zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Jesteś w ciąży? IDŹ DO KOSMETOLOGA!
Czas czytania: 3 min

Kochani, tu Natalia 🙂 Tekst mi bliski... właśnie jestem w 5 miesiącu swojej pierwszej ciąży! 🙂

Mówi się, że ciąża to stan fizjologiczny (absolutnie nie choroba!). Wszystko się zgadza, jednak nie każda kobieta ma szczęście, aby w pierwszych miesiącach ciąży czuć się idealnie... czasem nawet trudno o dobre samopoczucie, nie mówiąc o czymś więcej.

I musze Wam przyznać, że moje pierwsze 3 miesiące... nie były łatwe! Uff.. jak dobrze, że się skończyły!

W pracy w gabinecie spotykam się z wieloma historiami, każda jest inna i daleko mi do stereotypizowania tego "wyjątkowego stan". Sama kiedy dowiedziałam się o ciąży byłam bardzo pozytywnie nastawiona, czułam się bardzo dobrze! Miałam zamiar pracować i robić wszystko bez zmian do ostatniego dnia. Rzeczywistość zmieniła się dosłownie w przeciągu jednego tygodnia. Dobre samopoczucie odeszło jak ręką odjął... zupełny brak siły, poczucie senności i męczące nudności dawały się we znaki.

Wasze oczekiwania, a to jak naprawdę będziecie czuły się podczas ciąży to sprawa bardzo indywidualna i nie zawsze przebiega według planu. Drugą bardzo ważną kwestią jest Wasze samopoczucie psychiczne. Nie każda z Was będzie dobrze radziła sobie ze zmianami, które zachodzą w organiźmie. Huśtawka nastrojów, akceptacja tego co dzieje się z naszym ciałem i ograniczenia szczególnie fizyczne, to wszystko wpływa na nasz stan psychiczny. 

Tylko w czym w takim razie może nam pomóc kosmetolog?

Zmiany jakie zachodzą w Twoim organizmie w ciąży, mają ogromny wpływ na wygląd zewnętrzny. Ciało z oczywistych względów przejdzie prawdziwą burzę zmian, dotyczy to nie tylko brzucha, ale też piersi, ud czy okolicy bioder. Twoje ciało przygotowuje się na wydanie nowego życia na świat, ale niekoniecznie twoja skóra jest na to gotowa.

Najpierw skóra zacznie się rozciągać i te zmiany wcale nie muszą być stopniowe! W moim przypadku dosłownie z dnia na dzień poczułam jak skóra się napina i delikatnie swędzi, a na drugi dzień obudziłam się o 3 cm większa w obwodzie. Dla naszej skóry to ogromna zmiana w małym odstępie czasu. Po narodzinach dziecka, skóra dozna kolejnego szoku bo będzie potrzebowała wrócić do swojej "skurczonej" formy. Dlatego tak ważna jest "gimnastyka" naszej skóry podczas ciąży, jak i jej nawilżenie.

To pomoże ci utrzymać ją w jak najlepszym stanie, a po ciąży znacznie szybciej wrócić do pierwotnego stanu. Brak jędrności skóry i rozstępy to coś czego czasem nie da się uniknąć, ale można działać profilaktycznie aby zniszczenia i straty był jak najmniejsze;) Nie tylko skóra będzie "cierpiała", pamiętaj że w ostatnim trymestrze możesz czuć się jak... chodząca opuchnięta kula! 😉 Warto zadbać wtedy o zmniejszenie obrzęków i poprawienie komfortu w tak specyficznym stanie jakim jest ciąża. Jeśli leżenie z nogami w górze juz nie pomaga, możesz oddać się w ręce kosmetologa i zrobić Icoone.

Icoone dla kobiet w ciąży

Nie tylko skóra naszego ciała doznaje szoku, pamiętajmy o hormonach, które nie u każdej kobiety spowodują piękny wygląd skóry twarzy (jak to zwykło nie mówić o stanie skórze w czasie ciąży - jako promienistej). Bardzo często pojawiają się zmiany trądzikowe, nadmierne przesuszenie oraz przebarwienia.

Problemy z trądzikiem w ciąży pojawiają się poprzez zwiększoną aktywność gruczołów łojowych, pobudzonych zwiększonym poziomem estrogenów. Zmiany te bywają trudne do opanowanie ze względu na brak możliwości stosowania podczas ciąży, większości preparatów chemicznych, które korzystnie wpływają na zwalczenie wyprysków.

kinesiotaping facetaping facetaping estetyczny kinesiotaping dla kobiet w ciązy
facetaping ciążowy 🙂

Kolejnym bardzo częstym problemem są przebarwienia. I tutaj znowu te hormony... Estrogeny wpływają na zwiększoną prdukcję melaniny, czli barwnika zawartego w skórze. W zależności od umiejscowienia (głębokości) przebarwienia w skórze mogą zaniknąć samoistnie po ciąży albo przejść w przebarwienie utrwalone. Jeśli dołożymy do tego ekspozycje na promieniowanie UV bez odpowiedniej ochrony filtrem bardziej niż pewne, że nie pozbędziemy się przebarwienia łatwo;) 

Kosmetolog to specjalista, który pomoże ci poczuć się lepiej w tym szczególnym czasie. Nie tylko podpowie jakich produktów bezpiecznie używać w zaciszu domowym, jak zadbać o codzienną pielęgnację. Odpowiednio zdiagnozuje twoją skórę, podpowie co już się dzieje i do którego z problemów twoja skóra może mieć predyspozycje na dalszym etapie ciąży. Dobierze indywidualny plan zabiegowy! Tak w ciąży też można korzystać z zabiegów, zdziwcie się jaki jest wachlarz możliwości! 

A co najważniejsze i od czego powinnam rozpocząć ten artykuł - TWOJE SAMOPOCZUCIE I PSYCHIKA. To ciężki czas w życiu każdej kobiety, nawet jeśli czujemy się fantastycznie pod względem fizycznym, nasza psychika nie zawsze daje sobie tak świetnie rady. A bezapelacyjnie każda ciężarówka;) przygotowuje się do roli mamy i przyjęcia na świat małego człowieka.

Nie wiem jak wam ale mi do teraz ciężko wyobrazić sobie, że w brzuchu naprawde mam małego człowieka 😉 Dlatego pamiętajmy o sobie, o naszym samopoczuciu i naszej głowie. Dajmy sobie trochę relaksu, zadbajmy o siebie!

Zabiegi jakie możesz robić w czasie ciąży:

1 trymestr:

  • pielęgnacja dłoni i stóp,
  • regulacja brwi i henna

2 i 3 trymestr:

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram