacza w nadzieji na gładką, bezproblemową cerę. Niestety jest to dopiero jeden z etapów… Kiedy już wyleczysz się z trądziku, nagle okazuje się że pozostały nieprzyjemne pamiątki. Najczęściej mówimy o przebarwieniach pozapalnych i bliznach potrądzikowych

Blizny potrądzikowe to ubytki w skórze, wyglądem przypominające dziurki o różnych kształtach. Są klasyfikowane jako blizny typu zanikowego. Takie blizny mogą również przybierać rozmaite formy, od stożowych po walcowate, a nawet potocznie nazwane falowane. Powstają najczęściej w wyniku mechanicznej próby usunięcia zmiany trądzikowej, czyli po prostu drapania i wyciskania. Jednak przy bardzo głębokich i rozproszonych stanach zapalnych, mogą samoistnie pozostawić po sobie ubytek w skórze, czyli tytułową bliznę.

Karolina zmagała się ze zmianami trądzikowymi głównie w obrębie policzków, nie były to zmiany mocno rozproszone, ale bardzo głęboko usytuowane. Występowały w postaci podskórnych cyst. Jako konsekwencja trądziku, która pozostała na skórze Karoliny, pojawiły się blizny potrądzikowe typu falowanego. Jest to jeden z najcięższych przypadków, ponieważ blizna nie ma ostrego brzegu, który wyraźnie odgraniczony jest od skóry zdrowej. Takie blizny nakładają się na siebie, zlewają i tworzą na skórze wgłębienia przypominające fale.

Celem terapii jaką zastosowałyśmy u Karoliny, było pobudzenie skóry do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, zagęszczenie skóry, a co za tym idzie wyrównanie jej powierzchni.

Warto dodać, że tego typu terapie nie są łatwe, blizna nigdy nie zrówna się całkowicie ze skórą otaczającą. Ważne żeby pacjent od razu o tym wiedział. Jednak doświadczenie w pracy z bliznami potrądzikowymi, pozwoliło nam opracować schemat działania, który pozwala na nadbudowę blizny nawet aż o 70%!!! 

Zaplanowałyśmy z pacjentką 6 zabiegów karboksyterapii i 3 zabiegi mezotrapii mikroigłowej – dermapen. Zarówno karboksyterapia jak i mezoterapia mikroigłowa miały na celu pobudzić skórę do samoodnowy. Już na konsultacji plan obejmował oba te zabiegi, dlatego że blizny reagują na dany bodziec do pewnego momentu, następnie „zatrzymują się” w nadbudowie i terapia nie postępuje zgodnie z oczekiwaniami. Dzieje się tak ponieważ skóra, a szczególnie blizny „lubią” zmianę bodźca, to tak jakby przyzwyczaiły się do jednego rodzaju bodźca i potrzebowały innego, żeby znowu zacząć nadbudowę. 

Terapia rozpoczęła się od zabiegów karboksyterapii wykonywanych raz w tygodniu, po 6 zabiegach zmieniłyśmy bodziec na mikronakłucia w serii 3 zabiegów, wykonywane w odstępach 3-4 tygodniowych.

Efekt: wyraźne wyrównanie skóry w okolicy policzków, nadbudowa blizn o około 70%! Dodatkowo skóra w tym obszarze jest znacznie gładsza i bardziej jędrna.

Determinacja pacjentki była ogromna, trzeba szczerze powiedzieć, że zabiegi te nie należą do relaksacyjnych, ale efekt rekompensuje wszystko;)

Jeśli zmagasz się. bliznami potrądzikowymi – czekamy na Ciebie w anpaTu! Bezpłatna konsultacja to idealne rozpoczęcie terapii blizn potrądzikowych!

Napisz komentarz