zabiegi kwietnia
sprawdź >>
Kriolipoliza dla mężczyzn - skuteczne usuwanie tłuszczu bez skalpela!
Czas czytania: 3 min

Jeśli jesteś mężczyzną, który bezskutecznie walczy z fałdką tłuszczu np. na brzuchu lub boczkach to ten artykuł jest dla Ciebie!

KRIOLIPOLIZA może już słyszałeś tę nazwę, a jeśli nie to ten tekst będzie dla Ciebie przewodnikiem po temacie jak bezpiecznieskutecznie i dosyć szybko pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej z niektórych miejsc na ciele.

Kriolipoliza jest nowoczesną metodą redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej wykorzystującą ujemną temperaturę.

Kriolipoliza jest nieinwazyjnym zabiegiem, w którym nie dochodzi do uszkodzenia skóry. Miejsce zabiegowe ulega schłodzeniu do niskich temperatur (-8 stopni C – w anpaTu pracujemy na kriolipolizie Cocon Medical – jednym z najmocniejszych urządzeń medycznych na rynku), co powoduje zamrożenie komórek tłuszczowych na danym obszarze i ich rozpad. Uwolnione lipidy pochodzące z uszkodzonych komórek tłuszczowych są transportowane przez układ limfatyczny i w naturalnych procesach metabolicznych dochodzi do ich usunięcia z organizmu.

Niskie temperatury działają niszcząco tylko na tkankę tłuszczową, nie ingerują w stan nerwów czy skóry – dobrze wykonany zabieg, na wysokiej jakości urządzeniu i przez wykwalifikowanego kosmetologa jest dla Ciebie w pełni bezpieczny.

Na jakich obszarach możemy robić zabieg?

Ramiona, boczki, brzuch, uda wewnętrzna i zewnętrzna strona i okolica kolan.

Jak duży musi być obszar żeby zabieg mógł nie odbyć?

Zawsze oceniamy to podczas konsultacji od której zaczynamy współpracę, ale fałd tkanki tłuszczowej musi być na tyle duży, że możesz go złapać w dłoń – będzie musiał zmieścić się do głowicy zasysającej. Jeśli będzie z mały na kriolipolizę, ale wciąż uciążliwy dla Ciebie – mamy alternatywne metody usuwania takiej tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Wizyta rozpoczyna się od przeprowadzenia porządnej konsultacji, opartej na wywiadzie medycznym i kosmetologicznym. Wykluczamy wtedy wszystkie przeciwwskazania i kwalifikujemy Cię do zabiegu. Planujemy też liczbę zabiegów jeśli okaże się, że jeden może nie wystarczyć aby osiągnąć efekt jakiego oczekujesz.

Następnie wykonujemy pomiary, robimy zdjęcie do dokumentacji medycznej, po czym przystępujemy do samego zabiegu.

Kluczowe dla bezpieczeństwa i wysokiej jakości zabiegu jest używanie oryginalnych, nieprzeciętych membran zabiegowych – to one chronią skórę przez działaniem niskiej temperatury. Po nałożeniu membrany na wybrany obszar kosmetolog przykłada głowicę do skóry i włącza zassanie – przez 70 minut (nie mniej i nie więcej!), głowica jest przytwierdzona do skóry. To czas który pozwala na skuteczne usunięcie komórce tłuszczowych. Po tym czasie głowica jest ściągana ze skóry, a obszar zabiegowy zostanie delikatnie rozmasowany przez kosmetologa (to jedyny nieprzyjemny moment podczas całego, BEZBOLESNEGO, zabiegu).

Wracasz do domu bez żadnych śladów na skórze.

Jakich efektów można się spodziewać? I kiedy one się pojawią?

Jeden zabieg kriolipolizy umożliwia utratę od 15 do 30% grubości warstwy tłuszczowej w obszarze poddanym zabiegowi. W praktyce to jest ok. 1,5 do 4 cm mniej w obwodach na zabieg. Efekty widoczne są przede wszystkim poprzez zmniejszenie obwodów, nie obserwuje się zmian na wadze. Proces naturalnego usuwania tłuszczu z organizmu jest stopniowy, więc pierwsze rezultaty obserwuje się po ok. 3-4 tygodniach od zabiegu, a ostateczny efekt dopiero po około 8-12 tygodniach.

Kriolipoliza jest:

Bezpieczna | skuteczna | nie wymaga okresu rekonwalescencji | przynosi oczekiwane efekty do -4cm w obwodzie po jednym zabiegu

kriolipoliza cooltech brzuch

Czego możesz spodziewać się po zabiegu?

Bezpośrednio po skóra może wykazywać zmniejszoną wrażliwość, miejsce może być zdrętwiałe i delikatnie zaczerwienione, mogą być obecne małe siniaki, czasem odczuwalne może być uczucie jak przy zakwasach.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu kriolipolizy zaleca się picie 2 litrów wody, aktywność fizyczną i lekkostrawną dietę oraz ograniczenie alkoholu. Opalanie i korzystanie z sauny możliwe jest dopiero po 7 dniach od zabiegu. Pamiętaj! Picie wody będzie kluczowe dla szybkości pojawiania się efektów!

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Choroby nowotworowe, cukrzyca, nieleczone nadciśnienie tętnicze, stany nadwrażliwości na zimno, schorzenia wątroby, choroba wrzodowa, zmiany skórne w miejscu zabiegu, tatuaż w miejscu zabiegu (wtedy mamy alternatywne zabiegi).

Ile zabiegów należy wykonać?

Często jeden zabieg wystarcza żeby zobaczyć dobre efekt na brzuchu (ok. 2 do 4 cm utraty w obwodzie), jeśli masz więcej tkanki tłuszczowej do usunięcia, możemy zrobić 2 lub 3 zabiegi na dany obszar. Wszystko ustalimy podczas pierwszej konsultacji.

Jeśli zmagasz się z tkanką tłuszczową, której nie potrafisz wyćwiczyć lub zrzucić za pomocą diety – ten zabieg jest dla Ciebie! 

Pamiętaj żeby zawsze zaczynać od konsultacji ze specjalistą, umówisz ją tutaj 

Artykułu przygotowała Patrycja Kurpik


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


przeczytaj również:
13 czerwca, 2022 | Czas czytania: 3 min
Jak rozpoznać cellulit wodny od tłuszczowego? Czytaj więcej
8 czerwca, 2021 | Czas czytania: 2 min
Bandaż cudotwórca? Czytaj więcej
30 grudnia, 2021 | Czas czytania: 3 min
5 sposobów na poimprezową regenerację Czytaj więcej
1 2 3 12
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram