zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Jak żyć z trądzikiem?! Pierwsze warsztaty w anpaTu!
Czas czytania: 2 min

Poniższy tekst będzie poświęcony trądzikowi, jednak już w pierwszych zdaniach chcemy zaprosić Was na pierwsze wydarzenie z cyklu "jak żyć z trądzikiem", które odbędzie się a gabinetach anpaTu 1 października! Więcej informacji i zapisy tutaj! (klik).

Trądzik - tak jak szeroki jest to temat, tak i zagadkowy oraz przyprawiający o ból głowy większość nastolatków i ich rodziców...

No bo co tak naprawdę ma wpływ na jego powstanie? Mamy zadają sobie pytanie - czy moje dziecko będzie miało trądzik po mnie? Czy będzie go miało z nieprawidłowej diety i szybkiego trybu życia? Czy może przyjdzie i przejdzie, jak gdyby nigdy nic?

No to przedstawmy kilka faktów!

Przyczyny trądziku - czy to na prawdę takie skomplikowane? Trądzik młodzieńczy może zacząć się od wieku nastoletniego, ale przerodzić się z upływem lat w trądzik dorosłych. Wynika z nadmiernego rogowacenia komórek gruczołu łojowego, nadmiernej produkcji łoju i przerostu bakteryjnego. Wydaje się, że to nic skomplikowanego, ale jest to CHOROBA o podłoży wieloczynnikowym, na którą ma wpływ genetyka, hormony, styl życia – dieta, stres, czynniki środowiskowe. Dlatego też terapia musi być dobrze przemyślana i skonsultowana z odpowiedniki specjalistami.

Temat porzucić i zaczekać do samoistnego zaniku, czy jednak interweniować?

Zapamiętaj - TRĄDZIK TO NIE TYLKO CZERWONA KROSTA ROPNA na twarzy Twojego Dziecka. Każda zmiana o podłożu zapalnym jest warta interwencji. Trądzik nie widnieje jedynie na skórze, ale jest uogólnionym stanem zapalnym, który jak już wiemy, może być spowodowany różnymi dolegliwościami całego organizmu.

Do tego dochodzi kwestia bliznowacenia. W ciężkim przebiegu trądziku, to niestety najgorsze powikłanie, jakie wiąże się ze stanami zapalnymi skóry. Blizny są bardzo trudne w terapii, do tego procedury są bolesne, więc niektórzy się z nimi godzą i mają je do końca życia.

No to od czego zacząć? Jeśli widzisz trądzik na twarzy swojej lub Twojego dziecka?

Od wizyty w gabinecie i spotkania ze specjalistą 🙂 Podczas takiej wizyty spróbujemy ustalić przyczynę trądziku, zalecimy dodatkowe badania lub kontrolę lekarską. Powiemy o podstawowych zmianach, jakie muszą zajść w codziennym funkcjonowaniu, żeby problem się nie nasilał.

I bardzo ważna rzecz - zalecimy WŁAŚCIWĄ, dopasowaną do potrzeb skóry pielęgnację domową i działania, które będą niwelowały problem, dlatego że ponad połowa sukcesu zależy od prawidłowego działania NA CO DZIEŃ.

Nieprawidłową pielęgnacją można bardzo pogarszać stan skóry, dlatego jest to bardzo ważne w przebiegu dalszej terapii. Co ważne – Droga Mamo, konieczne jest wsparcie dziecka w takiej sytuacji. Tak, jak opisujemy powyżej, stres zaostrza objawy trądziku, więc dziecko musi otrzymać zrozumienie i pomoc.

Dziecko może nie być gotowe na wizytę ze specjalistą, może się wstydzić. To oczywiste, nie wie co się będzie działo, nie wie czy zabiegi będą bolesne i jak będzie wyglądał po nich.

Dlatego WSPARCIE, AKCEPTACJA I OPIEKA to najważniejsze, co możesz teraz zaoferować Twojemu dziecku. Usiądźcie spokojnie do komputera, pokaż dziecku naszych kosmetologów i spokojnie wytłumacz, że jest mu potrzebna profesjonalna pomoc. Daj czas na przemyślenie, jeżeli i tego ​potrzebuje, pomóż mu podjąć tę decyzję samodzielnie, rozwiej jego wątpliwości. ​

Zacznijcie wspólnie od multispektralnej analizy skóry twarzy Lumiscan, która pozwoli Tobie i Twojemu dziecku zobaczyć to, czego gołym okiem nie widać, a przy okazji będzie dodatkową atrakcją dla Dziecka podczas wizyty 🙂 Nie ma z czym zwlekać, czekamy na Ciebie w anpaTu 🙂

ps. Jeśli chcesz wiedzieć, które zabiegi poradzić sobie z bliznami po trądziku, zmianami zapalnymi, zerknij na nakładkę z oferta KOSMETOLOGIA 🙂

potrzebuje i pozwól mu braæ udzia³ w podemowaniu tej decyzji. Zacznijcie wspólnie od multispektralnej analizy skóry twarzy Lumiscan, która pozwoli Tobie i Twojemu dziecku zobaczyæ to, czego go³ym okiem nie widaæ, a przy okazji bêdzie dodatkow¹ atrakcj¹ dla Dziecka podczas wizyty 🙂 Nie ma z czym zwlekaæ, zapraszamy do Gabitenów Anpatu...

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram