CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top

gabinety anpatu.

czy Karboksyterapia działa

Karboksyterapia – hit czy kit

Zabieg istnieje na rynku od dawna, ale nadal powielane jest kilka mitów na jego temat. Między innymi kwestia bezpieczeństwa i potencjalnych skutków ubocznych po zabiegu. Słyszy się, że nawet sam dwutlenek węgla jest dla nas niebezpieczny, a jego wprowadzenie do organizmu może grozić poważnymi skutkami! Więc jak to jest? Karboksyterapia – obalamy mity!

Karboksyterapia – efekty uboczne
Czy karboksyterapia może powodować skutki uboczne? Powiedzmy otwarcie: tak, jak KAŻDY zabieg. Ważne jest kilka kwestii. Po pierwsze – profesjonalny sprzęt z certyfikacją medyczną na wstępie gwarantuje nam bezpieczeństwo. Certyfikat urządzeń medycznych sugeruje nam, że dane urządzenie jest zgodne z normami unijnymi, spełnia wymagania obowiązujące dany sprzęt i potwierdza deklarację zgodności producenta. Ponadto rekomendujemy wykonywać zabiegi na karboksyterapii która ma podgrzewany Co2 – to znacząco zmniejsza nieprzyjemne odczucia towarzyszące zabiegowi. Ważne też, aby istniała dobra regulacja ciśnienia.

Po drugie ważne są kwalifikacje osoby wykonującej zabieg oraz jego wykonanie z zachowaniem sterylnych warunków, gdyż każde nakłucie skóry igłą otwiera wrota zakażenia dla patogenów. Dlatego przed i po zabiegu skóra powinna być zdezynfekowana, a osoba wykonująca zabieg powinna go robić w rękawiczkach.
Efekty uboczne, o jakich informujemy zawsze pacjentów w gabinecie to siniaki w miejscu zabiegu wynikające z naruszenia naczyń krwionośnych, rumień oraz obrzęk i dyskomfort w miejscu zabiegu.

Karboksyterapia – powikłania
Jeżeli chodzi o powikłania, ich wystąpienie zależy również od wyżej wymienionych czynników, czyli jakości sprzętu, kwalifikacji osoby wykonującej zabieg i antyseptyki okołozabiegowej. Jeżeli zabieg zostanie przeprowadzony poprawnie, nie możemy mówić o jakichkolwiek powikłaniach i nic oprócz wcześniej wymienionych efektów ubocznych się nie stanie. Potwierdza to wysokie bezpieczeństwo karboksyterapii – nie jest to zabieg, który powinien być kojarzony z jakimkolwiek ryzykiem. Żeby jednak do żadnych powikłań nie doszło, pacjent musi być poprawnie zakwalifikowany do zabiegu i muszą być wykluczone przeciwwskazania.

 

Karboksyterapia – ile zabiegów?

Tyle i wyłącznie seria, nawet do 20 zabiegów w odstępach od 5 do 10 dni (raz lub dwa razy w tygodniu). Dlaczego aż tyle? Podanie medycznego dwutlenku węgla przywraca organizmowi równowagę, poprawia metabolizm, poszerza naczynka krwionośne, a dodatkowo prowadzi do tworzenia się nowej sieci naczynek, co oznacza, że przez kilka kolejnych miesięcy po zabiegach pozostanie w tym miejscu lepsze krążenie.

Karboksyterapia – przeciwwskazania
Do najważniejszych przeciwwskazań należą:
–    Okres ciąży i laktacji
–    Aktywny wirus opryszczki
–    Niewyrównana cukrzyca
–    Poważne choroby serca
–    Niewydolność nerek, dializy
–    Zaawansowane POChP
–    Zaburzenia krzepnięcia krwi
–    Zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze
–    Choroby nowotworowe (do 5 lat po)
–    Infekcje, antybiotykoterapia
–    Epilepsja
–    Tendencje do blizn przerostowych

 


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

Napisz komentarz