zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Karboksyterapia - ile zabiegów?
Czas czytania: 3 min

Zmagasz się z niedoskonałościami skóry? Czujesz dyskomfort z powodu opadających powiek? Masz cellulit, rozstępy czy blizny? Karboksyterapia jest dla Ciebie! Zbawienna moc dwutlenku węgla to amerykańska technologia, której efekty poparte są naukowo.

Leczenie CO2 to przełom w medycynie estetycznej. W dzisiejszym artykule chcemy odpowiedzieć na najczęściej padające pytania:

 • Karboksyterapia – co to jest?
 • Karboksyterapia - ile zabiegów?
 • Karboksyterapia - ile wkłuć na daną okolicę?
 • Karboksyterapia - co ile ją powtarzać?
 • Karboksyterapia - ile cm mniej można się spodziewać?
 • Karboksyterapia – Kielce czy Katowice?
 • Karboksyterapia – co to jest?

To podskórne lub śródskórne podanie dwutlenku węgla za pomocą małej igły lub specjalnego pistoletu. Kosmetolog decyduje o kącie i głębokości podania substancji względem indywidualnych potrzeb. Nie jest wymagane znieczulenie. Oczyszczony CO2 posiada znakomite właściwości poprawy krążenia w tkankach. To nie wszystko – powstają także nowe naczynia krwionośne, a jednocześnie udrażniają się te zwężone. Podanie gazu zmienia pH na kwaśne, przez co miejsce zabiegowe ulega dotlenieniu, zwiększa się przepływ krwi oraz ilość składników odżywczych. Dodatkowo redukuje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Kolejną zaletą jest stymulacja wzrostu włosów, więc jest to świetne remedium na łysienie.

Podczas iniekcji tworzy się kontrolowany stan zapalny. W rezultacie stymulowane są fibroblasty odpowiadające za produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się sprężysta i wyraźnie wygładzona.

Ile trwa karboksyterapia?

CO2 podaje się drogą iniekcji. Terapia zabiegowa poprawia kondycję skóry poprzez szereg procesów:

 • pobudzenie mikrokrążenia
 • rozbicie nadmiaru tkanki tłuszczowej
 • rozszerzenie naczyń krwionośnych, co stymuluje metabolizm tłuszczu
 • wspomaganie produkcji elastyny i kolagenu
 • likwidacja zwiotczenia skóry
 • redukcja cellulitu
 • zapobieganie wypadaniu włosów
 • redukcja cieni pod oczami

Karboksyterapia - ile trwa zabieg? Zależne jest to od miejsca w które ją aplikujemy. Jeżeli chodzi o okolicę oczu, około 2 minut, nie jest to duża powierzchnia. Na obszar brzucha potrzebujemy nieco więcej, około 20 minut. Na podstawie naszych obserwacji i pomiarów, możemy spodziewać się nawet kilka centymetrów mniej w obszarze talii, szczególnie jeśli zabieg jest połączony w terapii łączonej np. z Icoone lub kriolipolizą. Zabieg na okolicę rozstępów to ok. 30 minut - wiąże się ze znacznie większą liczbą, ale bardzo krótkich wkłuć z którą depozycją gazu. Zabieg na okolice skóry owłosionej głowy to również ok 30 minut, wiele krótkich wkłuć. 

Karboksyterapia - ile wkłuć?

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją z kosmetologami gabinetów anpaTu, podczas której dokładnie planujemy terapię i wyjaśnimy w jaki sposób będziemy działać. Podczas konsultacji prowadzimy wywiad medyczny i kosmetologiczny, wykluczamy przeciwwskazania. Jeżeli chodzi o okolicę oczu, zazwyczaj stosuje się 4 płytkie wkłucia. Jeśli mowa o udach, możemy się spodziewać około 9 głębszych wkłuć. Nie należy bać się iniekcji, igła jest bardzo cienka, a samo wkłucie jest niemal bezbolesne. Nieprzyjemne odczucia są związane przede wszystkim z rozchodzeniem się dwutlenku węgla pod skórą. W anpaTu posiadamy karboksyterapię z podgrzewanym Co2 co gwarantuje mniejszy dyskomfort podczas zabiegu. 

Zabieg karboksyterapii w anpaTu:


Karboksyterapia - ile zabiegow? Karboksyterapia - ile razy?

Poniższa tabela przedstawia ile zabiegów powinno się wykonywać, w zależności od okolicy zabiegowej. Jak widać, wymagana jest spora liczba powtórzeń. Wynika to z faktu, że cykliczne iniekcje zwiększają efekt i czynią go znacznie bardziej trwałym. Optymalna odległość pomiędzy zabiegami powinna wynosić 5 do 10 dni.

W zależności od rodzaju problemu z jakim walczymy, wymuszona jest liczba wkłuć i czas podawania gazu. Przy terapii blizn jest więcej krótkich wkłuć z krótszą depozycją gazu. Z kolei przy cellulicie jest mniej wkłuć z dłuższym czasem - ok. 40 sekund.

Karboksyterapia na twarz - ile zabiegów 8-15 zabiegów co tydzień
Karboksyterapia na cellulit - ile zabiegów 10-20 zabiegów co tydzień, maksymalnie dwa razy w tygodniu
Karboksyterapia oczy - ile zabiegów 8-15 zabiegów co tydzień
Karboksyterapia pod oczy - ile zabiegów 8-15 zabiegów co tydzień
Karboksyterapia rozstępy - ile zabiegów 10-20 zabiegów co tydzień lub dwa razy w tygodniu najlepiej w połączeniu z technologią Icoone i osoczem boagtopłytkowym lub stymulatorami tkankowymi
Karboksyterapia na blizny - ile zabiegów 8-15 zabiegów co tydzień
Karboksyterapia na skórę głowy - ile zabiegów 10-20 zabiegów co tydzień, często w terapii łączonej z masażem skóry głowy, osoczem bogatopłytkowym lub mezoterapią dr Cyj Hair Filler

Powyższa tabelka przedstawia kilka informacji dotyczących danej partii ciała. Niemniej jednak, zapraszamy do gabinetów anpaTu w Katowicach, aby dowiedzieć się więcej i uzyskać odpowiedzi na indywidualne pytania. Szerokie zastosowanie karboksyterapii na ciało to jedna z jej wielu zalet. Nowa generacja sprzętu do karboksyterapii który posiadamy, daje gwarancję bezpieczeństwa i jakości. Jesteśmy specjalnie przeszkoleni do wykonywania zabiegów tego typu. Jeśli nadal się wahasz – porozmawiajmy! Rozwiejemy wszelkie wątpliwości.


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram