zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Jak wodorowe oczyszczanie skóry działa na toksyny i jakie są jego zalety?
Czas czytania: 2 min

Wodór to najlżejszy pierwiastek chemiczny. W kosmetologii wodór wykorzystywany jest do przeprowadzania oczyszczania skóry. 

Zabieg ten obejmuje terapię aktywnym wodorem, hydropeeling, eksfoliację naskórka, krioterapię i infuzję tlenową, dzięki czemu efektem jest gładka, jednolita i świeża skóra. 

Wodór przenika w głąb skóry, gdzie łączy się z wolnymi rodnikami tlenowymi i usuwa je z organizmu, co z kolei hamuje proces starzenia się skóry. Okazuje się, że wodór jest najsilniejszym antyoksydantem, nawet lepszym niż witamina C i koenzym Q10. Oczyszczanie wodorowe to bardzo skuteczna metoda oczyszczania skóry, która działa nie tylko na poziomie powierzchniowym, ale również głęboko, na poziomie komórkowym. Aktywny wodór, wykorzystywany w zabiegu, jest w stanie przenikać w głąb skóry, co skutkuje dogłębnym oczyszczeniem skóry.

Zabieg oczyszczania wodorowego jest przeprowadzany za pomocą strumienia wody tryskającej pod wysokim ciśnieniem, co jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne dla pacjenta. Wodór, który jest wprowadzany w ten sposób, przekształca nagromadzone wolne rodniki w wodę. W trakcie zabiegu wykorzystuje się także proces elektroporacji, który jest podobny do mezoterapii, jednak bez konieczności stosowania igieł. Poprzez impulsy elektryczne, tworzą się mikrokanaliki w skórze, co pozwala na wprowadzenie cennych substancji aktywnych w najgłębsze warstwy skóry. Rezultaty zabiegu są natychmiast widoczne, a pacjent nie musi przechodzić rekonwalescencji.

Co to są wolne rodniki?

To inaczej atomy, które nie mają pary. Powstają one naturalnie podczas wielu procesów metabolicznych w organizmie, ale także pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska, palenie papierosów czy spożywanie alkoholu. Nadmierna ilość wolnych rodników w organizmie może prowadzić do uszkodzenia komórek, białek, lipidów i kwasów nukleinowych, co z kolei może prowadzić do chorób i procesów degeneracyjnych. Wolne rodniki uważane są za jedną z przyczyn starzenia się skóry.

Wolne rodniki są naturalnie obecne w organizmie człowieka i są potrzebne do wielu procesów metabolicznych. Jednakże, aby utrzymać równowagę między wolnymi rodnikami a przeciwutleniaczami, należy zachować odpowiednią dietę i unikać zanieczyszczonego środowiska. Wiemy, że to nie zawsze jest możliwe… 

Wolne rodniki są niezbędne w wielu procesach komórkowych, ale wraz z wiekiem ich ilość zwiększa się, co prowadzi do niszczenia białek, lipidów i kwasów nukleinowych w komórkach skóry. Efektem tego procesu jest m.in. starzenie się skóry, utrata jędrności, napięcia, kolorytu i świeżości. Dlatego zabieg oczyszczania wodorowego jest jednym z najlepszych i najmniej inwazyjnych sposobów na odżywienie skóry. Za pomocą tej metody specjalista może wprowadzić mikroskopijne cząstki aktywnego wodoru w głębokie warstwy skóry, które mają zdolność wiązania wolnych rodników. W ten sposób tworzona jest korzystna woda i tlen. 

Zanieczyszczenia powietrza, takie jak smog czy spaliny samochodowe, mogą negatywnie wpływać na kondycję naszej skóry. Mogą powodować podrażnienia, wypryski i inne problemy skórne. Wodorowe oczyszczanie skóry jest jednym ze sposobów na walkę z tymi negatywnymi skutkami. Dzięki zabiegowi oczyszczania wodą wodorową możemy usunąć z powierzchni skóry zanieczyszczenia i toksyny, które wpłynęły na naszą skórę z powietrza.

Aby jednak utrzymać skórę w dobrej kondycji przez cały rok, ważne jest regularne powtarzanie tego zabiegu. Idealnie byłoby przeprowadzać go co 4-6 tygodni. W ten sposób możemy zapewnić skórze stałą ochronę przed zanieczyszczeniami i toksynami, które codziennie wpływają na jej kondycję. 

 

Pamiętaj żeby zawsze zaczynać od konsultacji ze specjalistą, umówisz ją tutaj 🙂

Pamiętaj, że prawdziwa medycyna estetyczna i kosmetologia to utrzymanie naturalnego wyglądu w harmonii ze zdrowiem!

Artykułu przygotowała Patrycja Kurpik


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

 

przeczytaj również:
27 czerwca, 2023 | Czas czytania: 3 min
Kriolipoliza dla mężczyzn - skuteczne usuwanie tłuszczu bez skalpela! Czytaj więcej
5 października, 2022 | Czas czytania: 2 min
Hej GirlBoss! Czytaj więcej
24 listopada, 2020 | Czas czytania: 6 min
jesteś na kwarantannie? zobacz co możesz zrobić dla swojej skóry! Czytaj więcej
1 2 3 18
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram