zabiegi września
sprawdź >>
Menu
Gdzie jest dolina łez?
Czas czytania: 3 min

Gdzie jest dolina łez?

Co to jest dolina lez? Trzeba na samym początku rozróżnić powiekę dolną od doliny łez. Często używana nazwa „okolica pod oczami” to inaczej powieka dolna. To pod względem budowy anatomicznej bardzo specyficzny obszar, bardzo mocno unaczyniony, bardzo słabo umięśniony i w dodatku ma cienką skórę. 

Warto zaznaczyć, że to coś innego niż dolina łez. Co prawda zaczyna się ona blisko oka, a precyzyjnie tuz obok nosa i schodzi w dół. W zdecydowanie większą jej część można bezpiecznie podawać kwas hialuronowy. 

Dolina łez w młodym wieku - TAK TO MOŻLIWE!

Jak zawsze w kontekście medycyny estetycznej ogromną rolę odgrywają geny. Nie nie mamy wpływu na to jak się starzejemy. A za to w jaki sposób się starzejemy odpowiadają geny. Dlatego właśnie możesz patrzeć na kogoś o 20 lat starszego kto doliny łez pod oczami w ogóle nie ma.

Dolina łez - co robić? Dolina lez - jak zlikwidować?

W gabinetach anpaTu mamy kilka rozwiań, które pomogą rozprawić się z doliną łez. Zabiegi w zakresie kosmetologii i medycyny estetycznej, które są zarówno bezpieczne jak i skuteczne. Kompleksowe podejście do problemu jest tutaj nadrzędne. Jak w każdej sytuacja, najpierw należy postawić właściwą diagnozę. 

Trudno samodzielnie ustalić czy mamy problem z cieniami pod oczami, workami pod oczami czy to właśnie dolina łez na twarzy. Sprawa nie zawsze jest oczywista i dopóki nie skonsultujesz się z lekarzem medycyny estetycznej to nie możesz być na 100% pewien o tym jaka przypadłość estetyczna występuje u Ciebie.

Doskonałym przykładem jest rozróżnienie czy to dolina łez na twarzy czy cienie pod oczami. Niekiedy może wydawać się że problemem jest ubytek w tkance podskórnej a okazuje się że tego ubytku nie ma ale są sińce. Ponadto nawet gdy ubytki są to sińce mogą być większym problemem niż ubytki. Może wydaje się to skomplikowane, ale właśnie po to zaczynamy współpracę od kompleksowej konsultacji z lekarzem. 

Dolina łez jakie zabiegi?

W pierwszej kolejności proponujemy skupienie nie na zagęszczeniu skóry w okolicy oczu. Zadbanie o jej jakość i gęstość. Tu z pomocą przechodzą zabiegi karboksyterapia (wspomagają nowotworzenie się i wzmocnienie naczyń krwionośnych) oraz falę uderzeniowa STORZ. Ponadto niezastąpione rozwiązanie stanowią różnego rodzaju mezoterapie igłowe na okolicę oczu jak np. Nucleofil Soft Eyes. Ten preparat to nowoczesny biostymulator okolicy oka. Posiada wielokierunkowy mechanizm działania. Nie tylko liftinguje, działa także na poziomie komórkowym, dzięki czemu wzmaga się produkcja kolagenu, i stymuluje fibroblasty. Preparat ten został stworzony z myślą o delikatnej i cienkiej skórze wokół oczu. Bardzo ważną informacją jest również to, że stymulator ten ma pochodzenie naturalne, minimalizuje się więc ryzyko alergii.

Dolina łez - jaki wypełniacz?

Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym przynosi natychmiastowy efekt,  dzięki czemu twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą. Trzeba jedna być bardzo uważnym i ostrożnym podczas aplikacji kwasu hialuronowego w tę delikatną okolicę. Nie tylko należy wybierać dedykowany do tego preparat, ale też bardzo dobrze zakwalifikować pacjenta do zabiegu. 

W anpaTu jedynym wypełniaczem dedykowanym na okolice oka jest Redensity II. To jedyny skuteczny, dedykowany wypełniacz (kwas hialuronowy usieciowany) na okolicę doliny łez. Badania kliniczne potwierdzają długotrwałą korekcję skóry pod oczami. Optymalne stężenie kwasu hialuronowego jest bezpiecznym antidotum na zmarszczki, nawilża i likwiduje worki pod oczami.

Czasem wystąpić potrzeba podziału zabiegu właściwego na kilka etapów, np. gdy zmiana w okolicy oczu jest bardzo zaawansowana, czyli skóra jest już bardzo cienka, a tkanki podskórnej prawie nie ma. Jeśli mamy do czynienia z taką sytuacją, jednorazowo podawaną ilość preparatu się zmniejsza, aby pacjentce nie zrobić krzywdy, żeby nie pojawiły się zgrubienia lub prześwit preparatu przez skórę (tak, to jest możliwe!). 

WAŻNE!!

Dobre podanie kwasu hialuronowego w okolicy nka to nie jest prosta sprawa!!

Niejednokrotnie obserwujemy źle podany kwas hialuronowy w tą okolicę który powoduje komplikacje. Oczywiście z tym także da się poradzić ale lepiej nie przysparzać sobie niepotrzebnych kłopotów. Obrzęki, prześwitujący preparat i nierówności te najgorsze powikłania. 

Zawsze świadomie wybieraj lekarza, któremu powierzasz swoją skórę!

Dolina łez – Sunekos 200

To nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej. Ten nowatorski preparat używany jest do mezoterapii igłowej okolicy oka. Unikalne połączenie kwasu hialuronowego i aminokwasów odpowiada za biogenezę skóry. Co to oznacza? Stymulujemy fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny – włókien białkowych. Jak wiemy są to substancje niezbędne do zachowania młodego wyglądu skóry. Badania pokazują, że już po pierwszym zabiegu nawilżenie skóry zwiększa się o 47%. 

Dolina łez - jaki krem?

Poza zabiegami gabinetowymi, o skórę pod oczami należy dbać każdego dnia. Stosowanie kremu to podstawa. Jego aplikacja powinna odbywać się rano i wieczorem. Należy delikatnie wklepać preparat opuszkami palców, bez nadmiernego naciągania skóry. Co powinien zawierać dobry krem?

 • Kwas hialuronowy – odpowiada za nawilżenie
 • Witamina E – chroni skórę przed wolnymi rodnikami
 • Retinol – wzmaga produkowanie elastyny i kolagenu
 • Witamina C – intensyfikuje produkcję kolagenu

Używanie kremu jest szczególnie ważne po zabiegach na dolinę łez. Dobrym sposobem jest schłodzenie preparatu w lodówce, daje on efekt schładzający. Po zabiegu skóra może być nieco obrzęknięta. Krem łagodzący lub przeciwobrzękowy chroni nas przed siniaczkami czy opuchlizną. Obowiązkowo pamiętajmy o kremie z filtrem SPF 50, to podstawa codziennej pielęgnacji. 


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

przeczytaj również:
12 października, 2022 | Czas czytania: 3 min
odmładzanie okolicy oczu - mikronakłuwanie skóry Czytaj więcej
22 kwietnia, 2022 | Czas czytania: 2 min
BOTOKS! JAK DZIAŁA? Czytaj więcej
21 grudnia, 2021 | Czas czytania: 2 min
Odmładzanie poprzez stymulowanie Czytaj więcej
1 2 3 9
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram