zabiegi kwietnia
sprawdź >>
Mezoterapia mikroigłowa a igłowa
Czas czytania: 3 min

Dermapen a mezoterapia igłowa

Pojęcie mezoterapii igłowej i mikroigłowej jest często mylone, trudne dla pacjentów/ek do rozróżnienia. Dziś zajmiemy się tą tematyką, abyś świadomie mogła_mógł podejmować decyzje o wyborze zabiegu (chociaż i tak zawsze na początek zalecamy konsultację u kosmetologa!)

Mezoterapia mikroigłowa i igłowa to dwa rodzaje zabiegów z pogranicza kosmetologii i medycyny estetycznej, które stosuje się do poprawy wyglądu skóry. Oba zabiegi polegają na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, a mezoterapia igłowa dodatkowo jeszcze ma za zadanie wprowadzenie do skóry substancji leczniczych. 

Mezoterapia mikroigłowa - dermapen

W anpaTu wykonujemy mikronakłucia uszkadzające celowo skórę bez ampułki witaminowej przed i po zabiegu. Zadaniem nakłuć jest odbudowa włókien kolagenowych i elastyny. Po zabiegu naskórek jest mobilizowany do regeneracji. Co więcej, zabieg odbywa się bez znieczulenia. Preparat znieczulający obkurcza naczynia krwionośne, a więc zmniejsza to efektywność zabiegu. Zdecydowanie nie polecamy wykonywanie mikronakłuć w znieczuleniu! 

Samo urządzenie wygląda jak długopis zakończony wymiennymi kardridżami (9 lub 12 mikroigieł). O głębokości nakłucia decyduje kosmetolog, generalnie dla obszaru twarzy są to wartości od 0,25 mm do 1,00 mm. Dla innych okolic można stosować głębokość od 1,00 mm do 2,5 mm.

Kiedy polecamy użycie dermapena:

 • niwelowanie zmarszczek mimicznych
 • poprawa i podniesienie konturu twarzy
 • zwiększenie jędrności
 • spłycenie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe

Szczególnie polecamy zastosowanie mezoterapii mikroigłowej w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym, jeśli chcemy zniwelować blizny. Obecnie jest to najczęściej wybierany zabieg do redukcji tego typu defektów. Poprzez wstrzyknięcie odpowiednio dobranych substancji leczniczej uzyskujemy widoczne wygładzenie skóry. Mogą to być preparaty oparte na substancjach biozgodnych: aminokwasach, kwasie hialuronowym, peptydach, wyciągach roślinnych. Co do osocza, jest to preparat otrzymywany z własnych tkanek. Dzięki temu ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest ograniczone do minimum.

Bardzo ważnym aspektem wskazanym przed leczeniem blizn jest odpowiednia kwalifikacja. Należy poinformować naszych kosmetologów w przypadku stosowania antybiotyków czy leków światłouczulających. Wówczas termin procedury zabiegowej zostanie odpowiednio przesunięty.

Aby terapia była skuteczna, należy powtarzać ją w serii. Najlepsze rezultaty widoczne są po kilku miesiącach. Oczywiście efekty zależą również od stanu skóry i indywidualnych potrzeb, jedna w zdecydowanej większości nasi pacjenci obserwują widoczną i zadawalającą ich poprawę.

Mezoterapia igłowa

Przy tego rodzaju mezoterapii nakłucia wykonywane są przy pomocy strzykawki i igły. Mogą być głębsze, od 1,00 mm do 4,00 mm, w odstępach do 5 mm. W tym przypadku zawsze przed zabiegiem znieczulamy skórę specjalną maścią znieczulającą, aby zmniejszyć dyskomfort dla osób o mniejszym progu bólu. Ponadto mamy swoje autorskie metody na wykonywanie zabiegu, tak aby był nas najmniej nieprzyjemny.

W głąb skóry wprowadzamy miejscowo koktajle witaminowe lub ampułki z aktywnym składnikiem. Konkretnie jest to skóra właściwa lub tkanka podskórna.

Kiedy polecamy użycie mezoterapii igłowej:

 • nawilżenie skóry
 • poprawa kondycji skóry wokół oczu
 • profilaktyka łysienia
 • redukcja cellulitu i rozstępów
 • odnowa, rewitalizacja skóry twarzy i ciała
 • ujędrnienie skóry
 • zminimalizowanie blizn po cesarskim cięciu

Blizna po cesarskim cięciu jest nietypowa i tak naprawdę jej pielęgnacja odbywa się bezpośrednio po zszyciu skóry. Po upływie odpowiedniej ilości czasu zalecamy najpierw wizytę u fizjoterapeuty, który będzie w stanie zalecić odpowiednie ćwiczenia uruchamiające bliznę. Podczas takiej wizyty również dowiesz się czy blizna nie powoduje kłopotów w obrębie zakresu ruchów, ew. napięć wewnątrzbrzusznych.

Następnie, niemal równolegle możemy rozpocząć pracę nad estetyką blizny, tu z pomocą przychodzą zabiegi iniekcyjne takie jak: mezoterapia igłową i mikroigłowa oraz karboksyterapia. Blizna po zabiegu będzie gładsza, jej kolor się ujednolici dzięki stymulacji komórek skóry właściwej poprzez produkcję elastyny i kolagenu.

Dermapen czy mezoterapia igłowa?

Nie można jednoznacznie stwierdzić który zabieg jest lepszy - każdy ma nico inne wskazanie. Oba zabiegi są stosowane w celu poprawy jakości skóry i redukcji problemów skórnych. W zależności od rodzaju skóry i problemów z nią związanych, kosmetolog zaleci rozwiązanie właściwe dla Ciebie - często jest też tak, żę te dwa zabiegu łączy się w terapii łączonej. Możliwe, również że podczas konsultacji zalecimy Ci połączenie tej terapii z innymi zabiegami dostępnymi w anpaTu w celu osiągnięcia optymalnych efektów dla Twojej skóry.

Artykułu przygotowała Patrycja Kurpik


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

 

przeczytaj również:
5 listopada, 2020 | Czas czytania: 3 min
TOP 5 ZABIEGÓW, KTÓRE POWINNAŚ ZROBIĆ JESIENIĄ Czytaj więcej
9 września, 2021 | Czas czytania: 2 min
Blizny potrądzikowe - prawdziwy przypadek Czytaj więcej
22 lipca, 2022 | Czas czytania: 13 min
Jaki kwas na blizny potrądzikowe? Czytaj więcej
1 2 3 7
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram