zabiegi września
sprawdź >>
Menu
Mini igła = maxi efekt! Inne spojrzenie na mikronakłucia
Czas czytania: 2 min

 

IGŁY! Wszystkich przerażają mniej lub bardziej... jednak cała branża beauty zgodnie powie, że przynoszą genialne efekty zabiegowe. Mezoterapia igłowa, mezoteapia mikroigłowa, karboksyterapia, stymulatory tkankowe, wypełniacze, toksyna botulinowa... te i wiele innych zabiegów, wykonane we właściwy sposób, zgodnie ze wskazaniem widocznym u pacjenta, daje genialne efekty, a wykorzystauje WŁAŚNIE IGŁY!

Przyjrzyjmy się dzisiaj nieco bliżej zabiegowi mikronakłuć, inaczej znanym jako mezoterapia mikroigłowa lub dermapen. Dermapen uważany jest za najbardziej zaawansowaną technikę mikronakłuwania, czyli terapii polegającej na przezskórne stymulowanie produkcji kolagenu.

Mezoterapia to zabieg znany w kosmetologii od dawna. Dzieli sie na 3 rodzaje: 

-igłową - podskórna albo sródskórna iniekcja preparatu, zabieg najcześciej wykonywany przez lekarzy medycyny estetycznej,

-mikroigłowa – mikroigły o długości od 0,25 do 3,5mm wbijane z gigantyczną prędkością (dzięki temu mało odczuwalne), podczas zabiegu. To ona jest dzisiaj na pierwszym planie 😉

-bezigłowa - nie działają tutaj żadne igły, lecz głowica która "wtłacza" składniki wgłąb skóry, wykorzystując efekt destabilizacji i zwiększonej przepuszczalności błon komórkowych.

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg kontrolowanego uszkodzenia skóry, który kosmetolog wykonuje za pomocą urządzenia dermapen lub rollera. W przypadku rollera igły nakłuwają skórę pod kątem, jest to bardzo popularny sposób poprawy jędrności skóry. Na rynku są dostępne rollery do użytku domowego, oczywiście nie mają one wtedy takich możliwości jak sprzęty gabinetowe, ich stosowanie w domu powinno wiązać się z wielką sterylnością i higieną pracy.

DERMAPEN anpaTu Katowice mikrona kłucia mezoterapia mikroigłowa

W gabinetach anpaTu pracujemy wykorzystując dermapen. W tym przypadku igły nakłuwają skórę prostopadle do jej powierzchni. Kąt wkłucia jest równie istotny jak dobór parametrów przez kosmetologa. Dlatego dermapen idealnie nadaję się do pracy na bliznach zanikowych, świetnie radzi sobie też z poprawą jędrności skóry, spłyceniem zmarszczek i zagęszczeniem skóry. Możemy pracować nim zarówno na ciele, jak i na twarzy. 

Ciało – tu najczęsciej pracujemy dłuższymi igłami i walczymy z rozstępami, cellulitem, bliznami i wiotkością skóry. 

Twarz - Dermapen jako pogromca blizn zanikowych, drobnych zmarszczek i wiotkości. Po zabiegu pacjenci obserwują poprawę kondycji całej skóry, na które wykonywany był zabieg. 

Poszukując informacji w Internecie można znaleźć miejsca (gabinety), w których dermapen wykonuje się jako sposób wprowadzenia skłądników aktywnych zawartych w ampułkach – tzn., że zabieg wykonuje się na ampułce. W gabinetach anpatu mamy swój sutorki sposób pracy z dermapenem, który przynosi zdecydowanie najlepsze rezultaty – nie zmieczulamy skóry, nie pracuejmy na ampułkach - nie wprowadzamy ich za pomocą Dermapena. 

Dla nas celem pracy z mezoterapią mikroigłową (dermapen), nie jest wtłaczanie preparatów, a świadome i kontrolowane uszkodzenie skóry, tak aby pobudzić ją do samoregeneracji. Mini igły powodują powstanie w skórze mikro ran. Mechanizm aktywacji procesów metabolicznych jest dokładnie taki sam jak przy normalnym zranieniu. Skóra zostaje pobudzona do inicjacji procesów regeneracyjnych, a dodatkowo poprzez pojawienie się czynnika w postaci krwi, dostarczane są jej składniki niezbędne do samoregeneracji. Skóra zostaje przebudowana, a w efekcie staje się jędrna i napięta.

Odczucia podczas zabiegu?

Wszystko zależy od głębokości na jakiej pracuje kosmetolog (zakres od 0,25 do 3,5 mm), techniki działania (stempelkowa lub szachownica) oraz szybkości wbijania igieł. Najczęściej odczuwane są: delikatne pieczenie, drapanie, niewielki dyskomfort. Po zabigu widoczne jest równomierne zaczerwienienie skóry, które zwykle ustepuje po kilku godiznach – dermapen to nie jest zabieg, który jakkolwiek wyłącza pacjenta z codziennych aktywności.

Zabiegi wykonujemy w odstępach co 4 tyg., w serii 3 do 5 zabiegów. Dzięki temu efekty są trwałe! 

ps. po jednym zabiegu też widoczny jest efekt! 😉

Zobacz jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Dermapena w naszych gabinetach:

http://youtu.be/iqiIo5J0GdY
przeczytaj również:
21 marca, 2022 | Czas czytania: 2 min
Masaż kobido - co to jest? Czytaj więcej
27 czerwca, 2023 | Czas czytania: 3 min
Jak odmłodzić twarz? 3 sposoby na odmłodzenie twarzy Czytaj więcej
15 października, 2020 | Czas czytania: 4 min
kosmetologia XX! Wieku - SIŁA diagnozy PODCZAS konsultacji Z LUMISCAN Czytaj więcej
1 2 3 15
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram