CIAŁO LAST MINUTE
sprawdź >>
Menu
jak wyglądają modzele?
Czas czytania: 2 min

MODZEL jak wygląda, skąd się bierze i jak się go pozbyć?

Stopy i dotyczące ich problemy to wciąż drażliwy i bardzo intymny temat. Każd z nas chce  mieć zdrowe i piękne stopy niczym z reklamy, ale niestety rzeczywistość bywa odmienna. Jednym z najczęstszych i bardzo dokuczliwych problemów jakie pojawiają się na stopach są modzele. Modzele są nie tylko nieestetyczną zmianą na skórze, ale najczęściej wiążą się również z dolegliwościami bólowymi.

Co to jest modzel?

Modzele są to ogniska nadmiernego rogowacenia naskórka, wyraźnie odgraniczone od skóry zdrowej. Innymi słowy to ta gruba, wyraźnie oddzielona od reszty skóry narośl.

Jak wygląda modzel?

Modzele cechują się kolistym, owalnym lub podłużnym kształtem. Ich barwa jest odmienna od zdrowej skóry, najczęściej przyjmuje kremowo żółte zabarwienie. Modzele mogą mieć różny rozmiar, dlatego te mniejsze często mylone są z odciskiem. Modzel który już dłuższy czas gości na naszej stopie może przysporzyć dolegliwości bólowe. Modzele mają charakter lokalny (występują miejscowo) co jest wywołane mechanizmem ich powstawania.

Skąd się biorą modzele?

Wiedząc już jak wyglądają modzele na stopach, warto zastanowić się jaki jest powód pojawiania się tego problemu.

Modzele powstają w skutek przeciążeń spowodowanych ciągłym i powtarzającym się tarciem i uciskiem. Czynniki jakie mają wpływ na powstawanie modzeli to między innymi:

 • nieodpowiednie buty - ciasne, wąskie noski, cienka podeszwa, niska jakość materiału,
 • nie noszenie skarpetek,
 • zamiany w konstrukcji stopy - wszelkie skrzywienia i deformacje stopy (płaskostopie, paluch koślawy, koślawość kostek itp.)
 • uraz mechaniczny - gdy dojdzie do urazu mechanicznego jednej stopy automatycznie włączamy tryb jej odciążenia, a tym samym przeciążenia stopy zdrowej. Jeśli taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, w konsekwencji na zdrowje stopie pojawią się modzele,
 • deformacje kręgosłupa,
 • intensywna aktywność fizyczna,
 • nadwaga oraz zbyt niska masa ciała,
 • ciąża.

Oczywiście są to niektóre z czynników mających wpływ na wygląd i kondycję naszych stóp, ale Twój przypadek może być zupełnie inny!

Jak sobie radzić z modzelami?

Jeśli modzele są "świeże" możesz spróbować domowych zabiegów łazienkowych. Ale - bo zawsze w takich momentach jest ALE! Nie za dużo, nie za mocno, nie za często.

W warunkach domowych możesz postąpić tak:

 • papierowym pilnikiem lub delikatną papierową tarką DELIKATNIE zetrzyj zgrubiałe miejsce,
 • następnie możesz (nie musisz) wykonać delikatny peeling całej stopy,
 • na koniec koniecznie nasmaruj stopy odpowiednio dobranym kremem 🙂 TO KROK KONIECZNY!! (najlepiej powtarzaj co każdego dnia przed snem).

Jeśli jednak zauważysz problem dopiero kiedy da o soie znac nieprzyjemnym bólem lub dyskomfortem - wówczas najlepiej udać się do podologa.

Podczas wizyty podolog (specjalista w zakresie dolegliwości i chorób stóp i paznokci u stóp),  usunie modzel w całkowicie bezbolesny sposób! Jednocześnie bedzie w stanie poradzić, jakie codzienne nawyki zmienić lub jakie zachowania i środki pielęgnacyjne wdrożyć, aby problem pojawiał się rzadziej lub zniknął na zawsze!  

Aby nie pozostawić żadnych wątpliwości poniżej przedstawiam galerię zdjęć o tematyce "jak wygląda - modzele zdjęcia"

W gabinetach anpaTu specjalistą, który zajmuje się pedologia jest Asia Bachulska. Podczas wizyty u Asia nie tylko poczujesz się zadbana_ny i zaopiekowany medycznie, ale też psychicznie! To wspaniała osoba!


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

przeczytaj również:
19 sierpnia, 2021 | Czas czytania: 3 min
JAK SIĘ POZBYĆ CELLULITU- walka z odwiecznym wrogiem!!! Czytaj więcej
15 czerwca, 2021 | Czas czytania: 3 min
ODCISK W ROLI GŁÓWNEJ Czytaj więcej
8 czerwca, 2021 | Czas czytania: 2 min
Bandaż cudotwórca? Czytaj więcej
1 2 3 5
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram