zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Masaż kobido - co to jest?
Czas czytania: 2 min

Jeśli zastanawiasz się, co to jest masaż kobido, ten artykuł jest dla Ciebie! W świecie chirurgii plastycznej zagrzmiało – czy sławny japoński masaż może zastąpić operację? Francuski Vogue okrzyknął go niechirurgicznym liftingiem twarzy. Instagram i You Tube prześciga się w prezentowaniu jego efektów. Czy rzeczywiście można cofnąć czas bez ingerencji skalpela?

Masaż kobido - co to za moda i czy warto ulec pokusie?

Jak się okazuje, nie jest to tylko moda i chwilowy pomysł na zyskanie popularności influencerow. Azjatyckie kobiety już od dawna znały tajniki na naturalne odmłodzenie, a jak wiemy są one pionierkami w dbaniu o piękną skórę. Fenomen kobido i jego oszałamiające efekty przywędrowały do Europy i biją rekordy popularności w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki Waszemu ogromnemu zainteresowaniu, masaż kobido od samego początku stanowi filar działu terapii naturalnych w anpaTu. Wykwalifikowani kosmetolodzy zajmą się Waszą skórą na najwyższym poziomie. 

Masaż kobido - jak wykonać?

Masaż cechuje się intensywnością i szybkością ruchu, przez co wpływa na głębsze warstwy skóry jak i mięśnie. Często to właśnie one odpowiadają za tak zwane „chomiki”, czy zmarszczki mimiczne. Ich odpowiednia stymulacja niweluje negatywne skutki napięć mięśniowych. Jednocześnie rytuał jest odprężający dla pacjentów, pozwala na relaks w ciągu zaledwie godzinnego seansu. To jedna z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych metod profilaktyki przeciwzmarszczkowej. 

Kobido to bardzo zaawansowana technicznie metoda, masaż zawiera ponad 90 innych ruchów i składa się z kilku etapów:

 • masaż tkanek głębokich wspomagający rozluźnienie mięśni
 • relaksacja poprawiająca kondycję psychiczną 
 • drenaż limfatyczny usprawniający przepływ limfy
 • część liftingująca podnosząca owal twarzy
 • akupresura polepszająca ukrwienie

Masaż kobido -  ile zabiegów?

Już po pierwszym zabiegu skóra jest wyraźnie odżywiona, ujędrniona, zaobserwujemy poprawę kolorytu. Możesz odwiedzić nasz salon i sprawdzić jego niezwykłe prozdrowotne oddziaływanie. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiednią częstotliwość zabiegów. Jeśli pytacie nas o masaż kobido – jak często go wykonywać, zalecamy bezpłatną, indywidualną konsultację.

Regularny masaż wzmacnia mięśnie twarzy, co jest niezmiernie ważne aby efekt utrzymywał się przez długi czas. Systematyczność spowoduje, że skóra będzie w lepszej kondycji na lata. Zazwyczaj proponujemy następujące warianty anti-aging:

 • 1 etap: 4 zabiegi, każdy 1x w tygodniu
 • 2 etap: 4 zabiegi każdy co dwa tygodnie 
 • 3 etap: 1 zabieg raz na miesiąc – zabiegi przypominające, podtrzymujące efekty

Masaż kobido - jak zrobić samemu?

W sieci pojawiło się wiele autorskich kursów na temat samodzielnego wykonywania masażu. Nie każdy jednak rekomendujemy. Gdy wpiszemy w przeglądarkę hasło „masaż kobido – co to jest, jak wykonać”, otrzymamy mnóstwo wyników. Warto weryfikować to co przeczytamy na rozmaitych portalach. Naszym zdaniem nie ma możliwości aby samodzielnie wykonać właściwe masaż kobido. Między innymi ze względu na rodzaj ruchów oraz na charakterystyczny masaż wysokiego odcinka pleców. 

Masaż kobido - cena 

Ten wątek też zasługuje na wasza uwagę. Dlaczego? Ze względu na duże różnice rynkowe masaż kobido. Niestety po naszych badaniach runku i samodzielnym skorzystaniu z kilku masaży w innych gabinetach, wiemy, że nie zawsze masaż, który nazywa się kobido nim jest. Często są to tylko (miłe i relaksujące), lecz imitujące te właściwe ruchy, które nie mają wiele wspólnego z oryginalnym masażem kobido. 

Z pewnością warto podtrzymywać efekty masażu w domowych warunkach, jednak warto tu oprzeć się na technikach automasażu, których może nauczyć Cię w anpaTu. Niekoniecznie muszą zawierać techniki kobido żeby być bardzo skuteczne! 

Jeśli chcesz się nauczyć auto masażu - zapraszamy Cię do gabinetów anpaTu na nasz autorski zabieg masażu i facetapingu, połączony z nauką automasażu. 


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram