zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Botoks na czole - kiedy efekty?
Czas czytania: 3 min

Botoks na czole - kiedy efekty?

Dbasz o skórę, codziennie ją pielęgnujesz, używasz odżywczych kremów, a na czole i tak pojawiają się zmarszczki? Czas na botoks! Nie warto czekać. Nieważne czy masz 30 czy 50 lat. Zmarszczki w dużej mierze uwarunkowane są genetycznie i zależą od mimiki twarzy. Im szybciej zareagujemy, tym lepsze efekty, ponieważ nie dopuścimy do pogłębiania się zmian.

Botoks - kiedy widac efekt?

W poprzednich artykułach opisaliśmy szczegółowo substancję jaką jest toksyna botulinowa. Niemniej, pacjentów najczęściej interesuje efekt - jak szybko on nastąpi, jak długo będzie się utrzymywał. Na szczęście toksyna botulinowa jest szybkim remedium na oznaki starzenia. Jeśli zależy nam na niezwłocznym efekcie, jest to idealny wybór. Pierwsze rezultaty widoczne są po około 5-7 dniach od iniekcji. Dlaczego? Otóż botoks zaczyna oddziaływać na włókna po kilku dobach, następnie wpływa na unieruchomienie mięśnia. Najlepszy wynik osiąga się po około tygodniu, a ostateczne po 10 - 14 dniach (rozbieżności wynikają z indywidualnych uwarunkowań każdego pacjenta). 

Botoks - lwia zmarszczka - kiedy efekty?

Tzw. „lwia zmarszczka” to najczęściej wybierany obszar zabiegowy jeśli mówimy o zabiegu z użyciem toksyny botulinowej. Dodatkowo pogłębia się ona przy nałożeniu podkładu. Wiele osób przy wyrażaniu emocji uaktywnia tę część twarzy i pojawiają się pierwsze pionowe fałdy skórne. Szczególnie widać je przy marszczeniu brwi i mrużeniu oczu (zwłąszcza latem). Jeśli zastosowana zostanie toksyna botulinowa punktowo, przewodzenie impulsów nerwowych będzie zablokowane. Stąd skurcze twarzy będą znacznie ograniczone, a jednak efekt będzie naturalny. Poprawi się ogólny wygląd, a twarz będzie wyglądała na młodszą. Często jednak odradzamy pacjentkom wykonywanie tylko tego jednego obszaru - dlaczego? Na estetykę twarzy, w tym mimikę zawsze trzeba patrzeć całościowo. Często zablokowanie, które daje botoks, tyko jednego obszaru może dać nieco dziwny i momentami nienaturalny efekt. Podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej zawsze następuje wspólna decyzja, które obszary poddać zabiegowi, aby efekty były jak najbardziej naturalne! 

Zobacz jak wygląda podanie toksyny botulinowej (klik)

Botoks na kurze łapki - kiedy efekty?

Drugim najbardziej powszechnym powodem dla którego korzysta się z usług medycyny estetycznej są kurze łapki. Botoks pozwala się ich pozbyć - a dokładniej zupełnie je wyciszyć. Te drobne zmarszczki wokół oczu wyglądają jak promienie wychodzące od zewnętrznego kącika. Powstają głównie podczas uśmiechania się. Za aktywność tych miejsc odpowiada mięsień okrężny oka. Jeśli dłuższy okres czasu nie reagujemy w porę, kurze łapki utrwalają się i są widoczne nawet kiedy twarz jest w spoczynku. Warto zatem zainteresować się wyglądem twarzy i reagować zanim będzie za późno. Nawet osoby po 20 roku życia przychodzą do naszych gabinetów, aby zniwelować zmarszczki wokół oczu i jest to zupełnie normalne. Każdy z nas jest zupełnie inny i procesy zachodzące w skórze różnią się.

Jeśli pacjent_ka w 24 roku życia ma bardzo mocną mimikę to nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby wykonać tzw. Baby botoks - podanie niewielkich ilości preparatu w miejsca najbardziej narażone na marszczenie się i zagniatanie się skóry. 

Kiedy botoks nie działa?

Zdarza się, że toksyna botulinowa nie daje pożądanego efektu. Powodów może być kilka:

 • Być może tajemnica tkwi w liczbie podanych jednostek - jeśli jest za mała, a mięsień jest silny, preparat może działać słabiej. 
 • Jeśli bezpośrednio po zabiegu i krótko po nim skóra jest poddawana działaniu wysokich temperatur - egzotyczne wakacje, sauna, solarium, długie gorące kąpiele (np. Wody termalne lub jaccuzi) - działanie preparatu będzie osłabione i czas jego działania mocno skrócony. 
 • Jakość pracy i wykonywanego zabiegu: - brak zachowania łańcucha chłodniczego przy transporcie produktu (botoks powinien być przechowany w lodówce - jeśli tak się nie dzieje, jego siła może spaść do zera). 
 • Rodzaj preparatu i producent - to mocno indywidualna kwestia - na każdego botoks innej matki może nieco inaczej (czas działania), działać. 
 • Czynniki anatomiczne, genetycznie uwarunkowana oporność, mało receptorów w mięśniu, mała ekspresja/mimika. 
 • Zbyt głębokie zmarszczki - efekt polega tylko na spłyceniu, nie znikną całkowicie po zabiegu. 
 • Wytworzenie przeciwciał na toksynę botulinową - jeśli robisz zabieg za często, w za krótkich odstępach czasu. 

W gabinetach anpaTu lekarze pracują tylko i wyłącznie na oryginalnej toksynie otulinowej marki BOTOX. Wg naszej opinii to najlepszy preparat do tego zabiegu. 

Kiedy „wychodzi” botoks?

Jak długo utrzymuje się botoks? Efekty po wstrzyknięciu utrzymują się od ok 3 do 6 miesięcy. Generalnie zależy to od indywidualnych predyspozycji i tego jaki styl życia prowadzi pacjent.


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

botoks co po zabiegu, botoks kiedy efekt, botoks kiedy efekty, botoks kiedy widać efekty, botoks lwia zmarszczka kiedy efekt, botoks na czole kiedy efekty, botoks na czolo kiedy efekty, botoks na czoło kiedy efekty, botoks pod oczy kiedy efekty, botoks w jakie dni, botox lwia zmarszczka kiedy efekty, dlaczego botoks nie działa, dlaczego botoks nie zadziała
przeczytaj również:
19 listopada, 2021 | Czas czytania: 3 min
Pokonaj lęk i stres w 20minut! Czytaj więcej
25 kwietnia, 2023 | Czas czytania: 3 min
Jak utrzymać długotrwały efekt botoksu? Oto 3 cenne rady! Czytaj więcej
28 września, 2020 | Czas czytania: 4 min
Trądzik - pospolity dziwak - o co mu chodzi? Czytaj więcej
1 2 3 19
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram