CIAŁO LAST MINUTE
sprawdź >>
Menu
odmładzanie okolicy oczu - mikronakłuwanie skóry
Czas czytania: 3 min

Mikronakłuwanie skóry, mezoterapia mikroigłowa, Dermapen - wiele nazw, a zabieg ten sam. Doskonały zabieg, który jest złotym standardem w napinaniu skóry, redukcji blizn oraz stymulacji procesów odnowy komórkowej. Pozwala na zagęszczenie skóry czyli sprawienia, aby jej wiotkość ustąpiła jędrności i elastyczności.

Na czym polega zabieg mikronakłuć? Na wielokrotnym nakłuwaniu skóry, co pobudza procesy naprawcze i remodeling skóry. W mechanizmie zabiegu wykorzystuje się naturalne procesy regeneracji skóry, czyli fakt, że komórki skóry po urazie tkanki pracują bardziej intensywnie i efektywnie, niż gdyby bodziec uszkadzający nie wystąpił. 

Mikrourazy powodują obrzęk tkanek i uszkodzenia naczyń krwionośnych, a także nieznaczne przedostawanie się płytek krwi z krwioobiegu do tkanki. Płytki krwi ulegając aktywacji rozpoczynają proces gojenia i odnowy w skórze, tym samym stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Ponadto tworzą się nowe naczynia włosowate.

W tym artykule odpowiem na najczęstsze pytania dotyczące właśnie dermapena, a więc: jakich efektów może się spodziewać, jak może wyglądać twarz po zabiegu, jakie zalecenia pozabiegowe obowiązują po zabiegu, jak często wykonywać ten zabieg, jaka jest cena zabiegu. Ponadto przyjrzymy się wyjątkowej okolicy oczu, która bardzo zabieg z użyciem mezoterapii mikroigłowej LUBI!

Dermapen pod oczy - efekty: zabieg ten pozwala napiąć skórę pod oczami, a więc zmniejszyć tzw. „kurze łapki” oraz zmarszczki bliżej powieki dolnej. Stymulacja tego obszaru poprzez mikronakłucia pozwala odżywić tę okolicę, przez co można zniwelować efekt zmęczonych oczu. Istnieje zasada, że im delikatniejsza i cieńsza skóra oraz mniejszy problem, tym efekt zabiegu będzie lepiej widoczny. Dlatego zabieg mikrona kłuć skóry sprawdza się  szczególnie dobrze właśnie w przypadku delikatnej skóry wokół oczu oraz kurzych łapek. 

Dermapen - twarz po zabiegu: po wykonaniu dermapena można spodziewać się zaczerwienienia, tkliwości, lekkiej opuchlizny czy złuszczania naskórka w miejscu zabiegowym, co ustępuje po około 24-48h. 

Dermapen - zalecenia po zabiegu: 

Po zabiegu mikronakłuwania skóry nie należy nakładać makijażu przez min. 24h po wykonaniu zabiegu, odstawić preparaty oparte na alkoholu, z witaminą C bądź retinolem. 

Bezwzględnie zaleca się stosowanie kremu z filtrem SPF 50 oraz stosowania kremów regeneracyjnych na skórę typu Avene Cicalfate + czy Peel Mission Regener Max. 

Co jeszcze powinnaś zrobić po wykonaniu zabiegu? 

- bezpośrednio po zabiegu, po powrocie do domu zmień poszewkę poduszki i ręczni, którym wycierasz twarz. Wszystko dla zachodnia maksymalnej czystości.

- przez 10 dni nie korzystaj się z sauny, basenu czy solarium. 

Dermapen - jak często wykonywać zabieg?

Zabieg ten wykonuje się w serii 3 do 6 zabiegów co ok 4 tyg. Jest to uzależnione od potrzeb skóry, a decyduje o tym Twój kosmetolog prowadzący podczas pierwszej konsultacji. 

Na co zwrócić uwagę podczas samego zabiegu?

Przede wszystkim na aseptykę, czystość miejsca w którym wykonujesz zabiegi i sterylność sprzętu. Przy zabiegach z uszkodzeniem skóry to niezwykle ważne elementy dla Twojego bezpieczeństwa

Dermapen - cena zabiegu: w gabinetach anpaTu to 430 zł na okolicę twarzy, na obszar twarzy, szyi i dekoltu lub inny obszar wielkości kartki A4 - 530 zł, natomiast na mały bazar wielkości dłoni (np. blizna) - 230 zł. 

--

Artykułu przygotowała Karolina Perl

Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

 

depilacja laserowa light sheer depilacja laserem light sheer depilacja light sheer depilacja laserowa sheer depilacja laserowa bikini light sheer depilacja laserowa laser diodowy light sheer depilacja laser light sheer depilacja laserem diodowym light sheer depilacja sheer light
przeczytaj również:
3 czerwca, 2022 | Czas czytania: 3 min
Gdzie jest dolina łez? Czytaj więcej
24 listopada, 2022 | Czas czytania: 2 min
Dermapen w gabinecie czy mikronakłucia w domu? Czytaj więcej
7 listopada, 2022 | Czas czytania: 3 min
Wiele nazw, a zabieg ten sam - MIKRONAKŁUCIA SKÓRY Czytaj więcej
1 2 3 6
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram