zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
ODCISK W ROLI GŁÓWNEJ
Czas czytania: 3 min

Odcisk jest nie tylko problemem natury estetycznej. Ten mały zgrubiały punkcik na stopie, może powodować ostry, a wręcz przeszywający ból. W skutek pozostawienia go samemu sobie w nadziei, że sam zniknie może nabroić, powodując nawet problem z chodzeniem.

Ale od początku. Czym jest odcisk?

Odcisk jest zgrubieniem - hiperkeratozą, która nie rozwija się na zewnątrz tylko w głąb skóry. W związku z tym określa się, że odcisk ma korzeń. Pojawia się na skutek intensywnego, długotrwałego oraz powtarzającego ucisku. Ze względu na to, że rozwija się bardzo głęboko, jest źródłem mocnego bólu.

odcisk podolog katowice anpatu

Odciski nie są niebezpieczne dla osób zdrowych. Powodują jedynie dyskomfort estetyczny i miejscowy ból. Jednak w przypadku diabetyków, mogą być przyczyną powstawania stanów zapalnych i trudno gojących się ran.

Jeśli jesteśmy "szczęśliwym" posiadaczem takiego przyjaciela, warto jak najszybciej się go pozbyć.

DOMOWYM SPOSOBOM MÓWIMY NIE!!!!!

Większość pacjentów wychodzi z założenia,  że poradzi sobie samodzielnie. Bo przecież co to takiego! Sięgają po różne metody takie jak:

 • dostępne na rynku plastry, maści i płyny na odciski - silne substancje chemiczne, które powodują rozwarstwianie się skóry oraz powstawanie bardzo bolesnych ran;

TEGO NIE ROBIMY
 • samodzielne nacinanie i wydłubywanie odcisku - naturalne jest, że w domu nie ma się dostępu do sterylnych narzędzi, w przeciwieństwie do zabiegu w gabinecie! Zatem zdarza się, że do domowego zabiegu pacjent używa „brudnych” narzędzi, tworząc tym samym otwarte rany i powiększający się stan zapalny często jeszcze z nadkażeniem bakteryjnym.
 • stosując "babcine" metody takie jak okłady z plastrów cebuli, czosnku, cytryny i owija folią,. W efekcie powstaje głęboka i bolesna maceracja naskórka.

W konsekwencji takich eksperymentów, cierpimy bardziej i dłużej. Ponadto narażamy się na infekcje, które na stopach trudno się leczy!

I PO CO TO WSZYSTKO? MOŻNA ŁATWIEJ, BEZPIECZNIEJ I SZYBCIEJ!

To żaden wstyd zgłosić się po pomoc! Należy Pamiętać że podolog - do którego powinniśmy się udać, jest specjalistą! Podolog dokładnie zna mechanizmy powstawania odcisku i jego rozwoju, a co za tym idzie jest jedyną, właściwą osobą, która potrafi go skutecznie usunąć!

Im wcześniej udasz się ze swoim problemem do podologa, tym szybciej będziesz znów cieszyć się „wolnością” od Twojego małego wroga. Często wystarcza jedna wizyta! Podolog usuwa odcisk za pomocą specjalistycznych narzędzi. W miejscu zabiegu pozostaje jedynie mały ślad czasami mała rana, która bezpośrednio po zabiegu jest odpowiednio zabezpieczona i nie sprawia dyskomfortu. Jeśli jednak Twój związek z odciskiem trwał dłuższy czas, będzie trzeba nastawić się na dłuższą terapię (dlatego zawsze im wcześniej tym lepiej;) )

ODCISK 5 PRZYKAZAŃ PODOLOGA:

 1. Na czas leczenia, zmień obuwie na wygodne - szersze, z naturalnych tworzyw i dobrze wyprofilowane! Przynajmniej na czas leczenia! Najlepiej na zawsze!
 2. Jeśli jest taka potrzeba, zainwestuj w dobre wkładki ortopedyczne!
 3. Zastosuj się do zaleceń pielęgnacji domowej, która dostaniesz od podologa!
 4. Stosuj indywidualne odciążenia!
 5. NIGDY NIE STOSUJ PREPARATÓW NA ODCISKI WE WŁSNYM ZAKRESIE!
  ZWŁASZCZA JEŚLI CHORUJESZ NA CUKRZYCĘ!!!  

Nade wszystko pamiętaj o czasie reakcji! Im szybciej udasz się na wizytę do podologa, tym mniej nieprzyjemnych odczuć podczas wizyty i krótszy czas leczenia!

przeczytaj również:
11 czerwca, 2021 | Czas czytania: 2 min
Słodka wielowiekowa tradycja - piękna i gładka skóra cz. 2 Czytaj więcej
12 października, 2021 | Czas czytania: 2 min
Sezon na zadbane stopy uważam za ZAMKNIĘTY?!?! Czytaj więcej
6 lipca, 2021 | Czas czytania: 4 min
Kosmetologia ZIMNA! Co to takiego? Czytaj więcej
1 2 3 5
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram