CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top
Image Alt

FAQ – najczęściej zadawane pytania

OCZYSZCZANIE WODOROWE

co to jest oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe polega na podaniu za pomocą zwiększonego ciśnienia cząsteczki wodoru, której zadaniem jest oczyszczanie skóry. Zabieg oczyszczania wodorowego MAXI składa się z kilku etapów – oczyszczanie wodorowe, hydrabrazja, infuzja tlenowa z podaniem ampułki oraz krioterapia.

co to jest hydrabrazja?

Hydrabrazja jest drugim etapem zabiegu oczyszczania wodorowego, który polega na podaniu za pomocą zwiększonego ciśnienia dwóch rodzajów preparatów. Pierwszy preparat ma na celu dodatkowe oczyszczenie oraz złuszczenie martwych komórek naskórka, natomiast drugi preparat ma na celu uspokojenie i złagodzenie skóry.

co to jest influzja tlenowa?

Infuzja tlenowa polega na wprowadzeniu w głąb wcześniej oczyszczonej skóry składników aktywnych z ampułki podawanej za pomocą strumienia tlenu, a dodatkową jej zaletą jest także dotlenienie skóry.

Jak często można wykonywać oczyszczanie wodorowe?

Zabieg oczyszczanie wodorowego należy wykonywać z odstępami 3-4 tygodni, w celu całkowitej regeneracji skóry po zabiegu.

czy po zabiegu oczyszczania wodorowego mogę wrócić do pracy/normalnych zajęć?

Po zabiegu oczyszczania wodorowego skóra może być zaczerwieniona i delikatnie podrażniona, jednak nie wyklucza to powrotu do codziennych zajęć. Warto jednak pamiętać aby w dniu zabiegu nie nakładać na twarz makijażu.

czy po zabiegu fali uderzeniowej STORZ mogę wrócić do pracy?

po zabiegu można wrócić do wszystkich codziennych czynności. Zabieg na twarz daje nawet efekt tzw. Bankietowy – bezpośrednio po nim skóra będzie pełna blasku, efekt wyspanej twarzy

czy oczyszczanie wodorowe boli?

Nie, oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem bezbolesnym.

czy zabieg oczyszczania wodorowego można łączyć z innymi zabiegami?

Oczywiście, oczyszczanie wodorowe MAXI można wykonywać zarówno jako pojedynczy zabieg dzięki temu, że zabieg ten jest wieloetapowy ale można go także wykonywać jako przygotowanie skóry przed innym zabiegiem takimi jak: peelingi chemiczne, mezoterapia mikroigłowa czy karboksyterapia.

dla jakiej skóry przeznaczone jest oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe jest odpowiednim zabiegiem do każdego rodzaju skóry, zarówno dla osób borykających się z skórą tłustą i problematyczną, a także dla osób ze skórą wrażliwą, które nie mogą pozwolić sobie na inne, bardziej inwazyjne zabiegi oczyszczające.

jakie efekty na skórze można zauważyć po zabiegu oczyszczania wodorowego?

Skóra po zabiegu oczyszczania wodorowego będzie przede wszystkim oczyszczona, zostaną usunięte zaskórniki, ale także efektem zabiegu jest nawilżona, dotleniona i gładka skóra. Poprawia się także napięcie i sprężystość skóry, podczas zabiegu zahamowane zostaną wolne rodniki, które przyczyniają się do starzenia skóry.

jakie są wskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego?

Do wskazań zabiegu oczyszczania wodorowego należą: potrzeba dogłębnego oczyszczenia i odświeżenia skóry, występowanie problemów skórnych takich jak: zaskórniki czy zwiększona produkcja sebum, występowanie szorstkiego i zrogowaciałego naskórka, przeciwdziałanie starzeniu się skóry, redukcja i spłycenie drobnych zmarszczek oraz blizn po trądzikowych.

jakie są przeciwwskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego?

Do przeciwskazań należą: przeziębienie oraz stan podgorączkowy, zapalenie zatok, uszkodzenia naskórka w miejscu wykonywania zabiegu, epilepsja, ciąża, nowotwory, infekcja bakteryjna, wirusowa lub grzybicza oraz przyjmowania antybiotyków bądź sterydów.

jakie są zalecenia do zabiegu oczyszczania wodorowego?

Należy pamiętać by dodatkowo nie drażnić oraz nie złuszczać skóry kilka dni po zabiegu, ponadto codziennie należy stosować filtr UV SPF50. W dniu zabiegu warto pamiętać by nie nakładać na oczyszczoną skórę makijażu.

czy po zabiegu mogę się opalać?

Po zabiegu należy zrezygnować z opalania co najmniej na 2 tygodnie! Jeśli musisz wystawić się na ekspozycję słoneczną KONIECZNIE PAMIĘTAJ O OCHRONIE SPF 50.

FALA UDERZENIOWA STORZ

czym się różnie fala uderzeniowa od fali uderzeniowej STORZ?

STORZ jest urządzeniem medycznym, które również wykorzystywane jest w celach leczniczych i rehabilitacyjnych. Jest najlepszym obecnie dostępnym sprzętem w swojej kategorii. Posiada atesty i certyfikaty. Zabieg na nim jest w 100% bezpieczny.

na jakie problemy działa fala uderzeniowa STORZ

jeśli mówimy o twarzy to: redukuje zmarszczki, poprawia napięcie skóry i ujędrnia skórę, wspomaga proces dotlenienia skóry. Jeśli mówimy o ciele: redukcja cellulitu, ujędrnienie oraz napięcie skóry

czy zabieg fali uderzeniowej STORZ jest bolesny?

zabieg jest odczuwalny, ale absolutnie nie jest bolesny

czy będę mieć siniaki po fali uderzeniowej STORZ?

na twarzy na pewno nie, na ciele mogą pojawić się niewielkie siniaki.

czy są ograniczenia wiekowe co do wykonania zabiegu fali uderzeniowej STORZ?

TAK, dzieci dorastające i młodzież poniżej 18 roku życia- chyba że jest zgoda lekarza

czy po zabiegu fali uderzeniowej STORZ mogę wrócić do pracy?

po zabiegu można wrócić do wszystkich codziennych czynności. Zabieg na twarz daje nawet efekt tzw. Bankietowy – bezpośrednio po nim skóra będzie pełna blasku, efekt wyspanej twarzy

czy na pewno będę widzieć efekt po fali uderzeniowej STORZ?

tak, zabieg jest przez nas dokładnie przetestowany. Przynosi widoczne rezultaty na twarzy i na ciele.

kiedy zobaczę efekty po fali uderzeniowej STORZ?

pierwsze efekty widoczne są juz po pierwszym zabiegu, jednak zalecamy wykonanie serii 5 do 8 zabiegów, w zależności od potrzeb skóry.

mam metalowy implant/śruby w nodze, czy mogę mieć zabieg fali uderzeniowej STORZ?

jeśli jest w miejscu zabiegu, potrzebna jest zgoda lekarza

ile zabiegów muszę wykonać żeby zobaczyć efekt po fali uderzeniowej STORZ?

w zależności od stopnia zaawansowania problemu, zaleca się wykonywanie serii zabiegów 3 do 8

czy po zabiegu fali uderzeniowej STORZ mogę iść na basen, saunę, siłownię?

po zabiegu można wrócić do wszelkiej codziennej aktywności

mam kolczyk w języku, czy muszę go wyciągnąć przy zabiegu fali uderzeniowej STORZ na twarz?

tak-profilaktycznie

KRIOLIPOLIZA

czy kriolipoliza jest bezpieczna?

zabieg kriolipolizy w anpaTu jest wykonywany na profesjonalnym, oryginalnym i certyfikowanym sprzęcie Cooltech Cocon Medical. Ponadto bezpośrednio na miejsce zabiegu stosowane są oryginalne, dedykowane do urządzenia membrany, które chronią skórę. Równocześnie nad całym zabiegiem czuwa doświadczony kosmetolog, który jest odpowiednio przeszkolony i kontroluje cały proces. Dodatkowo zabieg poprzedza szczegółowa konsultacja, aby wyeliminować wszelkie przeciwwskazania.

Na jakim obszarze robi się zabieg kriolipolizy

Zabieg kriolipolizy wykonuje się na miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową. Najczęściej są to obszary takie jak: uda, boczki, brzuch, obszar pod biustem, plecy, kolana, ramiona.

czy kriolipoliza boli?

kriolipoliza nie boli, może być odczuwana jak dyskomfort. Zimno działa znieczulająco, więc sam zabieg nie jest bolesny, delikatny dyskomfort można odczuwać po zabiegu, gdy obszar zabiegowy nabiera z powrotem wyższej temperatury. Ponadto do ok 14 dni po zabiegu miejsce na którym był wykonywany może być lekko zdrętwiałe

kiedy są widoczne pierwsze efekty po kriolipolizie?

Pierwszych efektów po zabiegu kriolipolizy można spodziewać się po ok. 4 tygodniach tygodniach od pierwszego zabiegu. Związane jest to z procesem metabolizowania tłuszczu (który wymaga czasu)

czy zabieg kriolipolizy można wykonywać podczas miesiączki?

tak, miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu kriolipolizy

jakie są przeciwwskazania do kriolipolizy?

głównymi przeciwwskazaniami  do wykonania kriolipolizy są: uczulenie na zimno, ciąża i laktacja, niewydolność nerek, problemy z wątrobą, nieuregulowana cukrzyca, choroby nowotworowy, stany zapalne w miejscu zabiegowym, zakażenia wirusowe, grzybicze i bakteryjne skóry

ile trzeba zrobić zabiegów kriolipolizy żeby było wydać efekt?

po pierwszym zabiegu już widać efekt. Liczba zabiegów kriolipolizy często definiowana jest indywidualną potrzebą oraz rzetelnością pacjenta w zastosowaniu się do zaleceń po zabiegowych. W anpaTu rekomendujemy zrobienie serii 3 zabiegów, jednak jeśli efekty zadowolą Cię wcześniej możesz poprzestać na 1 lub 2 zabiegach

jak długo trwa kriolipoliza?

w anpaTu pełny zabieg trwa 70 minut (toczas kontaktu głowicy ze skóra). Na wizytę połączoną z pierwszorazową konsultacją musisz sobie jednak zarezerwować ok 120 minut.

czy po zabiegu kriolipolizy mogę iść na basen, siłownię?

po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności, jednak z powyższymi lepiej zaczekać min 1 dzień

czy po zabkriolipoliza 1 albo 2 przyłożenia co to znaczy?

jedno przyłożenie = jedna głowica, dwa przyłożenia to dwie głowice przyłożone do skóry w tym samym czasie. 1 przyłożenie najczęściej wykonuje się na obszarze takim jak  mały brzuch. Dwie głowice robi się na dużych brzuchach, udach, ramionach (wszędzie tam gdzie potrzeba jest symetria)

.

czy mogę wrócić bezpośrednio do pracy po zabiegu kriolipolizy?

TAK

do jakiej temperatury zamraża się komórki tłuszczowe?

podczas zabiegu komórki tłuszczowe zamrażane są do -8 C, ciągłym nie przerwanym cyklem. Kriolipoliza Cooltech to jedno z najmocniejszych urządzeń na rynku.

.

czy po zabiegu jest jakiś ślad?

może pojawić się miejscowe zaczerwienienie, które może utrzymywać się do maksymalnie 10 dni po zabiegu. Najczęściej jednak schodzi od razu po zabiegu

ICOONE

czym Icoone różni się od endermologii (LPG)?

jest kilka różnic: budowa głowic ( Icoone ma głowice wyposażone w rolki z wieloma mikrootworami, co pozwala na bardzo precyzyjny i dogłębny masaż, który nie rozciąga skóry i nie narusza naczyń krwionośnych), Icoone wykonywany jest na całe ciało, endermologia tylko na partie. Icoone jest mocniejszy w odczuciach i zassaniu co przekłada nie na tempo pojawienia się efektu.

jakim urządzeniem wykonywany jest zabieg Icoone?

jest kilka różnic: budowa głowic ( Icoone ma głowice wyposażone w rolki z wieloma mikrootworami, co pozwala na bardzo precyzyjny i dogłębny masaż, który nie rociąza skóry i nie narusza naczyń krwionośnych), Icoone wykonywany jest na całe ciało, endermologia tylko na partie. Icoone jest mocniejszy w odczuciach i zassaniu co przekłada nie na tempo pojawienia się efektu

jakim urządzeniem wykonywany jest zabieg icoone?

zabieg wykonujemy na oryginalnym urządzeniu ICOONE (znajdziesz nas na stronie dystrybutora. Icoone w anpaTu jest urządzeniem medycznym.

czy icoone różni się od icoone laser?

tak, icoone laser ma dodatkowo wbudowany laser biostymulacyjny. Jednak nie przekłada się to bezpośrednio na szybkość pojawiania się efektu

czy zabieg icoone pomoże na obwisłe pośladki?

TAK – icoone ma program zabiegowy, którego celem jest podniesienie pośladków. Efekty serii takich zabiegów zobaczysz na naszej stronie www

czy icoone boli?

zabieg Icoone składa się z 2 części: „base” – czyli zabieg podstawowy, to masaż całego ciała z przodu i z tyłu i „focus” – czyli zabiegu koncentrującego się na wybranej części lub częściach ciała np. pośladki, uda przód, uda tył, brzuch, łydki czy ramiona. Liczba partii którym poświęcamy więcej uwagi uzależniona jest o oczekiwań i potrzeb pacjenta. Ustala się to w czasie konsultacji pierwszorazowej.

mam swój strój do Icoone czy mogę go przynieść?

TAK – jeśli to oryginalny strój dedykowany do zabiegu Icoone, inny strój nie jest akceptowany ze względu na obniżenie efektu zabiegu i możliwe uszkodzenie urządzenia.

mam strój do endermologi czy mogę w nim zrobić Icoone

zabieg jest odczuwalny, zwłaszcza w miejscach gdzie skóra jest wiotka lub gdzie zgromadził się cellulit. Zawsze wykonuje się go w serii od 10 do 15 zabiegów. Około 3 zabiegu skóra przyzwyczaja się do odczuć i zabieg staje się przyjemny

icoone – focus - co to są focusy ile ich trzeba zrobić?

zabieg Icoone składa się z 2 części: „base” – czyli zabieg podstawowy, to masaż całego ciała z przodu i z tyłu i „focus” – czyli zabiegu koncentrującego się na wybranej części lub częściach ciała np. pośladki, uda przód, uda tył, brzuch, łydki czy ramiona. Liczba partii którym poświęcamy więcej uwagi uzależniona jest o oczekiwań i potrzeb pacjenta. Ustala się to w czasie konsultacji pierwszorazowej

mam swój strój do icoone czy mogę go przynieść

TAK – jeśli to oryginalny strój dedykowany do zabiegu Icoone, inny strój nie jest akceptowany ze względu na obniżenie efektu zabiegu i możliwe uszkodzenie urządzenia

mam strój do endermologi czy mogę w nim zrobić icoone

NIE (strój do endermologii jest znacznie grubszy – sprawdź odpowiedź na pytanie dot. Strojów z Icoone).

czy muszę kupować strój do icoone?

TAK – strój/kombinezon jest niezbędny do wykonania zabiegu, ze względów higienicznych oraz bezpieczeństwa dla skóry. Każdy pacjent ma swój strój, który jest wielorazowego użytku

czy icoone rozciągnie mi skórę?

Absolutnie nie

czy mając skore naczyniowa mogę robić icoone

Tak – icoone jest dedykowany dla pacjentów ze skóra naczyniową, jeśli masz żylaki i „pajączki” też może zrobić zabieg

ile zabiegów icoone musze zrobić żeby zobaczyć efekt?

SEIRĘ – zawsze min 10 zabiegów, maksymalnej liczby nie ma, ale zwykle nasi pacjenci robią do 10 do 20 zabiegów

czy po icoone zniknie mi cellulit

TAK – Icoone wskazany jest do redukcji cellulitu, w zależności od stopnia zaawansowania problemu może zniknąć lub się zmniejszyć

czy po icoone schudnę?

Icoone nie jest zabiegiem dedykowanym dla odchudzenia, na to mamy kriolipolizę. Jednak po serii zabiegów jednym z efektów jest redukcja centymetrów w obwodach, więc pośrednio zmniejszysz się

czy Icoone robi się tylko na ciało?

NIE – icoone to doskonały zabieg na twarz. To dogłębny masaż, który dotlenia skórę czyniąc ją bardziej sprężystą i jędrną!

KARBOKSYTERAPIA

czy zabieg karboksyterapii jest bezpieczny?

TAK – do zabiegu stosuje się medyczny dwutlenek węgla, który podawany jest za pomocą cienkiej igły. Ponadto kosmetolog, który wykonujące zabieg posiada wszelkie uprawniania szkolenia oraz wiedzę, aby wykonać zabieg bezpiecznie. Gaz podawany jest śródskrórnie, płytko to dodatkowy czynnik, który świadczy o bezpieczeństwie zabiegu

czy podanie gazu podczas zabiegu karboksyterapii rozciąngnie mi skórę?

NIE! Dwutlenek węgla w błyskawicznym tempie zamienni swoje miejsce z tlenem znajdującym się we krwi. Dzięki czemu Co2 jest wydalany z organizmu, a tlen stymuluje procesy naprawcze i regeneracyjne

czy karboksyterapia boli?

zabieg jest odczuwalny, ale odczucia dla każdego są inne. Najbardziej nieprzyjemnym obszarem jest zabieg na dłonie, ale efekty rekompensują odczucia.

na co działa karboksyterapia?

karboksyterapia działa na cienie i worki pod oczami, hamuje starzenie się skóry, redukuje tkankę tłuszczową i cellulit, redukcje blizny, trudno gojące się rany. Doskonale radzi sobie z problemem wydających włosów, usuwa pierwsze zmarszczki.

czy po zabiegu karboksyterapii mogę iść na basen, saunę, siłownię?

ze względu na sposób przeprowadzenia zabiegu, sugeruje się wstrzymanie przez kilka dni do zabiegu.

ile razy trzeba zrobić zabieg karboksyterapii?

SERIĘ – w zależności od indywidualnych potrzeb, zaleca się wykonanie serii zabiegów około 6 do 10.

kiedy widać efekt po karboksyterapii?

pierwsze efekty będą zauważalne po ok. po 3 tygodniach od pierwszego zabiegu, czyli po trzecim zabiegu.

mam cienie pod oczami, czy zabieg karboksyterapii mi pomoże?

TAK – w zależności od tego dlaczego masz cienie pod oczami (hormony, genetyka, płytko unaczyniona skóra), w różnym stopniu da się zaradzić na ten problem. Wszystkiego dowiesz się w czasie konsultacji

mam cerę naczyniową czy karboksyterapia mi nie zaszkodzi?

NIE – zabieg nie wpływa w żaden sposób na istniejące naczynia krwionośne, Wręcz przeciwnie! Dzięki karboksyterapii powstają nowe naczynia krwionośne do w dużym stopniu poprawi stan Twojej skóry – zagęści ją i dotleni.

karboksyterapia, a migrena - mam migreny czy dwutlenek węgla nie pogorszy mojego samopoczucia?

NIE, gdyż błyskawicznie po podani zamienia on swoje miejsce z tlenem. Dzięki tej wymianie CO2 jest wydalany z organizmu, a tlen pobudza pożądane procesy naprawczo – regeneracyjne.

FACETAPING

czy taping rozciągnie mi skórę?

NIE! Prawidłowo zaaplikowane taśmy nie rozciągną skóry. Celem zabiegu jest przywrócenie właściwego owalu twarzy, napięcie skóry i redukcja zmarszczek

na czym polega zabieg facetapingu?

facetaping to technika manualnego samo modelowania i odmładzania twarzy przy pomocy niezwykle głębokich technik automasażu i bardzo prostych, a zarazem bardzo skutecznych aplikacji, różnokolorowych taśm. Taśmy przykleja się do skóry zgodnie z zasadami aplikacji.

na co działała facetaping?

prawidłowo przyklejone taśmy mają wielką moc odmładzania i napięcia skóry! W zależności od tego w jaki sposób przykleja się taśmy można uzyskać: zmniejszenie zmarszczek i bruzd powstałych w wyniku napięć, poprawę elastyczności i jędrności skóry, zmniejszenie zastojów i pobudzenie przepływu limfy, zniwelowanie obrzęków wokół oczu, poprawienie się kolorytu skóry (dotlenienie).

czy można samodzielnie robić facetaping?

tak, jeśli zechcesz, w anpaTu odkryjemy przed Tobą te tajniki i nauczymy Cię prawidłowej aplikacji taśm. Możesz kupić u nas konsultację połączoną ze szkoleniem jak samodzielnie naklejać taśmy

skóra naczyniowa, a facetaping

mocno naczyniowa skóra jest przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu z użyciem facetapingu. Jeśli nie masz pewności jaka jest Twoja skóra bezpieczniej najlepiej będzie skonsultować się z kosmetologiem, który dopasuje terapię najlepszą dla Twojej skóry.

jak długo trzeba mieć taśmy na twarzy?

w zależności od intencji i rezultatu jaki chcemy osiągnąć, taśmy trzymamy na skórze twarzy, szyi lub dekoltu do 4 godzin przy stymulacji mięśniowej, lub do 12 przy limfatycznej.

czy będę miała jakieś ślady na Twarzy?

NIE, oczywiście po za kolorowymi taśmami ???? jednak po ich ściągnięciu nie będzie śladu wskazującego na wykonanie zabiegu (oprócz efektu napiętej, wypoczętej i dotlenionej skóry).

kiedy zobaczę pierwsze efekty po facetapingu?

jak wiadomo nic nie dzieje się od razu. Jeśli chodzi o drenaż efekt widoczny jest od razu, stymulacja mięśniowa jest procesem długotrwałym. W zależności od tego z jaką częstotliwością i regularnością aplikujemy taśmy tak szybko uzyskamy efekty. O wszystkim w szczegółach opowiemy Ci w czasie konsultacji.

Czy przy atopowym zapaleniu skóry mogę mieć facetaping?

jeśli nie jest w fazie zaostrzonej to oczywiście tak.  Jednak należy zwrócić uwagę w trakcie noszenia taśm czy skóra w miejscu aplikacji nie zaczyna swędzieć, szczypać itd. Jeśli tak się dzieje należy zdjąć taśmy.

PEELING CHEMICZNY

czym peeling chemiczny różni się od prx t33?

Podstawową różnicą jest sposób działania. Peeling chemiczny polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, kiedy to prx t33 nie uszkadza jej ale wywołuje biochemiczną rewitalizację. Ponadto większość kwasów powoduje złuszczanie się naskórka w większym lub mniejszym stopniu, co  wyklucza wykonywanie  zabiegu z okresie letnim. PRX t33 można robić całe lato.

czy będę się bardzo łuszczyć i jak długo będę się łuszczyć po kwasach?

Efekt i intensywność złuszczania przede wszystkim zależy od tego jakim preparatem wykonany jest zabieg. Peeling chemiczny w anpaTu dobierany jest po wnikliwej konsultacji, dopasowujemy go do potrzeb Twojej skóry. Złuszczania dzielimy na kilka rodzajów np. Sypkie, płatowe – o tym powiemy Ci na konsultacji.

czy po zabiegu z kwasami / peelingu chemicznym mogę nałożyć makijaż?

bezpośrednio po zabiegu peelingu chemicznego nie należy się malować. Bez względu na to jak mocnym peelingiem zadziałamy, lepiej się wstrzymać.

Jeśli jednak robisz delikatny peeling i musisz pomalować się po, postaraj się nałożyć lekki makijaż.

czy po peelingu chemicznym/ kwasach mogę iść na basen?

dopiero kiedy Twója skóra w całości się złuszczy/zagoi

czy mogę chodzić na siłownie po zabiegu z kwasami?

Tak, ale dopiero po całkowitym zagojeniu się skóry (przy peelingach gdzie efektem jest złuszczanie). Szczegółowe wskazania uzyskuje się podczas wizyty. Wówczas kosmetolog ściśle określa ramy czasowe, jakie obowiązują, aby zachować bezpieczeństwo i zapobiec wytworzeniu się ewentualnej infekcji.

czy podczas miesiączki można wykonywać kwasy/ peeling chemiczny?

miesiączka nie jest przeciwskazaniem do wykonywania zabiegów z użyciem kwasów. Wszelkie przeciwskazania opisane są na naszej stronie anpaTu w zakładce peeling chemiczny (kliknij tutaj).

czy zabieg z kwasami boli?

w zależności od rodzaju kwasów, zabieg jest odczuwalny, ale nie bolesny. Częściej odczuwalne jest ciepło, szczypanie lub swędzenie. Jak przy większości zabiegów doczucia są osobniczo zmienne.

czy może dojść do poparzenia kwasem/ peelingiem chemicznym ?

tak, jeśli zabieg jest przeprowadzony nieprawidłowo z zastosowaniem nie właściwych produktów lub w niewłaściwy sposób. Dodatkowym zagrożeniem jest sytuacja w której pacjent w czasie konsultacji pierwszorazowej poprzedzającej zabieg nie jest uczciwy i zataja informacje dotyczące swojego stanu zdrowia lub przyjmowanych leków, czy uprzednio wykonywanych zabiegów kosmetycznych.

W gabinetach anapTu , zabiegi wykonuje kosmetolog, który jest odpowiednio przeszkolony i przygotowany do pracy z peelingiem chemicznym. Ponadto nie stosujemy przypadkowych preparatów, wszystkie produkty są staranie wyselekcjonowane. Dzięki czemu zabieg jest bezpieczny.

czy muszę kupować drogi krem po zabiegu z kwasami/ peelingiem chemicznym?

drogi nie oznacza dobry. Na pewno należy stosować krem z filtrem i w ten produkt warto zainwestować. Jako że jest to zabieg z serii bardziej inwazyjnych, niezmiernie ważna jest pielęgnacja i ochrona skóry po zabiegu. Zawsze warto skonsultować się z osobą wykonującą zabieg, czy kosmetyki które posiadamy są wystarczające.  Jeśli okaże się że nie, kosmetolog na pewno wskaże w co warto zainwestować, aby poprawić rezultaty zabiegów. W swojej ofercie mamy produkty do pielęgnacji domowej.

jak często można wykonywać zabiegi z kwasami/peelingi chemiczne?

częstotliwość wykonywania zabiegu przy użyciu kwasów/ peelingu chemicznego uzależniona jest właśnie od peelingu jaki się używa. Minimalny odstęp między zabiegami wynosi 14 dni.

ile najlepiej wykonać peelingów chemicznych? Zabiegów z kwasami?

to zależy od rodzaju peelingu, który zostanie dopasowany przez kosmetologa do Twojej skóry i Twoich potrzeb. Tego dowiesz się podczas konsultacji. Peelingi chemiczne ZAWSZE wykonuje się w serii, aby zobaczyć rezultaty.

MIKRODERMABRAZJA

co to jest mikrodermabrazja diamentowa?

mikrodermabrazja diamentowa to mechaniczne złuszczanie naskórka, do którego wykorzystuje się głowice pokrytą mikrokryształkami diamentu. W czasie zabiegu płynnymi, posuwistymi ruchami przesuwa się tą głowice po skórze, pod wpływem wytworzonego przez urządzenie podciśnienia głowica zasysa skórę i wykorzystując efekt tarcia złuszcza kolejne jej warstwy

jak często można wykonywać mikrodermabrazje diamentową?

Zabieg wykonuje się raz na zabiegu nie należy wykonywać częściej niż raz na 2-3 tygodnie, gdyż skóra nie zdąży się zregenerować i może dojść do otarć i dużych podrażnień.

kiedy mikrodermabrazja jest skuteczna i przynosi najlepsze efekty?

kiedy wykonywana jest w serii i jako element terapii łączonej. Mikrodermabrazja jest doskonałym zabiegiem przygotowującym skórę do innych zabiegów takich jak: prx t33, mezoterapia bezigłowa i mezoterapia mikroigłowa, czy też fala uderzeniowa STORZ.

czy po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej mogę wrócić do pracy/normalnych zajęć?

twarz po zabiegu może być zaczerwieniona i delikatnie podrażniona, jednak nie wyklucza to powrotu do wykonywania codziennych czynności. W dniu zabiegu należy wstrzymać się od pójścia na basen, siłownię czy saunę, nie zaleca się też nakładania makijażu bezpośrednio po zabiegu.

czy mikrodermabrazja diamentowa boli?

zabieg nie jest bolesny. Jest lekko odczuwalny

czy mikrodermabrazja można robić latem?

Tak, jeśli nie planuje zaraz po niej egzotycznych wakacji. Zalecamy stosowanie kremów z filtrem SPF 50 przez cały rok. Jeśli zatem zrobisz zabieg na pewno musisz szczególnie dbać o skórę i to aby nie była mocno nasłoneczniona.

MASAŻ KOBIDO

czy warto zrobić masaż KOBIDO?

amsaż Kobido na jeden z zabiegi, które pokochałyśmy. Jest genialny z wielu powodów. To zupełnie naturalny zabieg oparty na technice japońskiego masażu. Doskonale unosi owal twarzy, efekty po jednym zabiegu przechodzą oczekiwania nasze i pacjentów. Skóra jest napięta, uniesiona, dotleniona, pełna blasku. Ponadto po zabiegu jesteś odprężona, zniwelowane są napięcia mięśniowe, nawet bóle szczęki.

Czy mogę mieć masaż Kobido jeśli mam cerę naczynkową?

to zależy w jakim stopniu jest naczynkowa. Ocenimy to w czasie pierwszej konsultacji, ale jeśli problem jest mocno posunięty lepiej zacząć od wyciszenia stanu skóry, a dopiero później przystąpić do masażu.

dla kogo jest masaż Kobido? Jakie są efekty?

dla wszystkich, którzy chcą przekonać się o wielkiej mocy masażu. Seria masaży Kobido pozwala odmłodzić skórę o widoczne kilka lat. Zmarszczki są widocznie zredukowane, skóra napięta, a owal twarzy uniesiony

kiedy będą widoczne pierwsze zmiany po masażu Kobido?

już po pierwszym zabiegu. Wiemy, że to brzmi jak nieprawda, ale tak się dzieje. Niemal 100 mieszanych ruchów masażu pozwala na zobaczenie efektów odmłodzenia skóry już po pierwszym zabiegu.

jak działa masaż Kobido?

jest to masaż skupiający się na głębokich warstwach skóry, które są pobudzane przez zróżnicowane natężenie dotyku i nacisku. Więcej przeczytasz o nim tutaj (kliknij)

czy po masażu Kobido mogę prowadzić auto?

jak najbardziej tak

czy po masażu Kobido mogę wrócić do pracy?

Tak, jednak nastaw się że po prze sentencje ruchów i płaszczyzn masażu będziesz mieć tłuste włosy od oliwki)

czy po masażu Kobido będzie coś widać? Czy będą jakieś ślady?

twarz może być minimalnie zarumieniona i tyle, po za widocznym napięciem skóry, i zniwelowaniu opuchnięć pod oczami… Co w więcej możesz nałożyć makijaż, lub po prostu wrócić do codziennej aktywności. Nastaw się jednak, na to że będziesz mieć tłuste od oliwki włosy)

czy masaż Kobido jest dobre dla mężczyzn?

TAK oczywiście – to genialny sposób żeby odprężyć się po ciężkim dniu i jeszcze odświeżyć wygląda swojej skóry.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

czy zabieg mezoterapii mikroigłowej boli?

zabieg jest odczuwalny, niektórzy mówią, że boli inni niemal zasypiają w trakcie robienia go. Odczuwalność jest bardzo indywidualna. Nakłucia są stosunkowo płytkie, więc jeśli boisz się igieł – spokojnie, to nie jest to samo co pobieranie krwi!!!

czy do mezoterapii mikroigłowej jest znieczulenie?

NIE – znieczulenie wpływa na naczynia krwionośne obkurczając je. Nie chcemy tego, dlatego nie znieczulamy przed tym zabiegiem.

jak często można powtarzać zabieg mezoterapii mikroigłowej?

co ok. 4 tygodnie. Nie należy wykonywać go wcześniej – skóra musi mieć czas na regenerację, nie należy tez robić go znacznie później żeby zachować jak największe efekty terapii zabiegowej.

ile zabiegów należy wykonać?

serię, zawsze serię. W czasie pierwszorazowej konsultacji dokładnie zaplanujesz z kosmetologiem liczbę i odstępy między zabiegami, ale sugerujemy ok 3 do 6 zabiegów.

czy mezoterapia mikroigłowa jest dobra na blizny?

TAK – zdecydowanie, to jeden z najlepszych zabiegów na blizny różnego pochodzenia. Często wykonujemy go w terapii łączonej z peelingiem chemicznym lub PRX t33.

czy mogę iść na basen po zabiegu?

NIE – skóra musi się zagoić. Na co najmniej tydzień po zabiegu należy wstrzymać się z wyjściami na basen czy siłownie)

co powinnam stosować po zabiegu?

dobre pytanie! O pielęgnacji domowej po zabiegu porozmawiamy w gabinecie, dopasujemy odpowiednia dla Ciebie, ale na pewno krem gojący – może być Cicalfate z Avene i krem z filtrem SPF 50!

MEZOTERAPIA IGŁOWA

czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna?

TAK, mezoterapia igłowa to bardzo bezpieczny zabieg. Musi być oczywiście wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę i przy użyciu odpowiednich preparatów. Wkłucia są śródskórne, a zarazem stosunkowo płytkie.

 

W gabinetach anpaTu tego typu zabiegi wykonywane są przez lekarzy z dużą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

mezoterapia igłowa polega na podaniu odpowiednio dobranego preparatu pod skórę, za pomocą igły i strzykawki. W zależności od okolicy zabiegowej i gęstości preparatu podaje się go wykonując odpowiednią liczbę wkłuć metodą na tzw. „kulki”. Oznacza to deponowanie preparatu pod skórą pacjenta. W ciągu kilku godzin preparat rozchodzi się pod skórą.

jaka jest różnica między mezoterapią igłową a mikroigłową?

Podstawową różnicą jest to, że podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej pobudza się i stymuluje do odbudowy włókna kolagenowe oraz elastyny za pomocą bardzo dużej liczby wkłuć, tworząc na powierzchni skóry mikronakłucia. Natomiast mezoterapia igłowa to podanie substancji aktywnej zawartej w koktajlu pod skórę.

czy mezoterapia igłowa boli?

to zależy od tego jaki masz próg bólu. Zabieg jest odczuwalny, jednak zwykle przed nim następuje znieczulenie skóry. Mamy tez swoje autorskie metody na zredukowanie nieprzyjemnych odczuć.

ile trwa zabieg?

sam zabieg trwa ok. 20 minut, jednak przed nim zawsze jeszcze jest konsultacja. No i z naszymi lekarzami zawsze chce się zostać dłużej ????

jak często trzeba powtarzać zabieg?

mezoterapię zawsze robi się w serii, częstotliwość zabiegu zależy od rodzaju preparatu i problemu na jaki działamy. Seria to od 3 do 6 zabiegów w odstępach ok 14 dni pomiędzy.