zabiegi kwietnia
sprawdź >>
Czy najnowszy model sprzętu to gwarancja najlepszego efektu? Icoone vs. Icoone Laser
Czas czytania: 4 min

Producenci urządzeń prześcigają się wypuszczaniu na rynek coraz to nowszych modeli swoich urządzeń. Lepszy design, ładna linia, bardziej kolorowy wyświetlacz, wbudowana dodatkowa technologia… Ale czy posiadanie najnowszego modelu wybranego urządzenia to zawsze gwarancja najlepszy efektów zabiegowych dla pacjenta? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć na przykładzie jednego z naszych i Waszych ulubionych sprzętów: Icoone medycznego. 

Icoone to zabieg podcieśnieniowego masażu mechanicznego. Jego wyjątkowość wynika z opatentowanej technologii 3-stopniowej stymulacji oraz systemu Roboderm do generowania Multi Mikropęcherzykowej Stymulacji (M.M.S.A.). Dzięki tej technologii może dojść do dodatkowej stymulacji dzięki obecności mikrootworów znajdujących się w rolkach głowicy. Zapewnia to wyjątkowo precyzyjną stymulację skóry, milimetr po milimetrze. To właśnie budowa głowicy Icoone jest jego wielką przewagą ponad innymi urządzeniamim działającymi na zasadzie masażu podciśnieniowego jak np. Endermologia. 

Do uzyskania najlepszego efektu niezbędne jest wykonanie minimum 10 zabiegów w serii. Ciało musi zostać poddane regularnej i stałej stymulacji mechanicznej, aby aktywować procesy redukcji tkanki tłuszczowej. Oczywiście liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu, dlatego przygotowane przez nas serie są indywidualnie dobierane podczas konsultacji.

Bardzo często zadajecie pytanie jaka jest różnica między urządzeniem Icoone kosmetycznym, a Icoone medycznym? Dobra wiadomość jest taka że różnicy w budowie sprzętu, jakości pracy i efekcie jaki możemy uzyskać NIE MA ŻADNEJ! 

icoone Katowice, icoone laser, icoone efekty, anpaTu

Icoone to jedno urządzenie, które posiada w swoim panelu podział na programy medyczne, jak i kosmetyczne. Programy medyczne przeznaczone są do eliminacji problemów związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu limfatycznego, mięśniowego i krążenia. Pozwalają nam one na pracę: na ciężkich przypadkach blizn, problemów po zabiegach chirurgicznych, po porodach, na bliźnie o cesarskim cięciu, poprawiającą perystaltykę jelit, likwidację przykurczów, bóli mięśniowych, a nawet wspierają przygotowania sportowców do zawodów. Kluczem przy pracy na Icoone medycznym jest właściwie wykwalifikowany kosmetolog, który wykonuje zabieg. To od jego wiedzy, umiejętności i doświadczenia zależą efekty jakie uzyskasz. Icoone nie posiada tzw. autopilota, który prowadzi operatora przez proces wykonywania zabiegu (tak jak np. Endermologia), tutaj kosmetolog musi znać zasady właściwego wykonania zabiegu, samodzielnie dopasować parametry, dzięki temu może dopasować zabieg dokładnie do potrzeb swojego pacjenta. 

Programy kosmetyczne najczęściej wykorzystywane przez nas w gabinecie przeznaczone są do redukcji cellulitu, modelowania sylwetki, ujędrniania, drenażu, redukcji głęboko położonej tkanki tłuszczowej. Mamy do dyspozycji aż 22 programy kosmetyczne. Tak samo jak w programach kosmetycznych mamy tu wiele możliwości samodzielnego edytowania programów. Wybierania poziomu natężenia ruchów, częstotliwości zassania i pracy rolek. Tylko Icoone daje takie możliwości!

Jednak pojawiły się na rynku nowsze wersje urządzenia Icoone. Przyjrzyjmy się zatem róznicom.

Technologia Roboderm

Obecnie mamy 3 wersje Icoone:

1. Icoone - bazujący na technologii Roboderm: jedynej na świecie zdolnej do generowania Multi Mikropęcherzykowej Stymulacji oraz działania na 3 powierzchniach: 2 niezależnych zmotoryzowanych rolek i 1 centralnej komory.

2. Icoone Laser – łączy powyższy patent Roboderm z energią biostymulującego lasera i światła LED.

3. Icoone Laser 2 - połączenie patentu Roboderm z energią biostymulującego lasera i światła LED w urządzeniu wyposażonym o dodatkową głowicę Robomini i 3 dodatkowe głowie Robomicro. Dodatkowo rozszerzony został pakiet programów zabiegowych.

 

 

Icoone Laser 2

Icoone vs. Icoone Laser - po co i dla kogo?

Laser wbudowany w Icoone jest laserem diodowym o działaniu biostymulującym, oznacza to w praktyce, że ten typ lasera wspomaga przyspieszenie procesów metabolicznych w tkankach, szczególnie procesu regeneracji tkanki po zabiegu. Wpływa też na przepuszczalność błon komórkowych, co ułatwia odprowadzenie tkanki tłuszczowej. Podsumowując, obecność lasera biostymulującego wspomaga procesy metaboliczne, JEDNAK taki sam efekt możemy osiagnąć pracując na Icoone medycznym. To wszystko za sprawą właściwego doboru programów zabiegowych. Jeśli kosmetolog umiejętnie połączy programy skoncentrowane na danym problemie z programami drenującymi, procesy metaboliczne w tkankach zajdą równie skutecznie i szybko. 

Słowem o wyjątkowości najnowszego urządzenia Icoone Laser 2 – jest nieco mniejsze, ma bardziej futurystyczne design. Dodane programy i bardziej intuicyjny interfejs na pewno znacznie ułatwia pracę na Icoone, ale w naszej opinii też umożliwia pracę osobom o nieco mniejszym doświadczeniu i wiedzy w zakresie dobory programów do wskazań pacjenta. Niestety obswerujemy ten kierunek w wielu przypadkach – coraz więcej ułatwień w obsłudze sprzętu często powoduje dopuszczenie do rynku grupy umiarkowanie wykwalifikowanego personelu. Dodatkowe głowice do zabiegów na twarz mogą być miłym bonusem, jednak nie wydaje się jakoby bez nich nie dało się właściwie i w pełni opracować każdego miejsca na skórze twarzy, szyi i dekoltu (tak jak ma to miejsce w tej chwili). 

Podsumowując, w naszej ocenie nie można zaryzykować stwierdzenia, że miarą skuteczności zabiegu jest rocznik urządzenia, którym jest wykonywane. Jeśli mowa o nowych technologiach, nowych sprzętach, innowacyjnych połączeniach zabiegowych – JESTEŚMY NA TAK! Jeśli jednak jedyne co zmienia się w „nowym” urządzeniu to szata graficzna, studzimy Wasz zapał i oszczędzamy pieniądze 😉 W przypadku Icoone, my stawiamy na bardzo dobrą technologię zawartą w urządzeniu Icoone medycznym w nierozłącznym duecie z bardzo dobrze wykwalifikowanymi kosmetologami, którzy najlepiej potrafią skomponować terapię zabiegową, dopasować indywidualnie program oraz dokładnie i precyzyjnie wykonać zabieg. 

Nadal kluczowa w pracy kosmetologa jest właściwa diagnoza i odpowiednie dopasowanie zabiegu do potrzeb i efektów jakie chce uzyskać pacjent. Ponadto współpraca na polu kosmetolog – pacjent i rozsądne określenie efektów terapii. To nasze klucze do sukcesu!

przeczytaj również:
24 lutego, 2022 | Czas czytania: 4 min
Co zrobić żeby zlikwidować drugi podbródek?  Czytaj więcej
19 września, 2022 | Czas czytania: 2 min
Czy koniec lata to koniec dbania o ciało? Czytaj więcej
22 marca, 2021 | Czas czytania: 4 min
BLIZNA POPARZENIOWA- STUDIUM PRZYPADKU Czytaj więcej
1 2 3 14
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram