zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
COVID pozbawił Cię włosów?!
Czas czytania: 2 min

Ostatnio coraz częściej dochodzą nas słuchy zarówno ze strony pacjentów jak i trychologów o rosnącym problemie z wypadającymi włosami po przebyciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 . Szczególnie niepokojące jest to, że dotyczy to grupy aż 25% pacjentów, także skala jest całkiem duża!

Pierwsze przerzedzenie włosów mozna zaobserwowac juz w miesiąc po przebytej infekcji, ale czasami nadmierne wypadanie obserwujemy dopiero 6 miesięcy po wyzdrowieniu. Mamy tutaj do czynienia prawdopodobnie z mechanizmem łysienia telogenowego czyli znacznym skórceniem faz wzrostu włosa. Kolejnych "nowych" włosów jest zdecydowanie mniej niż tych, które wypadają.

Bezpośrednią przyczyną takiej sytuacji jest stres związany z przebytą infekcją, osłabienie organizmu, a nawet wysoka gorączka. 

W cięższych przypadach może wystapić również łysienie plackowate – jest to charakterystyczna utrata włosów skoncentrowana nie na całej głowie, tylko w niektórych miejscach w postaci łysych "placków".

Im szybciej zaczniemy działać po zaobserwowaniu nadmiernej utraty włosów tym lepiej. W domu koncentrujmy się na stosowaniu wcierek, na dotlenianiu skóry głowy poprzez masaże i intensywną stymulację - drapanie jest idealne! Suplementacja preparatami z cynkiem, biotyną oraz witaminami C i B rownież nie zaszkodzą. Sytuacją idealną byłoby połączenie pielęgnacji domowej z zabiegami w gabinecie kosmetologii.

Tutaj możemy oprzeć się na dwóch bardzo skutecznych zabiegach – karboksyterapii i mezoterapii igłowej z użyciem preparatu o nazwie Dr Cyj. 

Karboksyterapia dotleni skórę głowy i wytworzy nową sieć naczyń krwionośnych, które pomogą w odżywieniu tej okolicy. Natomiast mezoterapia, dzięki obecności w swoim składzie dużej ilośći peptydów zahamuje nadmierne wypadanie włosów jednocześnie przyspieszając porost nowych włosów.

Oba zabiegi mozna wykonywać niezaleznie od siebie, natomiast od paru miesięcy obserwujemy najlepsze efkety przy połaczeniu tych dwóch technologii.

Mezoterapię z uzyciem Dr Cyja wykonujemy ją zazwyczaj trzy razy w odstępach dwutygodniowych. Jeżeli chodzi o karboksyterpię to tutaj zalecana ilość zabiegów to około 8-10 wykonywanych raz w tygodniu.

Pierwsze efekty po takiej terapii łaczonej możemy zaobserwować już po około 1,5 miesiąca! (wydaje Ci się, że to długo! Nic podobnego zazwyczaj skóra głowy jest okolicą, która zdecydowanie wolniej odpowiada na zadane bodźce (np. sama suplementacja daje pierwsze widoczne efekty po upływie 3-6 miesięcy).

Jak zawsze czas reakcji jest kluczowy, także jeżeli należysz do grupy osób z tym problemem działaj od razu i wielopłaszczyznowo, a efekty mile Cię zadziwią.

przeczytaj również:
13 czerwca, 2022 | Czas czytania: 3 min
Jak rozpoznać cellulit wodny od tłuszczowego? Czytaj więcej
14 czerwca, 2022 | Czas czytania: 4 min
Gdzie znajduje się tkanka tłuszczowa? Czytaj więcej
21 kwietnia, 2022 | Czas czytania: 3 min
Karboksyterapia - ile zabiegów? Czytaj więcej
1 2 3 10
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram