CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top

gabinety anpatu.

dieta na suchą skórę

Dieta ma wpływ na suchość skóry – czy to prawda?

Dieta ma wpływ na suchość skóry – Czy to prawda?  

Suchość skóry to bardzo nieprzyjemny stan, którego zawsze chcemy się pozbyć jak najszybciej. Dlaczego? Dlatego że suchość wywołuje codzienny dyskomfort, skóra jest bardziej skłonna do podrażnień, zaczerwienień, alergii. Dodatkowo u Pań bardzo niekorzystnie wygląda w połączeniu z makijażem – podkłady się ważą, podkreślają suche skórki wokół ust, podkreślają zmarszczki (bo przecież na przesuszonej skórze zmarszczki są o wiele bardziej widoczne!). A czy wiedziałaś, że dietą również możesz sobie pomóc w takim przypadku? Nie?? Za chwilę dowiesz się co jeść, żeby skóra nie była sucha.

Sucha skóra – co powinnaś jeść?

Pomijając fakt, że musisz być dobrze nawodniona od środka i picie wody jest kluczowe w procesie przywracania skóry do normalności, powinnaś konsekwentnie (najlepiej codziennie) spożywać dane pokarmy. Należą do nich przede wszystkim zdrowe tłuszcze. To one wchodzą w skład płaszcza hydrolipidowego skóry, który tworzy swoistą barierę dla skóry – natłuszcza i ochrania. Kwasy tłuszczowe omega-3,6 i 9 będą zatem odbudowywać naturalną barierę ochronną. Znajdziesz je między innymi w rybach, oleju rzepakowym, lnianym, oliwie, siemieniu lnianym, orzechach. Można również je suplementować, ale uwaga! Z zaufanego źródła, dobrej jakości!

Co jeszcze jeść jak masz suchą skórę twarzy?

Ważne są również witaminy – bez nich skóra nie funkcjonuje prawidłowo. Zadbaj  zatem o podaż pokarmów roślinnych. Kluczowymi witaminami wpływającymi na skórę będą witamina C, E (witamina młodości!), karotenoidy, witaminy z grupy B. Również makro i mikroelementy odgrywają kluczową rolę w regulacji prawidłowych procesów zachodzących w skórze.

Warzywa i owoce zawierają też dużo wody, więc jeżeli problem z suchością wynika właśnie z małej ilości wody w diecie – ułatwi to zadanie.

Sucha skóra – jaka dieta

Jeżeli jesteś zwolennikiem konkretnych diet, w tym wypadku dobrze sprawdzi się dieta śródziemnomorska, przez wielu uważana za najzdrowszą dietą świata. Królują w niej ryby i oliwa z oliwek i to one będą zapewniały skórze ochronę. 

Fajną opcją okaże się również dieta ketogeniczna, w której głównym źródłem energii jest tłuszcz. Oczywiście warto zaznaczyć, że tłuszcze trans (margaryny, majonez, fast foody) i nasycone (olej kokosowy, palmowy, masło, smalec) nie będą wpływały na skórę w taki sam, dobroczynny sposób.


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

Napisz komentarz