zabiegi września
sprawdź >>
Menu
Dermapen w gabinecie czy mikronakłucia w domu?
Czas czytania: 2 min

Dermapen w gabinecie czy mikronakłucia w domu?

Mikronakłuwanie skóry to zabieg znany od lat i stosowany w różnych wersjach. Na rynku możemy się spotkać z rollerami, również do stosowania w pielęgnacji domowej; stempelkami oraz dermapenami, czyli zmechanizowanymi urządzeniami profesjonalnymi. 

Dlaczego nie polecamy rollerów do nakłuć skóry i same ich nie stosujemy w gabinecie?

Roller wyposażony jest w obrotową końcówkę, która zazwyczaj nie jest sterylnie zapakowana - stwarza to ryzyko zakażeń i powikłań pozabiegowych. Igły rollera nie mają podłużnego kształtu, tylko bardzo często stożkowy, co przedstawia zdjęcie poniżej:

pastedGraphic.png

Takie igły będą robiły sporych rozmiarów rany szarpane, a nie o to nam chodzi w mikronakłuciach! Także rollerom mówimy stanowcze NIE 🙂

W naszym gabinecie pracujemy urządzeniem, które działa na zasadzie wbijania Vmikroigieł prostopadle w kierunku skóry, znacie gol od nazwą Dermapen. To sprzęt w którym używamy jednorazowych, sterylnie zapakowanych kardridży z igłami. Długość igieł dopasowujemy do problemu skóry - inne igły będą potrzebne do pracy nad bliznami i rozstępami, a inne do ujędrnienia skóry i spłycenia zmarszczek. Jaka to jest różnica? W długości igieł. Do pracy gabinecie stosuje się igły od 0,25mm do 3 mm.

Jak działa dermapen/mikronakłuwanie skóry?

Mikronakłucia powodują kontrolowane uszkodzenie skóry. Uszkodzone naczynia krwionośne aktywują kaskadę naprawczą, w której uczestniczą elementy morfotyczne krwi, białka, ale również czynniki wzrostu - kluczowe dla tego procesu. To właśnie one odpowiadają za efekty pozabiegowe - pogrubienie naskórka, zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze, spłycenie zmarszczek, ujędrnienie skóry.

Ile czasu goi się skóra po dermapenie/mikronakłuciach skóry?

Czas gojenia zależy od indywidualnych czynników, ale upraszczając okres wzmożonej uwagi i dbania o skórę po zabiegu to 5 do 7 dni. Od 1 do 3 dni po zabiegu może być odczuwalna tkliwość nakłutego obszaru, skóra może być też zaczerwieniona. Przez te pierwsze dni najważniejsza jest higiena - osuszanie twarzy chusteczką lub ręcznikiem papierowym, zmienianie poszewki na poduszkę codziennie lub pokrycie poduszki świeżym ręcznikiem, Przez okres do 7 dni stosujemy również pielęgnację zabezpieczającą twarz przed czynnikami zewnętrznymi - kremy typu Cica, regenerujące. Oczywiście krem z filtrem jest podstawą i powinien on gościć w pielęgnacji na co dzień. 

Dermapen Katowice - cena

Cena takiego zabiegu w Katowicach waha się od 300-700 złotych. Na cenę będzie miał wpływ szereg czynników, między innymi jakość sprzętu oraz stopień wykwalifikowania kosmetologa, który wykonuje zabieg.

Jeżeli zastanawiasz się nad zabiegiem mikronakłuwania, najpierw udaj się na konsultację kosmetologiczną - wspólnie z kosmetologiem ustalisz plan, który pozwoli osiągnąć najlepsze efekty zabiegowege dla Twojej skóry. Właściwa i trafna diagnoza na początku współpracy w gabinecie kosmetologicznym, zagwarantuje efekty jakich oczekujesz.

--

Artykułu przygotowała Dominika Krawczyk

Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

 

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram