zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Depilacja na ostatnią chwilę? NIE!
Czas czytania: 2 min

Jutro sylwester/ważny dzień/randka/urlop - a ty właśnie idziesz na swoją pierwszą depilację? BŁĄD!

Dlaczego nie należy zostawiać depilacji na ostatni moment? Spróbujemy Cię przekonać, że to nie najlepszy pomysł.

W sezonie letnim (może nie tylko, chociaż wtedy najczęściej eksponujemy swoje ciała), gładka skóra to podstawa. Pamiętajmy jednak, że nie każda metoda depilacji pozwoli nam cieszyć się gładką skórą na długo.

Jeśli na codzień używasz maszynki do golenia - wiesz o czym mowa. Codzienna lub co kilku dniowa depilacja zakończona pojawianiem się podrażnień, krostek, a także uczuciem pieczenia bądź świądu. A po kilku dniach... znów to samo i kółko się zamyka. Co z tym zrobić? Zdecyduj się na depilację woskiem bądź pastą cukrową, a efekt będzie długotrwały i pozbawiony nieprzyjemnych doznań takich jak wrastające włoski. 

Planujesz swoje wymarzone wakacje pełne słońca, nadmorskiej bryzy i kąpieli w morzu bądź oceanie? To nie najlepszy pomysł by na depilację woskiem bądź pastą cukrową umówić się na jeden dzień przed wyjazdem. Dlaczego?

Przede wszystkim zacznijmy od opalania, którego bez wątpienia w takiej sytuacji nie da się uniknąć. Skóra po zabiegu depilacji w gabinecie, niezależnie od metody będzie nieco podrażniona, a także bardziej wrażliwa niż zwykle. Może to spowodować nie tylko świąd i pieczenie zarówno podczas opalania i używania do tego specjalistycznych preparatów, ale także podczas kąpieli w morskiej wodzie. Dodatkowo, a tak na prawdę głównie w miejscu, w którym wykonana była depilacja, a następnie została poddana działaniu promieniowania UV mogą wystąpić przebarwienia, a jak już niestety wiemy walka z przebarwieniami nie jest łatwa - umów się na depilację przynajmniej na 4-5 dni przed planowanym urlopem.

Czy depilacja woskiem czy pastą cukrową boli i czy można sobie z tym poradzić? 

Tak, niestety sporo pacjentów którzy już bywali na depilacji woskiem bądź pastą cukrową wie, że nie jest to zabieg pełen przyjemności i relaksu. Podczas depilacji wyrywane są włoski wraz z ich cebulkami, a podczas jednego pociągnięcia przygotowaną pastą cukrową bądź paskiem flizelinowym dochodzi do wyrwania kilkunastu-kilkudziesięciu włosków. Nie ma moliwożci, aby to było zupełnie bezbolesne.  Jednak są sposoby na to żeby zmniejszyć te odczucia.

Odpowiedź jest prosta, choć może być zaskakująca - depilację pastą cukrową lub woskiem trzeba robić REGULARNIE! Nie tylko przy konkretnych okazjach i potrzebach. Im dłużej depilacja wykonywana jest regularnie włoski odrastają coraz słabsze, a zabieg staje się bardziej przyjemny.

Co jaki czas powtarzać zabiegi aby móc cieszyć się gładką skórą bez konieczności odczuwania bólu?

To bardzo indywidualna sprawa, ponieważ każdy z nas posiada inne tempo wzrostu włosków. Dlatego powinniśmy obserwować jak będą odrastać nam włoski i z jakim odstępem od zabiegu zauważymy ich pojawianie się. Zwykle efekt utrzymuje się około 3-4 tygodni i właśnie po tym terminie powinniśmy umówić się na kolejną depilację. 

PAMIĘTAJ! Pomiędzy depilacjami stosuj peelingi skóry w depilowanym miejscu. To umożliwi coraz słabszym włoskom przebicie się przez warstwę skóry - dzięki temu nie będą wrastać.

Ważne też, aby wspomnieć o efektach regularnych depilacji zarówno woskiem jak i pastą cukrową. Włoski stają się coraz słabsze i cieńsze, a u wielu pacjentów pojawiają się miejsca, w których włoski przestają odrastać i pojawiają się "gładkie placki". Po każdym kolejnym zabiegu skóra także szybciej się regeneruje, a jej podrażnienie jest mniejsze.  

Depilacja woskiem oraz pastą cukrową to także świetny sposób na usunięcie martwych komórek naskórka, przez co skóra pozostaje gładsza i delikatniejsza. Pamiętaj także o regularnym stosowaniu balsamów i olejków do nawilżenia oraz natłuszczenia skóry, a to sprawi, a dzięki temu będzie w lepszej kondycji.

 

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram