zabiegi kwietnia
sprawdź >>
Czy koniec lata to koniec dbania o ciało?
Czas czytania: 2 min

Każda z nas przygotowuje swoje ciało na lato, kiedy odsłaniamy nogi w sukienkach lub zakładamy stroje kąpielowe, ale czy zdajemy sobie sprawę, że powinnyśmy dbać o nie przez cały rok?

Na lato zazwyczaj wykonujemy serie zabiegów, które mają za zadanie pozbyć się cellulitu czy zbędnych centymetrów, ale pamiętajmy, że po tym gorącym okresie zabiegi nie powinny zostawać odstawiane na bok aż do następnego lata. Pozwoli to uniknąć walki z czasem do pierwszej letniej sukienki czy wyjazdu na plażę.

Co zatem robić, aby utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji przez cały rok?

Istotą są zabiegi przypominające po wykonanych pełnych seriach zabiegowych np. Icoone, fala uderzeniowa czy karboksyterapia lub terapiach łączonych, które dają zdecydowanie najlepsze efekty.

W jakiej częstotliwości wykonywać zabiegi przypominające?

Icoone, karboksyterapia czy fala uderzeniowa STORZ po odpowiednio dobranej serii powinny być wykonywane minimum raz w miesiącu. Pozwoli to utrzymać skórę w kondycji uzyskanej dzięki pełnej serii zabiegowej, czyli ujędrnioną i pozbawioną cellulitu ze względu na dobrze dotlenione i odżywione komórki. Pomoże to także nie przybrać na wadze i unikać obrzęków, dzięki drenażowi limfatycznemu, i działaniu wspomagającym lipolizę, czyli rozpad tłuszczów.

Kiedy zacząć serie zabiegowe przed nadchodzącym latem?

Jeśli chcemy zdążyć przed latem, musimy pamiętać o tym, żeby zacząć odpowiednio wcześnie. Zależnie od dobranych zabiegów czas ten może być różny.

Na pierwsze efekty kriolipolizy Cooltech należy zaczekać ok. 6 tygodni, na ostateczne do 12 tygodni -co daje również około półtora do dwóch miesięcy.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który wykonuje się w serii, która obejmuje 3-4 zabiegi w odstępie minimum trzech tygodni, mimo że pierwsze efekty widać już po 3 tygodniach od wykonania pierwszego zabiegu, to cała seria zajmie ponad dwa miesiące.

Seria Icoone to około półtora miesiąca, podobnie seria fali uderzeniowej Storz Medical.

Zakładając więc, że okres urlopowy zaczyna się w czerwcu, to zabiegi modelujące i antycellulitowe powinno się zaczynać już z początkiem kwietnia lub na koniec marca.

Oprócz zabiegów w gabinecie można również utrwalić wypracowane efekty np. szczotkując się na sucho, ale pamiętajmy, że niezbędna w walce z tkanką tłuszczową i cellulitem są także aktywność fizyczna, racjonalna dieta i odpowiednia ilość wypijanej wody w ciągu dnia! 😉

Podsumowując, pamiętajmy o tym, żeby odpowiednio wcześnie wybrać się na konsultację i dobrać serię zabiegów dopasowaną do potrzeb naszego ciała wraz z określeniem częstotliwości zabiegów przypominających, aby wyrobić się w czasie i cieszyć się piękną sylwetką oraz jędrną, zdrową skórą nie tylko całe lato, ale cały rok.

--

Artykułu przygotowała Karolina Perl

Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

botoks co po zabiegu, botoks kiedy efekt, botoks kiedy efekty, botoks kiedy widać efekty, botoks lwia zmarszczka kiedy efekt, botoks na czole kiedy efekty, botoks na czolo kiedy efekty, botoks na czoło kiedy efekty, botoks pod oczy kiedy efekty, botoks w jakie dni, botox lwia zmarszczka kiedy efekty, dlaczego botoks nie działa, dlaczego botoks nie zadziała
przeczytaj również:
27 czerwca, 2023 | Czas czytania: 3 min
Kriolipoliza dla mężczyzn - skuteczne usuwanie tłuszczu bez skalpela! Czytaj więcej
30 września, 2021 | Czas czytania: 2 min
COVID pozbawił Cię włosów?! Czytaj więcej
9 września, 2021 | Czas czytania: 2 min
Blizny potrądzikowe - prawdziwy przypadek Czytaj więcej
1 2 3 14
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram