zabiegi lutego
sprawdź >>
Co zrobić żeby zlikwidować drugi podbródek? 
Czas czytania: 4 min

Czy wiesz jakie są najbardziej popularne frazy, które wpisują kobiety w wyszukiwarce internetowej? Pewnie będziesz zaskoczona, spójrz poniżej!

 • Co zrobic na drugi podbródek?
 • Jak zmniejszyć drugi podbródek?
 • Jak zlikwidować drugi podbródek?
 • Jak zwalczyć drugi podbródek?
 • Jak zgubić drugi podbródek?
 • Jak zlikwidować drugi podbródek -  cwiczenia

Czy to nie brzmi znajomo? Ile razy patrząc w lustro masz takie myśli w głowie? Nieważne jakiego słowa użyjesz – oznacza to jedno – marzenie o pozbyciu się kompleksu. Doskonale to rozumiemy, każdy z nas chce czuć się atrakcyjnie i młodo. Nie dotyczy to tylko kobiet, również mężczyzn. Spieszymy z wyjaśnieniem tego zagadnienia.

Tkanka tłuszczowa na twarzy - czy jest nam potrzebna?

Na twarzy mamy dosyć dużo tkanki tłuszczowej, nawet na płaskim czole. To może wydawać się zaskakujące, ale te kilkadziesiąt mililitrów tłuszczu jest nam bardzo potrzebne, bo on wypełnia przestrzenie między mięśniami i więzadłami. Układ mięśni w twarzy jest bardzo złożony, nierównoległy, i tkanka tłuszczowa uzupełnia te przestrzenie. Istotne jest pytanie, co się dzieje z tą tkanką tłuszczową z wiekiem. 

Linia żuchwy i podbródek. Ten element postarza najbardziej. U starszych osób naturalne jest, że pojawia się ten problem z wiekiem i że twarz zamiast odznaczać się wyraźnie, zlewa się w okolicy podbródka z szyją. U młodych ten sam efekt obserwujemy przy mocnej nadwadze. Podbródek robi się duży, nie tylko w okolicy przedniej, ale i bocznej, aż do uszu.

Drugi podbródek – co to?

Drugi podbródek, jak go zlikwidować, jeśli nie wiemy czym on tak naprawdę jest? To nic innego jak kumulacja tkanki tłuszczowej poniżej linii żuchwy. Często kojarzy nam się z osobami otyłymi, jednak często zdarza się, że posiadają go osoby szczupłe. 

Jak wygląda drugi podbródek? Jest to charakterystyczna fałda, która może wyglądać nieestetycznie i sprawia, że wyglądamy nieco poważniej. Zapewne zapytasz: dlaczego mam drugi podbródek? Jest kilka kwestii z tym związanych. Czasem faktycznie jest on wynikiem zwiększonej masy ciała. Może też pogłębiać się z wiekiem, kiedy nasza skóra traci elastyczność. Nierzadko zapominamy o prawidłowej pielęgnacji, nawilżaniu. Dodatkowo niektórzy mają predyspozycje genetyczne, jest to np. podyktowane wadą zgryzu, cofniętą anatomicznie brodą, nieprawidłową postawą. 

Co zrobić żeby zniknął drugi podbródek?

Nie ma złotej rady, jak skutecznie zlikwidować drugi podbródek. Jak wyżej, przyczyny mogą być różne, warto odwiedzić lekarza medycyny estetycznej i zasięgnąć porady co będzie najlepsze w Twoim przypadku. Dopiero wtedy dopasujemy odpowiednią kurację. Doskonale wiemy jak drugi podbródek może wpłynąć na samopoczucie. Trudno zatuszować go makijażem, czujemy się mniej atrakcyjni. Mamy problem z akceptacją siebie. Nie warto się zadręczać, porozmawiaj z naszymi specjalistami!

Drugi podbródek - jakie zabiegi?

Jak zlikwidować drugi podbródek? Złotym standardem w naszych gabinetach jest zestaw lipolizy iniekcyjnej i zabiegu Icoone. Jednak zawsze indywidualnie kwalifikujemy pacjenta do zabiegu: pytamy o uwarunkowania genetyczne, przyzwyczajenia co do naszej postawy ciała, patrzymy na budowę szczęki. Niektórzy myślą, że wystarczy być aktywnym fizycznie i niechciany tłuszczyk zniknie. Nie do końca, ponieważ są miejsca, które bez wspomagania zabiegami medycyny estetycznej, nie zredukują swojej objętości. 

Jak szybko usunąć drugi podbródek?

Jeżeli zastanawiasz się jak szybko zlikwidować drugi podbródek, musisz uzbroić się w cierpliwość. Długotrwałe efekty i pełne zadowolenie przychodzi z czasem. Poniżej opiszemy najbardziej skuteczne metody w walce z tą przypadłością. Chcemy, abyś poszerzył_a swoją wiedzę na temat dostępnych możliwości i świadomie dbał_a o swój wygląd i zdrowie. 

Drugi podbródek -  jak zlikwidować? Nasz hit - lipoliza iniekcyjna w zestawie!

Jest to inaczej mezoterapia igłowa z użyciem specjalnego preparatu, którego celem jest kontrolowane zniszczenie komórek tłuszczowych. Ten bezpieczny zabieg polega na ostrzyknięciu okolicy zabiegowej. Bez obaw - stosujemy znieczulenie miejscowe. Następnie dochodzi do rozpuszczenia komórek tłuszczowych, które są potem usuwane z organizmu. Oprócz głównego efektu, zaobserwujesz: 

 • Odżywienie skóry
 • Zwiększenie jej elastyczności
 • Wysmuklenie szyi

Z naszego doświadczenia lipoliza najlepiej działa w połączeniu z masażem podciśnieniowym ICOONE. Kiedy pytacie jak zniwelować drugi podbródek, najczęściej polecamy ten zestaw, ponieważ wprost go uwielbiacie, a efekty widzicie najszybciej właśnie po nim! Jesteście zadowolone z rezultatów, a masaż ICOONE idealnie zwieńcza proces terapeutyczny. Dzięki temu idealnemu połączeniu, zapobiegamy powstawaniu zrostów, a wszelkie nierówności zostają wygładzone. 

Jak zlikwidowac drugi podbródek? Fala uderzeniowa STORZ – as w rękawie!

Te harmoniczne drgania w postaci fali akustycznej, rozchodzą się w tkankach miękkich powodując rozbijanie komórek tłuszczowych. Dodatkowo działa ona regeneracyjnie, uelastyczniając skórę, czyniąc ją jędrną i napiętą. Jak zredukować drugi podbródek dzięki fali STORZ? Potrzeba 5 - 10 zabiegów, aby zobaczyć zadawalającą przemianę. Przyjdź na konsultację, a wspólnie zdecydujemy jaka procedura będzie dla Ciebie najlepsza. 

Jak zlikwidować drugi podbródek – ćwiczenia

Co na drugi podbródek, gdy chcemy wzmocnić efekty i przyspieszyć proces regeneracji skóry? Jest wiele sposobów aby sobie pomóc. Osobiście polecamy jogę twarzy, która ostatnio stała się bardzo popularna oraz facetaping! I dobrze – regularnie praktykowana, może dać spektakularne rezultaty. Najlepiej jest poszukać filmów instruktażowych w Internecie, lub zapytać porozmawiać z naszymi kosmetologami. Jeśli joga, to jaki krem na drugi podbródek? Łatwiej jest pracować z naszą skórą, gdy jest ona natłuszczona, pozwala na przesuwanie po niej dłoni z poślizgiem. Warto zaopatrzyć się w delikatny krem, a najlepiej olejek SLAAP. Ułatwi on wykonanie automasażu. 

co zrobić na drugi podbródek

Zatem już wiesz jak zlikwidować drugi podbródek w domu. Niemniej jednak, tylko połączenie z technikami medycyny estetycznej i kosmetologii będzie skutkowało najlepszymi wynikami. Ważna jest systematyczność oraz to, aby się nie zniechęcać. Zachowanie pięknego wyglądu wymaga wiedzy i troski każdego dnia. 

Jak zlikwidować drugi podbródek - forum  

Często szukacie odpowiedzi na pytanie jak usunąć drugi podbródek w Internecie. Oczywiście dobrze jest poczytać opinie innych osób na ten temat. My jednak zachęcamy aby zaufać profesjonalistom, którzy codziennie zmagają się z tego typu wyzwaniami. Dzięki temu skorzystacie z bezpiecznej technologii, nie ryzykując utraty zdrowia czy efektów ubocznych. Nie daj się nabrać na cudowne terapie i preparaty, które nie mają atestu. Korzystaj tylko z rekomendowanych zabiegów w naszym salonie. Ponadto pamiętaj! Każdy człowiek jest inny i jego skóra ma inne potrzeby. Zawsze wybieraj rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb!


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram