CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top

gabinety anpatu.

zabiegi na jesień

Czy koniec lata to koniec dbania o ciało?

Każda z nas przygotowuje swoje ciało na lato, kiedy odsłaniamy nogi w sukienkach lub zakładamy stroje kąpielowe, ale czy zdajemy sobie sprawę, że powinnyśmy dbać o nie przez cały rok?

Na lato zazwyczaj wykonujemy serie zabiegów, które mają za zadanie pozbyć się cellulitu czy zbędnych centymetrów, ale pamiętajmy, że po tym gorącym okresie zabiegi nie powinny zostawać odstawiane na bok aż do następnego lata. Pozwoli to uniknąć walki z czasem do pierwszej letniej sukienki czy wyjazdu na plażę.

Co zatem robić, aby utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji przez cały rok?

Istotą są zabiegi przypominające po wykonanych pełnych seriach zabiegowych np. Icoone, fala uderzeniowa czy karboksyterapia lub terapiach łączonych, które dają zdecydowanie najlepsze efekty.

W jakiej częstotliwości wykonywać zabiegi przypominające?

Icoone, karboksyterapia czy fala uderzeniowa STORZ po odpowiednio dobranej serii powinny być wykonywane minimum raz w miesiącu. Pozwoli to utrzymać skórę w kondycji uzyskanej dzięki pełnej serii zabiegowej, czyli ujędrnioną i pozbawioną cellulitu ze względu na dobrze dotlenione i odżywione komórki. Pomoże to także nie przybrać na wadze i unikać obrzęków, dzięki drenażowi limfatycznemu, i działaniu wspomagającym lipolizę, czyli rozpad tłuszczów.

Kiedy zacząć serie zabiegowe przed nadchodzącym latem?

Jeśli chcemy zdążyć przed latem, musimy pamiętać o tym, żeby zacząć odpowiednio wcześnie. Zależnie od dobranych zabiegów czas ten może być różny.

Na pierwsze efekty kriolipolizy Cooltech należy zaczekać ok. 6 tygodni, na ostateczne do 12 tygodni -co daje również około półtora do dwóch miesięcy.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który wykonuje się w serii, która obejmuje 3-4 zabiegi w odstępie minimum trzech tygodni, mimo że pierwsze efekty widać już po 3 tygodniach od wykonania pierwszego zabiegu, to cała seria zajmie ponad dwa miesiące.

Seria Icoone to około półtora miesiąca, podobnie seria fali uderzeniowej Storz Medical.

Zakładając więc, że okres urlopowy zaczyna się w czerwcu, to zabiegi modelujące i antycellulitowe powinno się zaczynać już z początkiem kwietnia lub na koniec marca.

Oprócz zabiegów w gabinecie można również utrwalić wypracowane efekty np. szczotkując się na sucho, ale pamiętajmy, że niezbędna w walce z tkanką tłuszczową i cellulitem są także aktywność fizyczna, racjonalna dieta i odpowiednia ilość wypijanej wody w ciągu dnia! 😉

Podsumowując, pamiętajmy o tym, żeby odpowiednio wcześnie wybrać się na konsultację i dobrać serię zabiegów dopasowaną do potrzeb naszego ciała wraz z określeniem częstotliwości zabiegów przypominających, aby wyrobić się w czasie i cieszyć się piękną sylwetką oraz jędrną, zdrową skórą nie tylko całe lato, ale cały rok.

Artykułu przygotowała Karolina Perl

Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

botoks co po zabiegu, botoks kiedy efekt, botoks kiedy efekty, botoks kiedy widać efekty, botoks lwia zmarszczka kiedy efekt, botoks na czole kiedy efekty, botoks na czolo kiedy efekty, botoks na czoło kiedy efekty, botoks pod oczy kiedy efekty, botoks w jakie dni, botox lwia zmarszczka kiedy efekty, dlaczego botoks nie działa, dlaczego botoks nie zadziała

Napisz komentarz