zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Blizny potrądzikowe - prawdziwy przypadek
Czas czytania: 2 min

Poznacie dzisiaj Karolinę i jej historię 🙂 W roli głównej - blizny potrądzikowe!

Walka z trądzikiem to bitwa, którą wielu z nas stacza w nadzieji na gładką, bezproblemową cerę. Niestety jest to dopiero jeden z etapów... Kiedy już wyleczysz się z trądziku, nagle okazuje się że pozostały nieprzyjemne pamiątki. Najczęściej mówimy o przebarwieniach pozapalnych i bliznach potrądzikowych

Blizny potrądzikowe to ubytki w skórze, wyglądem przypominające dziurki o różnych kształtach. Są klasyfikowane jako blizny typu zanikowego. Takie blizny mogą również przybierać rozmaite formy, od stożowych po walcowate, a nawet potocznie nazwane falowane. Powstają najczęściej w wyniku mechanicznej próby usunięcia zmiany trądzikowej, czyli po prostu drapania i wyciskania. Jednak przy bardzo głębokich i rozproszonych stanach zapalnych, mogą samoistnie pozostawić po sobie ubytek w skórze, czyli tytułową bliznę.

Karolina zmagała się ze zmianami trądzikowymi głównie w obrębie policzków, nie były to zmiany mocno rozproszone, ale bardzo głęboko usytuowane. Występowały w postaci podskórnych cyst. Jako konsekwencja trądziku, która pozostała na skórze Karoliny, pojawiły się blizny potrądzikowe typu falowanego. Jest to jeden z najcięższych przypadków, ponieważ blizna nie ma ostrego brzegu, który wyraźnie odgraniczony jest od skóry zdrowej. Takie blizny nakładają się na siebie, zlewają i tworzą na skórze wgłębienia przypominające fale.

Celem terapii jaką zastosowałyśmy u Karoliny, było pobudzenie skóry do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, zagęszczenie skóry, a co za tym idzie wyrównanie jej powierzchni.

Warto dodać, że tego typu terapie nie są łatwe, blizna nigdy nie zrówna się całkowicie ze skórą otaczającą. Ważne żeby pacjent od razu o tym wiedział. Jednak doświadczenie w pracy z bliznami potrądzikowymi, pozwoliło nam opracować schemat działania, który pozwala na nadbudowę blizny nawet aż o 70%!!! 

Zaplanowałyśmy z pacjentką 6 zabiegów karboksyterapii i 3 zabiegi mezotrapii mikroigłowej - dermapen. Zarówno karboksyterapia jak i mezoterapia mikroigłowa miały na celu pobudzić skórę do samoodnowy. Już na konsultacji plan obejmował oba te zabiegi, dlatego że blizny reagują na dany bodziec do pewnego momentu, następnie "zatrzymują się" w nadbudowie i terapia nie postępuje zgodnie z oczekiwaniami. Dzieje się tak ponieważ skóra, a szczególnie blizny "lubią" zmianę bodźca, to tak jakby przyzwyczaiły się do jednego rodzaju bodźca i potrzebowały innego, żeby znowu zacząć nadbudowę. 

Terapia rozpoczęła się od zabiegów karboksyterapii wykonywanych raz w tygodniu, po 6 zabiegach zmieniłyśmy bodziec na mikronakłucia w serii 3 zabiegów, wykonywane w odstępach 3-4 tygodniowych.

Efekt: wyraźne wyrównanie skóry w okolicy policzków, nadbudowa blizn o około 70%! Dodatkowo skóra w tym obszarze jest znacznie gładsza i bardziej jędrna.

Determinacja pacjentki była ogromna, trzeba szczerze powiedzieć, że zabiegi te nie należą do relaksacyjnych, ale efekt rekompensuje wszystko;)

Jeśli zmagasz się. bliznami potrądzikowymi - czekamy na Ciebie w anpaTu! Bezpłatna konsultacja to idealne rozpoczęcie terapii blizn potrądzikowych!

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram