CIAŁO LAST MINUTE
sprawdź >>
Menu
Jak usunac blizny potrądzikowe?
Czas czytania: 13 min

80% nastolatków i 15% dorosłych zmaga się z bliznami potrądzikowymi. Statystyki mówią same za siebie i jest to realny problem wśród społeczeństwa. Nie należy jednak bać się tego tematu, na szczęście wynaleziono skuteczne metody w dermatologii, medycynie estetycznej i kosmetologii, aby zwalczyć niedoskonałości. Dla większości z nas, blizny są niemiłym wspomnieniem etapu dorastania czy problemów hormonalnych. Jak skutecznie usunąć blizny potrądzikowe? Dziś zajmiemy się właśnie tym tematem. Oto krótki spis treści poruszanych dziś zagadnień:

 • blizny potrądzikowe - jak powstają?
 • jak leczyć blizny potrądzikowe?
 • jak spłycić blizny potrądzikowe?
 • jak usunąć blizny potrądzikowe?
 • jak usunąć blizny potrądzikowe na policzkach?
 • jak usunąć blizny potrądzikowe z twarzy?

Blizny potrądzikowe - jak usunąć?

Bardzo często do naszej kliniki przychodzą pacjenci i pacjentki, którzy potrzebują pomocy w usunięciu pozostałości po walce z trądzikiem. Często mówią, że próbowali już wszystkich metod, a lekarze rozkładają ręce. Niestety niechciane defekty na twarzy odbijają się również na naszej kondycji psychicznej. Nierzadko osoby z bliznami są wyśmiewane lub uważane za niechlujne, niedbające o higienę. W anpaTu doskonale wiemy, że skala tego zjawiska jest ogromna. Musisz wiedzieć, że nie jesteś sam_a. Z naszą pomocą odzyskasz wygląd skóry, za którym tęsknisz, a przede wszystkim, Twoja pewność siebie wróci do normy. Nie jesteśmy w stanie zagwarantwać usunięcia blizn w 100% - to często nie jest w ogóle możliwe, co więcej każda skór®a może zareagować nieco inaczej na zadaną terapię zabiegową. Jednak z dużą pewnością możemy określić, że skuteczność terapii na blizny potrądzikowe dochodzi do ok. 70% redukcji blizn.

Nie będziesz musiał czy musiała używać tony kosmetyków maskujących czy nieśmiale ukrywać twarz w obawie przed brakiem akceptacji ze strony innych ludzi. Brzmi jak magia? Czytaj dalej!

Jak zredukować blizny potrądzikowe – karboksyterapia

Blizny potrądzikowe można likwidować poprzez maskowanie. Na przykład makijaż, w zakresie zabiegi∑ medycyny estetycznej np. podanie wypełniacza czy stymulatora tkankowego lub za pomocą regeneracji (różnymi metodami, ale sprowadzającymi się do tego, aby blizna zanikowa wypełniła się własną tkanką).

Jeśli udało Ci się już zwalczyć trądzik, pewnie chcesz pozbyć się pozostałości po nim. Nieestetyczne czerwone ślady, nierówności, zróżnicowany koloryt – czy brzmi to znajomo? Wielu z nas tego doświadczyło. Pierwszym rozwiązaniem jaki proponujemy jest karboksyterapia. Terapia dwutlenkiem węgla, to bardzo skuteczna metoda leczenia. Podskórna iniekcja CO2 prowadzi do naturalnej odnowy skóry. Jest bezpieczna i bezinwazyjna. Terapia ta wywołuje kontrolowany stan zapalny. Powstają nowe naczynia krwionośne, a istniejące rozszerzają się. Możemy zaobserwować procesy naprawcze skóry, która regeneruje się szybciej. Tkanki są odżywione i dotlenione. Następuję ogólna poprawa wyglądu, co jest bardzo ważne dla osoby borykającej się z problemem blizn.

Uszkodzone tkanki po trądziku regenerują się, wydziela się kolagen i elastyna. Niektórzy z Was pytają, jak szybko usunąć blizny potrądzikowe. Chcemy Was uświadomić, że proces odnowy warstw naskórka trwa i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Warto jednak poczekać, efekty potrafią być zaskakujące.

Jak usunac blizny potrądzikowe – mezoterapia mikroigłowa

Terapia łączona to zawsze sukces, a sama karboksyterapia to nie wszystko. Często proponujemy pacjentom i pacjentkom terapię łączoną, ponieważ taka zawsze przynosi największe efekty, tym bardziej, że blizna "lubi" zmianę bodźca. Mezoterapia to inaczej mikronakłuwanie. Precyzyjne narzędzie jakim jest Dermapen jest od dawna hitem w walce o gładką skórę. Zabieg wykonuje się w serii, najczęściej od trzech do sześciu. Jest to bardzo naturalny sposób, ponieważ skóra uszkodzona w kontrolowany sposób podczas mezoterapii, jest niejako zmuszona do autoregeneracji, wydzielając przy tym kolagen i kwas hialuronowy. Są to jedne z ważniejszych budulców skóry.

Jak usunąc blizny potrądzikowe osocze bogatopłytkowe

To rodzaj mezoterapii, ale z użyciem preparatu uzyskanego z krwi, nazywanego osoczem. Substancja ta wykazuje działanie niezwykle regeneracyjne. Stymuluje fibroblasty, tworzy się wspomniany już wcześniej kolagen, ale nie tylko. Komórki macierzyste aktywizują się, a naczynia krwionośne namnażają. Jako, że osocze to preparat uzyskany z własnych tkanek, obniża to wystąpienie działań niepożądanych.

Zaleca się wykonywanie serii ok. 3 do 5 mezoterapii igłowych osoczem.

Jak wygładzić blizny potrądzikowe – kolagen Linerase (stymulator tkankowy)

To zabieg silnie stymulujący procesy regeneracyjne skóry. Jak zlikwidować blizny potrądzikowe z użyciem tej terapii zabiegowej? Atelokolagen Linerase wprowadza się za pomocą cienkiej igły, a następnie wykonuje się delikatny masaż. Jest to forma głębokiej mezoterapii igłowej. W rezultacie można zaobserwować znaczną poprawę kondycji skóry, zwiększa się jej napięcie a drobne ubytki skórne redukują się. Blizny potrądzikowe czy nawet pooperacyjne ulegają stopniowemu wygładzeniu.

 

Podsumowując: ważne aby zapamiętać, że blizny potrądzikowe różnią się od innych przede wszystkim tym, że mimo jednego pochodzenia są bardzo niejednorodne i zajmują duże powierzchnie (czasem nawet całą twarz). Ze względu na ich niejednorodność często potrzeba kilku różnych metod zabiegowych, aby poradzić sobie z tym problemem. Podstawowa zasada jest taka, że nie ma jednej uniwersalnej metody, która zadziała na wszystkie blizny. Za każdym razem jednak chodzi o to, aby wymusić przebudowę tkanki, tyle tylko, że w niektórych przypadkach - jak przy bliznach zanikowych - ta przebudowa idzie w kierunku wypełnienia dziury, a w innych – w kierunku spłaszczenia tkanki. Dlatego kluczowe jest rozpoczęcie od konsultacji z doświadczonym kosmetologiem, który podczas pierwszego spotkania zaplanuje odpowiednią terapię zabiegową.

 


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram