CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top
Image Alt

depilacja laserowa

#wszystko co musisz wiedzieć o depilacja laserowa

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów w branży kosmetycznej! Dlaczego? Bo pozwala skutecznie i trwale pozbyć się owłosienia właściwie w KAŻDYM miejscu na ciele! Jedyny warunek to ciemny kolor włosa! (depilacja laserowa danych włosków to MIT! Wszystko na ten temat przeczytasz w artykule na naszym blogu – klik)

#dlaczego laser LightSheer Desire? Co go wyróżnia?

W gabinetach anpaTu wykonasz laserowe usuwanie owłosienia przy pomocy lasera do depilacji LightSheer Desire. Dlaczego ten sprzęt? Bo to najlepszy, najbardziej skuteczny i zapewniający efekty sprzęt, który w rękach doświadczonego kosmetologa gwarantuje oczekiwane efekty trwałego usunięcia włosów!

Nasze wewnętrze testy potwierdziły niezawodną skuteczność urządzenia i tym samym potwierdziły decyzję o wyborze właśnie jego jako pierwszy laser w gabinetach anpaTu.

Urządzenie jest wyposażone w dwie głowice. Mała z systemem chłodzącym służy do precyzyjnej depilacji, z uwzględnieniem miejsc trudno dostępnych np. do depilacji intymnej czy usuwania wąsika. Większa głowica to połączenie dużej powierzchni zabiegowej z  działaniem podciśnienia, co zapewnia bezpieczną depilację również przy cerze wrażliwej czy kruchych naczynkach krwionośnych. Wielkim atutem laserowej depilacji LightSheer Desire jest też bezpieczeństwo zabiegów.

Depilatory laserowe posiadają wymagane certyfikaty bezpieczeństwa i jakości (m.in. wydany przez FDA i instytucje europejskie) oraz CE i ISO 9001. Sam zabieg jest o wiele krótszy niż przy zastosowaniu innych urządzeń laserowych.

Kluczowy w zabiegu depilacji laserowej jest również dobór parametrów zabiegowych, które determinują tempo osiągania efektów.


Na jakiej zasadzie działa zabieg depilacji laserowej?

Zasada działania lasera diodowego LightSheer Desire polega na selektywnej fototermolizie. Wiązka światła laserowego wnika do 2 mm w głąb skóry i jest pochłaniana przez barwnik włosa czyli melaninę (właśnie dlatego nie ma możliwości aby włos w kolorze siwym, białym lub blond został trwale usunięty – nie posiada w sobie melaniny). W dalszym ciągu energia zamieniana jest na ciepło, które jest dostarczane do macierzy włosa, tam też następuje zatrzymanie absorpcji ciepła i destrukcja, czyli całkowite zniszczenie macierzy.

Wyróżniamy trzy fazy włosa: faza wzrostu, faza zaniku i faza wypadania. Laser działa tylko na włosy, które są w fazie wzrostu. Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka. Długość fali emitowanej przez diodę wynosi 800 nm. Światło lasera działa powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu.

W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa końcówka zabiegowa ET o wielkości pola zabiegowego 9 na 9 mm została zaopatrzona w niepowtarzalny, opatentowany system chłodzenia ChillTipTM (temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie 4oC), który natychmiastowo zwiększa relaksację termiczną powierzchni poddanej zabiegowi, chroni skórę i sprawia że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Dzięki czemu ryzyko powikłań przy wysokich energiach zostało zniwelowane do poziomu 0,01%

#ile zabiegów

Epilacja laserowa LightSheer Desire ze względu na dokładność i moc lasera pozwala na zauważcie na prawdę szybkich efektów w krótkim czasie!

Liczba zabiegów jest ściśle uwarunkowana cyklami wzrostowymi włosa, jak wiemy nie wszystkie włosy rosną równocześnie, tylko część z nich znajduje się w aktywnej fazie wzrostu (anagenie) i właśnie one pochłaniają energię lasera, pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (katagenie, oraz telogenie), która ma różne okresy trwania od 5-8 tygodni (w przypadku epilacji wąsika, bródki, pach, brzucha, bikini, pośladków) do nawet 10 tygodni (w przypadku epilacji nóg, torsu, pleców).

Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa, dlatego też zabiegi muszą być powtarzane w cyklach, 4 do 8  razy, aby usunąć możliwie jak najwięcej włosów. Najczęściej jednak nasi pacjenci zauważają zadawalające ich efekty już po 3 zabiegu, a serię kończą na 6 zabiegach. 

Często zabiegi kończą się wtedy gdy na obszarze depilowanym pozostają już tylko jasne i delikatne włoski, które są niemożliwe do usunięcia laserowo.

# najlepsze efekty – LightSheer Desire! 

Najłatwiejsze do usunięcia są włosy ciemne i grube. Jasne i delikatne potrzebują większej liczby zabiegów. Skóra bardziej wrażliwa po zastosowaniu lasera może wywołać lekkie zaczerwienienie bądź obrzęk, który jednak ustąpi w krótkim czasie – do kilku godzin po zabiegu. Efekty działania światła LightSheer są imponujące. Po pierwszym zabiegu zostaje usunięte do 30% włosów, a po całej serii nawet do 80%. Zabiegi laserowego usuwania niepożądanego owłosienia charakteryzują się o wiele większą skutecznością od dotychczasowych metod depilacji (pasta cukrowa czy wosk). Pozwalają komfortowo i starannie, a przy tym całkowicie bezpiecznie przeprowadzić trwałą depilację owłosienia.

umów się na konsultacje!

chcesz zrobić zabieg, ale nie wiesz jaki?

masz pytania? nie masz czasu przeglądać tej strony?

konsultacja pierwszorazowa gabinety anpaTu

  skontaktujemy się z Tobą szybko i skutecznie 🙂
  ps. Nie będziemy SPAMować. Twoje dane osobie będą przetwarzane tylko na potrzeby kontaktu w sprawie wizyty.

  #jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej LightSheer?

  • Przede wszystkim skóra do zabiegu nie może być świeżo opalona: ok 3 do 4 tygodni po opalaniu melanocyty przestają być aktywne, a to oznacza, że może wykonywać zabieg.
  • Jeśli skóra jest sucha należy tydzień wcześniej 2 razy dziennie stosować emolienty (kremy odżywczo – regenerujące) w miejscach które chcemy poddać zabiegowi epilacji.
  • Przed zabiegiem skóra powinna być możliwie jak najdokładniej ogolona, umyta i niczym nieposmarowana! (zwłaszcza balsamami z drobinkami odbijającymi światło, oraz kremami z filtrami UV). Golenie skóry najlepiej wykonać na 12 do 24 godzin przed zabiegiem.
  • Nie należy wyrywać włosów pęsetą, pastą cukrową lub woskiem minimum 4 tygodnie przed zabiegiem – to zaburza fazy wzrostu włosa.
  • Nie wolno stosować kremów depilujących na min 5 dni przed zabiegiem.
  • Nie wolno stosować również: leków uczulających na słońce (np. antybiotyki – zabieg może być przeprowadzony najwcześniej po 7 do 10 dniach od zakończenia leczenia, jak również antydepresanty), ziół, herbat takich jak: dziurawca, nagietka, skrzypu i pokrzywy, oraz kosmetyków i leków złuszczających (min. 7-10 dni przed zabiegiem), kremów zawierających retinol min. 1 miesiąc przed zabiegiem.
  • Zabieg laserowy po stosowaniu terapii retinoidami można wykonać ok. 5 miesięcy po zakończeniu kuracji.

  Przed samym zabiegiem depilacji laserowej przygotuj odpowiednio swoją skórę – dzięki temu laserowe usuwanie owłosienia będzie efektywne i bezpieczne:

  • pamiętaj o regularnym szczotkowaniu i nawilżaniu skóry!
  • dzień przed planowaną depilacją gładko ogól włosy (nie wyrywaj!),
  • nie pij alkoholu co najmniej dobę wcześniej,
  • przed zabiegiem, w tym samym dniu, dokładnie umyj i odtłuść skórę,
  • w dniu zabiegu nie nakładaj na skórę, która będzie depilowana kremów, perfum, dezodorantów, balsamów itp.,
  • w przypadku depilacji brazylijskiej, bikini czy innego rodzaju depilacji intymniej, dokładnie umyj się tuż przed zabiegiem, w klinice będzie mogła_mógł dodatkowo skorzystać z nawilżanych chusteczek.

   

  #po zabiegu

  Dla bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu epilacji laserowej istotne jest też prawidłowe postępowanie po, a tym samym przestrzeganie zaleceń takich jak:

  • rezygnacja z sauny i kąpieli w basenie przed 5 dni,
  • rezygnacja z gorących kąpieli do 10 dni po,
  • unikanie kosmetyków, preparatów zawierających alkohol do 10 dni po,
  • rezygnacja z peelingów (ok. 2 tygodnie po depilacji laserowej),
  • unikanie opalania (do 3 tygodni po).

  #ludzie anpatu

  mistrzem w tym zabiegu jest:

  #przeciwskazania

  Istnieją sytuacje, w których zastosowanie depilacji laserowej jest polecane. Depilowanie przy zastosowaniu lasera nie jest zalecane w trakcie ciąży i podczas karmienia. Przeciwwskazaniem są też choroby nowotworowe, stosowanie kosmetyków z witaminą C i A oraz retinolem. Zastosowanie zabiegu usuwania owłosienia laserem Light Sheer jest też niewskazane przy antybiotykoterapii oraz w przypadku, gdy pacjenta dopadnie opryszczka w obszarze, który miał zostać poddany depilacji.

  #blog anpaTu

  wpadnij na naszego bloga i sprawdź dodatkowe informacje na temat zabiegu! KLIK!

  #atuty anpaTu

  rodzina anpaTu

  nasz zespół to grupa pasjonatów. Każdy wie co robi i robi to najlepiej jak potrafi. Skończone szkoły, kursy, szkolenia to dla nas oczywistość, ale naszą przewagą jest to, że znamy się od wielu lat, łączą nas więzi przyjaźni i rodzinne dlatego atmosfera w anpaTu jest wyjątkowa…

  jedyna taka konsultacja na twarz

  jako jedna z niewielu klinik w Polsce posiadamy urządzenie Lumiscan! To wielopłaszczyznowa analiza skóry twarzy, dzięki której widzimy więcej niż inni, a nasze diagnozy są precyzyjne i trafne. Dzięki Lumiscan zobaczysz jak wygląda Twoja skóra od podszewki, a my powiemy Ci jak właściwie o nią dbać.

  bezpieczna wizyta

  naszym nadrzędnym celem jest zapewnić Ci najwyższe bezpieczeństwo wykonywanych usług. To znaczy, że nie tylko doskonale wiemy jak wykonywać usługi, ale też wiemy co robić w sytuacji kiedy dzieją się zdarzenia nieprzewidziane. Otoczymy Cię pełną opieką przedzabiegową, śród zabiegową i pozabiegową.

  gwarantowana skuteczność

  w gabinetach anpaTu mamy tylko takie zabiegi, które przynoszą efekty. Oferta jest wybrana bardzo starannie i pod kątem szerokiego zapotrzebowania naszych pacjentów. W czasie konsultacji zapytaj o zabiegi, których skuteczność gwarantujemy!

  Twój komfort

  gabinety anpaTu znajdują się w urokliwej dzielnicy Katowic - Brynów. Dojazd jest swobodny, zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Mamy swoje miejsce parkingowe i parking osiedlowy gdzie zawsze znajdziesz miejsce.

  dyskrecja

  to nasza nadrzędna wartość. Twoja wizyta to Twoja sprawa! Nikt nie musi o niej wiedzieć, niezależne od usług z jakich korzystasz. Cenimy sobie dyskrecje i Twoją prywatność.

  zrównoważona polityka cenowa

  nie konkurujemy ceną, a jakością. Znamy wartość swojej pracy. W czasie pierwszorazowej konsultacji wspólnie z Tobą ustalamy plan zabiegowy, dopasowany go do Twoich potrzeb, oczekiwań i budżetu. Zawsze możesz liczyć na małe prezenty... 😉

  kompleksowe rozwiązania

  najlepsze efekty zabiegów osiąga się dzięki zastosowaniu terapii łączonej. Dlatego nasza oferta jest przygotowana tak, aby zabiegi wzajemnie się uzupełniały i przynosiły najlepsze rezultaty w walce o efekty jakich oczekujesz.

  #cena i obszary

  WĄSIK: 1 zabieg – 120 | 6 zabiegów – 669

  BRODA1 zabieg – 120 | 6 zabiegów – 669

  PRZEDRAMIONA 1 zabieg – 270 | 6 zabiegów 1425

  RAMIONA 1 zabieg – 270 | 6 zabiegów 1425

  RĘCE CAŁE 1 zabieg – 440 | 6 zabiegów – 2270

  PACHY 1 zabieg – 195 | 6 zabiegów – 1029

  KLATKA PIERSIOWA1 zabieg – 270 | 6 zabiegów 1425

  BRZUCH1 zabieg – 270 | 6 zabiegów 1425

  SUTKI 1 zabieg – 120 | 6 zabiegów – 669

  LINIA BIAŁA1 zabieg – 120 | 6 zabiegów – 669

  PLECY (GÓRNA/DOLNA CZĘŚĆ)1 zabieg – 270 | 6 zabiegów 1425

  CAŁE PLECY 1 zabieg – 450 | 6 zabiegów – 2322

  UDA1 zabieg – 270 | 6 zabiegów 1425

  ŁYDKI1 zabieg – 270 | 6 zabiegów 1425

  CAŁE NOGI 1 zabieg – 470 | 6 zabiegów – 2425

  POŚLADKI1 zabieg – 270 | 6 zabiegów 1425

  SZPARA MIĘDZYPOŚLADKOWA 1 zabieg – 120 | 6 zabiegów – 669

  BIKINI GŁĘBOKIE (DAMSKIE/MĘSKIE) 1 zabieg – 270 | 6 zabiegów 1425

  BIKINI PŁYTKIE (DAMSKIE/MĘSKIE) 1 zabieg – 195 | 6 zabiegów 1029

  PACHY + BIKINI PŁYTKIE 1 zabieg – 350 | 6 zabiegów – 1785

  PACHY + BIKINI GŁEBOKIE 1 zabieg – 390 | 6 zabiegów – 1989

  CAŁE NOGI + BIKINI GŁĘBOKIE 1 zabieg – 730 6 zabiegów – 3720

  CAŁE NOGI + PACHY + BIKINI GŁĘBOKIE 1 zabieg – 920 | 6 zabiegów – 4692

  przy innych pakietach – indywidualna wycena podczas konsultacji!