zabiegi kwietnia
sprawdź >>
Karboksyterapia - hit czy kit
Czas czytania: 2 min

Zabieg istnieje na rynku od dawna, ale nadal powielane jest kilka mitów na jego temat. Między innymi kwestia bezpieczeństwa i potencjalnych skutków ubocznych po zabiegu. Słyszy się, że nawet sam dwutlenek węgla jest dla nas niebezpieczny, a jego wprowadzenie do organizmu może grozić poważnymi skutkami! Więc jak to jest? Karboksyterapia - obalamy mity!

Karboksyterapia - efekty uboczne
Czy karboksyterapia może powodować skutki uboczne? Powiedzmy otwarcie: tak, jak KAŻDY zabieg. Ważne jest kilka kwestii. Po pierwsze - profesjonalny sprzęt z certyfikacją medyczną na wstępie gwarantuje nam bezpieczeństwo. Certyfikat urządzeń medycznych sugeruje nam, że dane urządzenie jest zgodne z normami unijnymi, spełnia wymagania obowiązujące dany sprzęt i potwierdza deklarację zgodności producenta. Ponadto rekomendujemy wykonywać zabiegi na karboksyterapii która ma podgrzewany Co2 - to znacząco zmniejsza nieprzyjemne odczucia towarzyszące zabiegowi. Ważne też, aby istniała dobra regulacja ciśnienia.

Po drugie ważne są kwalifikacje osoby wykonującej zabieg oraz jego wykonanie z zachowaniem sterylnych warunków, gdyż każde nakłucie skóry igłą otwiera wrota zakażenia dla patogenów. Dlatego przed i po zabiegu skóra powinna być zdezynfekowana, a osoba wykonująca zabieg powinna go robić w rękawiczkach.
Efekty uboczne, o jakich informujemy zawsze pacjentów w gabinecie to siniaki w miejscu zabiegu wynikające z naruszenia naczyń krwionośnych, rumień oraz obrzęk i dyskomfort w miejscu zabiegu.

Karboksyterapia - powikłania
Jeżeli chodzi o powikłania, ich wystąpienie zależy również od wyżej wymienionych czynników, czyli jakości sprzętu, kwalifikacji osoby wykonującej zabieg i antyseptyki okołozabiegowej. Jeżeli zabieg zostanie przeprowadzony poprawnie, nie możemy mówić o jakichkolwiek powikłaniach i nic oprócz wcześniej wymienionych efektów ubocznych się nie stanie. Potwierdza to wysokie bezpieczeństwo karboksyterapii - nie jest to zabieg, który powinien być kojarzony z jakimkolwiek ryzykiem. Żeby jednak do żadnych powikłań nie doszło, pacjent musi być poprawnie zakwalifikowany do zabiegu i muszą być wykluczone przeciwwskazania.

 

Karboksyterapia - ile zabiegów?

Tyle i wyłącznie seria, nawet do 20 zabiegów w odstępach od 5 do 10 dni (raz lub dwa razy w tygodniu). Dlaczego aż tyle? Podanie medycznego dwutlenku węgla przywraca organizmowi równowagę, poprawia metabolizm, poszerza naczynka krwionośne, a dodatkowo prowadzi do tworzenia się nowej sieci naczynek, co oznacza, że przez kilka kolejnych miesięcy po zabiegach pozostanie w tym miejscu lepsze krążenie.

Karboksyterapia - przeciwwskazania
Do najważniejszych przeciwwskazań należą:
-    Okres ciąży i laktacji
-    Aktywny wirus opryszczki
-    Niewyrównana cukrzyca
-    Poważne choroby serca
-    Niewydolność nerek, dializy
-    Zaawansowane POChP
-    Zaburzenia krzepnięcia krwi
-    Zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze
-    Choroby nowotworowe (do 5 lat po)
-    Infekcje, antybiotykoterapia
-    Epilepsja
-    Tendencje do blizn przerostowych

 


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram