CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top

gabinety anpatu.

dermapen katowice

Dermapen na rozstępy

 

Panuje duża rozbieżność opinii na temat usuwania rozstępów – od takich, że wystarczy je posmarować kremem, do takich, że nie da się ich usunąć żadnymi metodami. Jaka jest rzeczywistość?

Usunięcie rozstępów w 100% to rzadkie przypadki – najczęściej możliwe kiedy zaczynamy działać względnie szybko, na świeżych rozstępach lub ubytki nie są zbyt duże. Z całą pewnością rozstępy można bardzo widocznie zredukować. Nasze pacjentki pytane o to czy są zadowolone po wykonaniu terapii na wiotkość skóry i rozstępy odpowiadają: ZDECYDOWANIE TAK! Dlaczego? Bo podczas pierwszej konsultacji zawsze precyzyjnie określamy efekty jakie są możliwe do uzyskania! 

Na zdjęciu poniżej możesz zobaczyć efekty terapii zmniejszania wiotkości skóry i redukcji rozstępów, ukończoną w 70%.

Co to jest rozstęp? Jest to ubytek skóry, który można porównać do pęknięcia materiału. W pierwszym etapie, gdy włókna w skórze zostają zerwane, pojawia się stan zapalny. Może on trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Obserwujemy wtedy na skórze czerwone prążki – organizm próbuje zreperować pęknięcie, ale mu się to nie udaje, bo ubytki we włóknach są zbyt duże. W kolejnym etapie, tzw. zanikowym, prążki stają się białe, a w skórze pozostają puste miejsca po rozerwanych włóknach.

Jednym z zabiegów, który rekomendujemy przy terapii rozstępów jest DERMAPEN, zabieg wykorzystujący technologię mikronakłuć. Ta innowacyjna technika łączy w sobie niewielkie ryzyko powikłań z szybką indukcją zmian w budowie skóry. Te właściwości sprawiają, że Dermapen stał się nowym standardem wśród zabiegów mikronakłuwania oraz optymalnym wyborem metody uelastyczniania i napinania skóry. 

Charakterystyka zabiegu powoduje, że jest on zalecany na cały szereg różnorodnych problemów skórnych. Odpowiedni jest do wszystkich typów cery. Najczęstszą przyczyną wyboru mezoterapii mikroigłowmj są problemy z uwidaczniającymi się efektami starzenia, czyli zmarszczkami, zwiotczałą, obwisłą skórą, utratą jędrności, elastyczności oraz przebarwieniami. 

Jednak w tym artykule chcemy zwrócić Twoja uwagę na problem wiotkości skóry i rozstępów (szczególnego rodzaju blizn).

Dermapen na rozstępy

Kiedy powstają rozstępy? Najczęściej jest to skutek nadmiernego przybierania na wadze, szybkiego wzrostu czy innych zmian sylwetki. Można tutaj przytoczyć przykłady takie jak: rozbudowa masy mięśniowej na siłowni, szybkie chudnięcie, zmiany ciała w związku z dojrzewaniem i szybkim wzrostem, okres karmienia piersią i ciąża. Kluczowe dla powodzenia terapii przy pracy z rozstępami jest szybkoś reakcji – im wcześniej zaczniesz pracować z rozstępami tym większe efekty możesz zaobserwować! 

Najlepiej byłoby rozpocząć zabiegi na rozstępy kiedy jeszcze są CZERWONE! 

Wiele kobiet, które zauważają, że na ich skórze pojawiają się rozstępy w okresie ciąży czy karmienia załamuje ręce sądząc, że nic nie można z nimi zrobić – to jednak NIE PRAWDA! ZAbieg mikrona kłuć skóry można wykonywać podczas laktacji, a w czasie ciąży mamy inne metody, które pozwalają pracować nad elastycznością skóry takie jak: Icoone, szczotkowanie na sucho czy PRX T33.

Dermapen na rozstępy – efekty

Nieestetyczne wrzecionowate blizny dzięki dermapenowi są stopniowo wygładzane i skóra zyskuje prawidłowy wygląd. Następuje synteza nowych włókien kolagenowych i elastyny. Jeden zabieg trwa około 30 minut, a okres rekonwalescencji jest krótki. Bezpośrednio po zabiegu występuje lekkie zaczerwienienie i pieczenie. Jest to naturalna konsekwencja pozabiegowa. Po kilku dniach skóra uspokaja się i wraca do normalnego stanu, a ty możesz powrócić do swoich codziennych aktywności.

Na jakie obszary zabiegowe można stosować dermapen?

  • Pośladki
  • Piersi
  • Uda
  • Ramiona
  • Brzuch po ciąży, po odchudzaniu

Skuteczna terapia leczenia rozstępów wymaga regularnej stymulacji skóry do regeneracji, dlatego zaleca się regularną terapię dermapenem opartą na serii zabiegów. Rekomendujemy od 3 do 6 zabiegów co ok. 4 tygodnie. Należy jednak pamiętać, że to tylko sugerowana, standardowa seria – podczas konsultacji w gabinetach anpaTu, kosmetolog po przeprowadzeniu wywiadu i ustaleniu Twoich oczekiwań, zaproponuje Ci taką terapię zabiegową, która może przybliżyć Cię do efektu jakiego oczekujesz. 

Jakie są zalety terapii rozstępów?

Efekty zostają z Tobą na zawsze! O ile Twoja skóra nie zostana ponownie poddana czynnikom zewnętrznym, które wpłyną na jej rozciągnięcie – skóra pozostanie elastyczna. 

Ponadto podtrzymywanie efektów poprzez regularne szczotkowanie skóry daje świetne efekty i możesz robić to samodzielnie w domu!

Niewątpliwe zalety użycia dermapena na rozstępy to możliwość efektywnego niwelowania ich widoczności. Na końcu musimy wspomnieć jeszcze, że najskuteczniejszą terapią przy terapii blizn i rozstępów jest łączenie różnych zabiegów w  tzw. terapie łączone po to by regularnie zmieniać bodziec, który najpierw doprowadza skórę do kontrolowanego uszkodzenia, a następnie stymuluje ją do auto regeneracji. Przy terapii rozstępów rekomendujemy również zabiegi stymulatorów tkankowych, osocza bogatopłytkowe i karboksyterapii.

Oczywiście nie musisz podejmować samodzielnie decyzji o tym jakie zabiegi są dla Ciebie najlepsze. Za ten etap współpracy odpowiadają kosmetolodzy anpaTu.

Artykułu przygotowała Ania Smolińska

Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

dermapen rozstępy efekty, dermapen rozstępy

Napisz komentarz