CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top
Image Alt

modelowanie ust

#wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu modelowanie ust

Pełne, jędrne, nawilżone i wydatne usta – to marzenie wielu kobiet. Nie wszyscy wiedzą, że okolica ust starzeje się tak samo jak pozostałe części naszej skóry. Z wiekiem skóra w okolicy warg wiotczeje, dając efekt zanikającej czerwieni ust, a one same tracą swoją objętość i nawilżenie.

Jaki zatem powinien być cel zabiegu modelowania ust? Nie tylko powiększenie, ale też, a może przede wszystkim nadanie im odpowiednich proporcji, w stosunku do reszty twarzy i wyrównanie widocznych asymetrii (jeżeli takie występują).

W gabinetach anpaTu przede wszystkim kierujemy się zasadą naturalnych efektów. Każdy zabieg jest poprzedzony wnikliwą konsultacją z lekarzem zajmującym się medycyna estetyczną, w przypadku modelowania ust z dr Olą Siwek. 

Kwalifikacja do zabiegu polega nie tylko na wykluczeniu potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu, ale też a może przede wszystkim na określenie efektów jakich oczekuje pacjent i ustaleniu planu działania oraz doboru właściwego preparatu (kwasu hialuronowego).
Ponadto ze względu na to, że usta to układ przestrzenny lekarz przed zabiegiem powinien dokładnie je obejrzeć, nie tylko z profilu i z przodu, ale tez na zdjęciu. Wszystko po to aby uzyskać jak najlepszy, naturalnie wyglądający rezultat.
W gabinetach anpaTu do zabiegów modelowania ust używamy kwasu hialuronowego. Najlepszy jest taki o średniej gęstości; wykonanie zabiegu kwasem hialuronowym (usieciowanym) wymaga kilku wkłuć, dlatego miejscowe znieczulenie przed zabiegiem jest konieczne.
Jak wygląda sam zabieg?
Preparat jest podawany za pomocą cienkiej igły w głąb warg, dzięki czemu lekarz z dużą precyzją może panować nad każdym etapem zabiegu, a tym samym dokonywać poprawy ich kształtu. Kwas hialuronowy ma bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który idealnie uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zwiotczenia, wszelkie bruzdy czy braki objętości. Choć zabieg modelowania usta jest stosunkowo mało skomplikowany, to wymaga wielkiej precyzji, doświadczenia, wyobraźni i poczucia estetyki od lekarza, który go wykonuje. Tylko wtedy możemy być spokojni o to, że unikniemy przesadnego, karykaturalnego wyglądu.
Każdorazowo do zabiegu znieczulamy usta pacjenta specjalną maścią znieczulającą (ok. 30-40 min). Bezpośrednio po zabiegu usta są spuchnięte, a obrzęk może utrzymywać się do 10 dni po zabiegu. Nie tylko obrzęk, ale tez siniaczki, których nie należy masować ani naciskać, a jedynie pozostawić do całkowitego wygojenia. Po ok. 14 dniach od zabiegu możemy oceniać jego efekt końcowy, który zawsze pokazuje, że usta są nieco mniejsze niż natychmiast po zabiegu.
O kwasie hialuronowym

Kwas hialuronowy (HA) to produkt naturalny, który każdy z nas ma w organizmie. Jest to polisacharyd, czyli rodzaj cukru, o bardzo dużej cząsteczce. Człowiek ma przeciętnie około 15g kwasu hialuronowego, z czego połowa zlokalizowana jest w skórze. HA jest wytwarzany głęboko w skórze właściwej, przez fibroblasty. W skórze jego najważniejszą rolą jest utrzymywanie właściwego poziomu nawilżenia i jędrności skóry. Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Nie tyko nawilżanie zawdzięczamy kwasowi hialuronowemu, również działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, a także wspomaganie procesu gojenia i regeneracji.

W medycynie estetycznej nie stosujemy czystego kwasu hialuronowego, tylko preparaty, w których na 1 gram preparatu przypada 20 miligramów HA, czyli 2%. Pozostała część to sól fizjologiczna i substancje pomocnicze, m.in. stabilizatory i środki do sieciowania. Sieciowanie, które zagęszcza HA, czyli łączy jego cząsteczki w większe konglomeraty, jest potrzebne, aby preparat kwasu hialuronowego był bardziej trwały. W wyniku sieciowana powstają preparaty kwasu hialuronowego o różnej gęstości. Od stopnia sieciowania zależy jak długo kwas będzie się utrzymywał. Im będzie bardziej zbity (im będzie twardszy i gęstszy) tym wolniej będzie się rozpuszczał, czyli tym dłużej się utrzyma w tkance.

 

W ramach zabiegu modelowania ust możemy:
 • powiększyć usta
 • wyrównać asymetrię
 • wywinąć usta
 • odtworzyć granicę pomiędzy czerwienią a skórą
 • przywrócić odpowiednie proporcje wargom
 • unieść kąciki ust

Procedura zabiegowa w anpaTu określa jasną zasadę – lepiej częściej, a mniej! To oznacza, że podczas pierwszego zabiegu możemy podać mniejszą ilośc preparatu po to, aby spotkać się za dwa zgodnie na tzw. korekcie i uzupełnić (w cenie pierwszego zabiegu) usta pozostałym kwasem hialuronowym.

umów się na bezpłatną konsultacje!

chcesz zrobić zabieg, ale nie wiesz jaki?

masz pytania? nie masz czasu przeglądać tej strony?

anpatu kosmetologia katowice kosmetyczka katowice

  skontaktujemy się z Tobą szybko i skutecznie 🙂
  ps. Nie będziemy SPAMować. Twoje dane osobie będą przetwarzane tylko na potrzeby kontaktu w sprawie wizyty.

  PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

  • Ciążę i okres karmienia piersią;
  • Indywidualne uczulenia na którykolwiek ze składników wybranego preparatu;
  • Trwające choroby autoimmunologiczne;
  • Silne zapalenie skóry twarzy;
  • Opryszczkę;
  • Cukrzycę;
  • Stan zapalny w organizmie;
  • Zażywanie steroidów.

  #ludzie anpaTu

  mistrzem w tym zabiegu jest:

  #dr Ola Siwek

  #ten zabieg łączymy z

  #cena i obszary

  1100 zł