zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Dermapen na rozstępy
Czas czytania: 3 min

 

Panuje duża rozbieżność opinii na temat usuwania rozstępów – od takich, że wystarczy je posmarować kremem, do takich, że nie da się ich usunąć żadnymi metodami. Jaka jest rzeczywistość?

Usunięcie rozstępów w 100% to rzadkie przypadki - najczęściej możliwe kiedy zaczynamy działać względnie szybko, na świeżych rozstępach lub ubytki nie są zbyt duże. Z całą pewnością rozstępy można bardzo widocznie zredukować. Nasze pacjentki pytane o to czy są zadowolone po wykonaniu terapii na wiotkość skóry i rozstępy odpowiadają: ZDECYDOWANIE TAK! Dlaczego? Bo podczas pierwszej konsultacji zawsze precyzyjnie określamy efekty jakie są możliwe do uzyskania! 

Na zdjęciu poniżej możesz zobaczyć efekty terapii zmniejszania wiotkości skóry i redukcji rozstępów, ukończoną w 70%.

Co to jest rozstęp? Jest to ubytek skóry, który można porównać do pęknięcia materiału. W pierwszym etapie, gdy włókna w skórze zostają zerwane, pojawia się stan zapalny. Może on trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Obserwujemy wtedy na skórze czerwone prążki – organizm próbuje zreperować pęknięcie, ale mu się to nie udaje, bo ubytki we włóknach są zbyt duże. W kolejnym etapie, tzw. zanikowym, prążki stają się białe, a w skórze pozostają puste miejsca po rozerwanych włóknach.

Jednym z zabiegów, który rekomendujemy przy terapii rozstępów jest DERMAPEN, zabieg wykorzystujący technologię mikronakłuć. Ta innowacyjna technika łączy w sobie niewielkie ryzyko powikłań z szybką indukcją zmian w budowie skóry. Te właściwości sprawiają, że Dermapen stał się nowym standardem wśród zabiegów mikronakłuwania oraz optymalnym wyborem metody uelastyczniania i napinania skóry. 

Charakterystyka zabiegu powoduje, że jest on zalecany na cały szereg różnorodnych problemów skórnych. Odpowiedni jest do wszystkich typów cery. Najczęstszą przyczyną wyboru mezoterapii mikroigłowmj są problemy z uwidaczniającymi się efektami starzenia, czyli zmarszczkami, zwiotczałą, obwisłą skórą, utratą jędrności, elastyczności oraz przebarwieniami. 

Jednak w tym artykule chcemy zwrócić Twoja uwagę na problem wiotkości skóry i rozstępów (szczególnego rodzaju blizn).

Dermapen na rozstępy

Kiedy powstają rozstępy? Najczęściej jest to skutek nadmiernego przybierania na wadze, szybkiego wzrostu czy innych zmian sylwetki. Można tutaj przytoczyć przykłady takie jak: rozbudowa masy mięśniowej na siłowni, szybkie chudnięcie, zmiany ciała w związku z dojrzewaniem i szybkim wzrostem, okres karmienia piersią i ciąża. Kluczowe dla powodzenia terapii przy pracy z rozstępami jest szybkoś reakcji - im wcześniej zaczniesz pracować z rozstępami tym większe efekty możesz zaobserwować! 

Najlepiej byłoby rozpocząć zabiegi na rozstępy kiedy jeszcze są CZERWONE! 

Wiele kobiet, które zauważają, że na ich skórze pojawiają się rozstępy w okresie ciąży czy karmienia załamuje ręce sądząc, że nic nie można z nimi zrobić - to jednak NIE PRAWDA! ZAbieg mikrona kłuć skóry można wykonywać podczas laktacji, a w czasie ciąży mamy inne metody, które pozwalają pracować nad elastycznością skóry takie jak: Icoone, szczotkowanie na sucho czy PRX T33.

Dermapen na rozstępy – efekty

Nieestetyczne wrzecionowate blizny dzięki dermapenowi są stopniowo wygładzane i skóra zyskuje prawidłowy wygląd. Następuje synteza nowych włókien kolagenowych i elastyny. Jeden zabieg trwa około 30 minut, a okres rekonwalescencji jest krótki. Bezpośrednio po zabiegu występuje lekkie zaczerwienienie i pieczenie. Jest to naturalna konsekwencja pozabiegowa. Po kilku dniach skóra uspokaja się i wraca do normalnego stanu, a ty możesz powrócić do swoich codziennych aktywności.

Na jakie obszary zabiegowe można stosować dermapen?

 • Pośladki
 • Piersi
 • Uda
 • Ramiona
 • Brzuch po ciąży, po odchudzaniu

Skuteczna terapia leczenia rozstępów wymaga regularnej stymulacji skóry do regeneracji, dlatego zaleca się regularną terapię dermapenem opartą na serii zabiegów. Rekomendujemy od 3 do 6 zabiegów co ok. 4 tygodnie. Należy jednak pamiętać, że to tylko sugerowana, standardowa seria - podczas konsultacji w gabinetach anpaTu, kosmetolog po przeprowadzeniu wywiadu i ustaleniu Twoich oczekiwań, zaproponuje Ci taką terapię zabiegową, która może przybliżyć Cię do efektu jakiego oczekujesz. 

Jakie są zalety terapii rozstępów?

Efekty zostają z Tobą na zawsze! O ile Twoja skóra nie zostana ponownie poddana czynnikom zewnętrznym, które wpłyną na jej rozciągnięcie - skóra pozostanie elastyczna. 

Ponadto podtrzymywanie efektów poprzez regularne szczotkowanie skóry daje świetne efekty i możesz robić to samodzielnie w domu!

Niewątpliwe zalety użycia dermapena na rozstępy to możliwość efektywnego niwelowania ich widoczności. Na końcu musimy wspomnieć jeszcze, że najskuteczniejszą terapią przy terapii blizn i rozstępów jest łączenie różnych zabiegów w  tzw. terapie łączone po to by regularnie zmieniać bodziec, który najpierw doprowadza skórę do kontrolowanego uszkodzenia, a następnie stymuluje ją do auto regeneracji. Przy terapii rozstępów rekomendujemy również zabiegi stymulatorów tkankowych, osocza bogatopłytkowe i karboksyterapii.

Oczywiście nie musisz podejmować samodzielnie decyzji o tym jakie zabiegi są dla Ciebie najlepsze. Za ten etap współpracy odpowiadają kosmetolodzy anpaTu.

--

Artykułu przygotowała Ania Smolińska

Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

dermapen rozstępy efekty, dermapen rozstępy
przeczytaj również:
26 września, 2022 | Czas czytania: 3 min
Mezoterapia mikroigłowa – dermapen Czytaj więcej
24 listopada, 2022 | Czas czytania: 2 min
Dermapen w gabinecie czy mikronakłucia w domu? Czytaj więcej
27 września, 2022 | Czas czytania: 2 min
Trądzik - dlaczego myślimy o nim dopiero jesienią? Czytaj więcej
1 2 3 15
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram