zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Masaż twarzy - jak go robić żeby przynosił najlepsze efekty?
Czas czytania: 3 min

Masaż twarzy szyi i dekoltu… jeden z nielicznych momentów relaksu w gabinetach kosmetologicznych, bo w końcu jak boli to działa! - my się z tym nie zgadzamy 🙂

Ciągle powstają nowe techniki i sposoby jego wykonania, ale wszystkie bazują na typowym masażu klasycznym, a rozbudowywane są o funkcjonalne elementy - praca na powięziach, rozluźnianie mięśni, intensywna stymulacja skóry czy elementy liftingujące. Co to jest masaż twarzy? Jakie korzyści możesz czerpać z masażu twarzy? Co daje nam masaż twarzy? Jak często robić masaż twarzy? Tego dowiesz się poniżej…

Po pierwsze i bardzo ważne - jest to moment zatrzymania, relaksu, odpoczynku, puszczenia napięć, o co bardzo trudno jest zadbać na co dzień podczas rutynowej gonitwy między pracą a obowiązkami domowymi. Jest to niezwykle potrzebny moment wyciszenia i uspokojenia przebodźcowanego układu nerwowego. Masaż może także stymulować nerw błędny odpowiadający za poprawną pracę układu krwionośnego, pokarmowego, oddechowego, wpływający na dobre samopoczucie. Wyciszenie układu nerwowego wpływa na redukcję stresu, pozwala uspokoić rozbiegane myśli, przywraca uważność w głąb ciała. 

Jak jeszcze działa masaż twarzy? Oczywiście odmładza! Już sama redukcja napięć i stresu powoduje, że skóra staje się wygładzona, rysy delikatniejsze, wyraz twarzy spokojniejszy i łagodniejszy. Masaż wzmaga ukrwienie skóry i innych tkanek w jej obrębie - każdy obszar, który jest dobrze ukrwiony jest również lepiej zaopatrywany w substancje odżywcze przenoszone razem z krwią. Wspomaga też drenaż limfatyczny, czyli odprowadzenie zbędnych produktów przemiany materii i toksyn z masowanego miejsca - a co za tym idzie, niweluje obrzęki. Specjalistyczne ruchy masażu wpływają na rozluźnienie mięśni i rozprężenie zmarszczek.

Jak często wykonywać masaż twarzy? 

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi ze względu na to, że masaż dobrze jest wykonać wtedy, kiedy mamy na niego ochotę. Intensywny masaż w połączeniu z facetapingiem twarzy wykonany co dwa tygodnie będzie przynosił widoczne efekty liftingujące i przeciwzmarszczkowe. Jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonywanie masażu dwa razy w tygodniu - wówczas proces przemiany skóry jest bardzo intensywny.

Masaż może być wykonywany różnymi przedmiotami - skupimy się tutaj na bańce chińskiej. Jak działa masaż bańką chińską? Bańka zasysa fałd skóry za pomocą podciśnienia, robiąc masaż próżniowy, który bardzo intensywnie pobudza ukrwienie, mocno rozmasowuje i stymuluje tkanki, przez co uzyskujemy intensywny efekt liftingu, wygładzenia zmarszczek.

masaż banka chinska Bańkę chińską można również zakupić do użytku domowego. Dla niektórych może być to łatwiejsze niż masaż manualny i w konsekwencji bardziej skuteczne. Należy jednak zachować ostrożność, gdyż bańką można zrobić sobie siniaka lub tak zwaną “malinkę”. Poruszaj więc bańką sprawnie i nie zostawiaj jej przyssanej w jednym miejscu. Jak często wykonywać masaż bańką chińską? Możesz to robić nawet co dwa dni. Pamiętaj jednak aby obserwować reakcję skóry, dla cer wrażliwych może to być zbyt często.

Masaż może być wykonywany na różnych produktach - mogą to być masła, oleje, serum olejowe itd. Jaki produkt najlepszy do masażu? Wszystko zależy od substancji zawartych w danym produkcie kosmetycznym. W serum olejowym zazwyczaj mamy większą koncentrację składników aktywnych, co będzie stanowić wartość dodaną zabiegu - bardzo często spotyka się witaminy E, C, które będą wzmagać działanie odmładzające, ekstrakty roślinne czy kwas hialuronowy działające odmładzająco i nawilżająco lub składniki napinające i ujędrniające, poprawiające jakość skóry. Rodzaj produktu do masażu wybiera zazwyczaj specjalista.

Jaki masaż wybrać? Zacznijmy od tego, że warto udać się do osoby, która się tym zajmuje profesjonalnie - masaż masażowi nie równy, a jego jakość musi być najlepsza aby spełniał swoje zadanie. Dlatego też warto zrobić research w tej kwestii i  udać się do odpowiedniej osoby. 

Jeżeli chodzi o rodzaj masażu, warto próbować - każda technika ma charakterystyczne elementy, a doświadczony masażysta może przeplatać techniki i dopasować je do aktualnych potrzeb skóry. Masaż dermoplastyczny pozwoli wyraźnie zadziałać na zmarszczki. Masaż kobido nie tylko niesie skórę, działając jak bezinwazyjny lifting, ale też przyniesie ukojenie spiętym mięśniom w obrębie żuchwy i góry głowy. Nie zamykajmy się na masaże z nagłówków gazet, świat masażu oferuje wiele ciekawych technik, których nazw nigdy nie słyszeliście 🙂

przeczytaj również:
23 marca, 2021 | Czas czytania: 3 min
PRX-T33 Biorewitalizacja skóry bez igieł! Czytaj więcej
8 czerwca, 2021 | Czas czytania: 2 min
Bandaż cudotwórca? Czytaj więcej
4 lutego, 2022 | Czas czytania: 2 min
Osocze bogatopłytkowe - co ile wykonujemy zabieg? Czytaj więcej
1 2 3 15
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram