zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
JAK SIĘ POZBYĆ CELLULITU- walka z odwiecznym wrogiem!!!
Czas czytania: 3 min

„Gdyby nie reklamy w telewizji, 
to do dziś był bym przekonany, że cellulit to był grecki filozof”
Cezary Pazura 2009r

Taktyka jest to połączenie teorii oraz praktyki w celu uzyskania zamierzonego celu. Jest pierwszym szczeblem sztuki wojennej. Mówiąc o problemie jakim jest cellulit należy mieć świadomość, że pozbycie się go, jest to procesem długotrwałym i wymaga zarówno przygotowania merytorycznego jak i determinacji, regularności i konsekwencji działania. 

 1. ROZPOZNANIE 

Aby w ogóle można było mówić o jakiejkolwiek eliminacji cellulitu, trzeba dobrze rozpoznać wroga. Dowiedzieć się czym jest i jak powstaje oraz co go determinuje, a także jakie są jego rodzaje i stadia. Dopiero w tedy można podjąć kroki unicestwiające.

Cellulit zgodnie z definicją jest to liposkleroza - czyli niezapalna zmiana, podskórnej tkanki tłuszczowej. Powstaje na skutek zwiększenia się objętości komórek tłuszczowych lub podziału tkanki łącznej.  W skutek tych zmian dochodzi do ucisku naczyń krwionośnych, efektem czego jest zaburzenie metabolizacji tkanki tłuszczowej…

usuwanie cellulitu katowice

A po polsku, jest to spędzająca sen z powiek, pomarańczowa skórka na powierzchni naszej skóry, w szczególności umiejscowiona na udach, pośladkach boczkach czy ramionach.

Głównie, naszego wroga dzielimy na 2 podstawowe grupy, czyli: cellulit wodny oraz cellulit tłuszczowy.  Cellulit wodny - występuje gdy mamy do czynienia z zaburzeniem krążenia krwi i limfy w skutek czego zatrzymywana jest woda w tkankach. Tłuszczowy cellulit (jest znacznie większym utrapieniem) powstaje w wyniku szybkiego przybrania masy ciała lub niezdrowo szybkiej jej utraty lub zastoju mikrokrążenia. 

Istnieje również 4 stopniowa skala oceny zaawansowania problemu.

 • stopień I – zmniejszenie elastyczności skóry
 • stopień II – zmniejszenie elastyczności skóry, bladość cery, ujemny wynik testu uszczypnięcia
 • stopień III – zmniejszenie elastyczności skóry, bladość cery, miejscowo dodatni wynik testu uszczypnięcia, drobne grudki, efekt skórki pomarańczowej
 • stopień IV – zmniejszenie elastyczności skóry, bladość cery, wyraźnie dodatni wynik testu uszczypnięcia, większe grudki.
usuwanie cellulitu katowice
 1. CZYNNIKI PREDYSPONUJĄCE I PRZYCZYNY POWSTAWANIA - aż to szok?!

Problem pomarańczowej skórki, dotyczy głównie kobiet (jak byśmy miały mało przekichane 😛 ) Jednak nie u każdej z nas, powód jego powstawania będzie taki sam. Czynnikami mającymi największy wpływ i determinującymi pojawienia się cellulitu są:

H - jak HORMOMNY - oj tak, tak!! 

Wszelkie zaburzenia hormonalne występujące w procesie dojrzewania i wieku dorosłym kobiety (miesiączki, ciąża, antykoncepcja, menopauza, terapie hormonalne, wahania hormonalne na tle chorobowym), mogą zapoczątkować, spotęgować oraz utrzymywać pomarańczową skórkę. 

G - jak GENETYKA -  ale nie miej tu pretensji do swojej mamy czy babci ???? Do rozwoju cellulityu potrzebne są czynniki i predyspozycje genetyczne takie jak płeć (ale to większość z nas wie), rasa (dotyczy rasy białej, rzadko żółtej czy czarnej), biologiczny typ sylwetki (definiuje umiejscowienie się cellulitu). 

D - jak DIETA - czynnik bardzo prosty, a często trudny do spełnienia. Niewłaściwie zbilansowana, mało wartościowa. Posiłki spożywane w pośpiechu. Brak nawodnienia organizmu. 

Ś - jak ŚRODOWISKO - wieczny pośpiech, wszechobecny stres i depresja, używki oraz leki, brak snu. Siedzący tryb życia i brak minimalnej aktywności. To tylko podstawowe czynniki, które cię dotyczą PRAWDA? 

L -jak LEKI - przyjmowanie niektórych leków również może ułatwiać powstawanie cellulitu.

 1. OKREŚLI SWÓJ CEL - MIERZ SIŁY NA ZAMIARY!!!

Zanim wytoczysz największe działa, czas na rachunek sumienia! 

Czy jesteś systematyczna? Co Cię mobilizuje? Jakim czasem dysponujesz? Czy jesteś skłonna do poświęceń? Jaki efekt cię zadowoli? Jaki jest ogólny stan Twojego organizmu? 

Cellulit (niestety), nie pojawia się z dnia na dzień, tworzy się tygodniami, niestety walka zazwyczaj trwa wiele dłużej. Od szczerej odpowiedzi na te podstawowe pytania, zależy w jakim stopniu osiągniesz SWÓJ cel.

 1. OD CZEGOŚ TRZEBA ZACZĄĆ - TWÓJ PIERWSZY ATAK

Jest wiele sposobów dzięki , którym zredukujesz cellulit. Najpopularniejszymi metodami są:

 • Odpowiednie nawadnianie organizmu - PIJ WODĘ TO TAKIE PROSTE!
 • Zmiana nawyków żywieniowych - nie chodzi o przejście na katorżniczą dietę, chodzi o redukcję żywności wysoko przetworzonej. Wiesz… zamiast chipsów, zjedz marchewkę itd. ????
 • RUSZ TYŁEK Z KANAPY - zgodnie z rekomendacjami różnych instytutów zdrowotnych, rekomenduje się wykonywanie 7-10 tyś kroków dziennie (nie chodzi o trasę kanapa-kuchnia-kanapa), idź na spacer to dobry początek.
 • POMOC ZAWSZE SIĘ PRZYDAJE - żadnej wojny nikt jeszcze nie wygrał w pojedynkę. Dlatego w kosmetologii masz sprzymierzeńca. Istnieje szereg zabiegów, które pobudzą i przyspieszą metamobizowanie cellulitu. Jednym z PODSTAWOWYCH i najskuteczniejszych zabiegów jest Icoone - podciśnieniowy masaż, bezwzględny dla cellulitu! Innym jest użycie fali dźwiękowej, w naszej klinice pracujemy na fali uderzeniowej STORZ. A to tylko niektóre z możliwości jakie daje nam kosmetologia.
 • PIELĘGNACJA DOMOWA I AUTOMASAŻE - kosmetyki bogate w lipidy, kofeinę czy fosfatydocholine, masaż manualny oraz przy zastosowaniu domowych masażerów, rękawic czy flagowej szczotki do szczotkowania na sucho marki Arosha.

Pamiętaj, że im więcej czynników stymulujących wdrożysz, tym leprze i szybciej odczuwalne będą efekty. Jeśli nie wiesz co wybrać, zawszę możesz skorzystać z pomocy i umówić się na konsultacje do kosmetologa.  Podczas takiej konsultacji, specjalista pomoże określić priorytety i wskaże możliwe sposoby, dzięki którym będziesz sięgać po swój cel. 

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram