zabiegi kwietnia
sprawdź >>
Co na cellulit w ciąży? Sprawdź jak możesz zabiezpieczyć swoje ciało!
Czas czytania: 3 min

Cellulit w ciąży - bardzo uporczywy, bolesny, pogarszający samopoczucie. To bardzo częsty problem przyszłych mam. Jednak mamy szansę mu przeciwdziałać i z nim walczyć. Ale zacznijmy od początku… Jak się pozbyć cellulitu, co stosować na cellulit w ciąży i jakie kosmetyki na cellulit w ciąży? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Dlaczego w ciąży robi się cellulit?

Przez powiększający się brzuch, rozregulowaną gospodarkę hormonalną, spowolnione tempo życia, a co za tym idzie - mniejszą aktywność fizyczną, limfa krąży wolniej po ciele ciężarnej. Zastoje limfy prowadzą do obrzęków tkanki, co stwarza idealne warunki do rozwoju wspomnianego cellulitu. Niektórzy mają do niego predyspozycje, dziedziczą to w genach. Inni mają cellulit od nadmiernej tkanki tłuszczowej, w której wolniej krążąca krew i limfa również zaostrzają problem. Ale ciężarne nierzadko mają utrudnioną sytuację, ze względu na samopoczucie, które nie zawsze jest takie jakbyśmy tego oczekiwały, przez stan zdrowia, który może teraz bardziej doskwierać i ograniczające zalecenia od lekarza.

A zatem pojawia się pytanie: co można stosować na cellulit w ciąży?

Istnieją różne sposoby walki z cellulitem u kobiet, które spodziewają się dziecka. Mamy do dyspozycji między innymi zabiegi, które można robić w gabinetach kosmetologii. Naszym pierwszym wyborem zawsze będzie Icoone, czyli masaż podciśnieniowy.

WAŻNE!
Wszystkie dozwolone dla kobiet w ciąży zabiegi, wykonujemy dopiero po skończonym trzecim miesiącu, zdrowej ciąży.  

Zabieg Icoone może być wykonywany prawie do samego końca ciąży oraz niemal natychmiast po jej zakończeniu. Ważną częścią masażu Icoone jest 20-minutowa część drenażu limfatycznego. Specjalne ruchy gwarantują, że od razu po zabiegu odczuwa się ulgę i łatwiej jest się “wcisnąć” w spodnie, czy przylegające do stopy buty 🙂 Zawsze zalecamy również szczotkowanie ciała, które jest częścią naszego zabiegu bandażowania ciała Arosha. Ten zabieg jest bardzo, przyjemny, relaksujący i świetnie się sprawdzi w przypadku cellulitu, obrzęków nóg - a przy okazji poprawi jakość skóry. 

Jeżeli Twój lekarz wyraża zgodę, możesz również ćwiczyć, aby usprawnić przepływ limfy.Jakie ćwiczenia na cellulit w ciąży? Przede wszystkim takie, które bezpiecznie angażują jak najwięcej partii mięśni (z wyłączeniem brzucha), nawet jeżeli będzie to codzienny spacer dwa/trzy razy dziennie po 30 minut, basen czy gimnastyka. Twoja aktywność fizyczna w ciąży będzie tez mocno uzależniona od tego czy uprawiałaś ją przed. Jeśli tak, a Twoja ciąża rozwija się prawidłowo - spokojnie będziesz mogła pozwolić sobie na większy wysiłek fizyczny, nawet taki z obciążeniem (koniecznie pod okiem fachowca - trenera)

Jeśli spacery to nie Twoja bajka, spróbuj jogi lub pilatesu dla kobiet w ciąży. Takie zajęcia dostosowane są do możliwości, a kontrola instruktora pozwala na personalizację ćwiczeń i dobranie do aktualnego stanu fizycznego przyszłej mamy.

Co stosować na cellulit w ciąży/jaki krem na cellulit w ciąży?

Pytanie jakie kosmetyki na cellulit w ciąży i w ogóle jakie kosmetyki są bezpieczne w ciąży pada często. Wszystko zależy od Twojego ciała i tego co zaakceptuje. Niektóre Panie w ciąży mogą zareagować zaczerwienieniem lub alergią na krem czy serum, którego używały od zawsze. Trzeba zatem próbować, dobrym wyborem mogą okazać się kosmetyki naturalne, ale nie bójcie się też tych z dodatkami mocniejszych składników aktywnych. Z drogeryjnych produktów polecamy Mustela Maternite i produkty z dr Palmer’s.

A co na cellulit po ciąży?

Jak już wiesz, Icoone sprawdzi się świetnie. Mamy również do wyboru zabiegi nieco bardziej inwazyjne, ale wciąż bezpieczne dla kobiet karmiących! Takim zabiegiem jest np. Karboksyterapia (śródskórnie podanie medycznego dwutlenku węgla), ten zabieg wykonywany w serii od 10 do 15 znacząco zmniejszy widoczność “pomarańczowej skórki” i polepszy jakość skóry. Możemy też działać falą uderzeniową STORZ i bandażowaniem Arosha. Wszystkie te zabiegi działają inaczej, a ich połączenie daje idealną terapię łączoną, która przynosi doskonałe efekty. Najważniejsze aby trafić do kosmetologa, który ma doświadczenie w pracy ze skórą i z ciałem. Cellulit to złożony problem, ale współczesna kosmetologia i medycyna mają na niego odpowiedzi! Zatem do boju!

Jeśli zastanawiasz się jak możesz zmniejszyć cellulit - umów się na bezpłatną konsultację do kosmetologów anpaTu - klik. 

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram