zabiegi kwietnia
sprawdź >>
Odmładzanie poprzez stymulowanie
Czas czytania: 2 min

Skóra... największy organ ludzkiego organizmu, a tym samym mapa informacji o stanie zdrowia i kondycji naszego ciała. To, na ile lat wyglądamy, zależy od jakości wielu struktur tkankowych naszej twarzy.

Wraz z upływem lat zaczynają pojawiać się bruzdy, zmarszczki, fałdy, które są wynikiem nie tylko upływającego czasu, ale też utraty objętości tkanek. Elementem procesu starzenia jest degradacja kolagenu oraz stopniowe zanikanie podskórnej tkanki tłuszczowej, do tego dochodzi przebudowa kości twarzoczaszki, a co za tym idzie zmiana kształtu powłoki skórnej. To wszystko zebrane w całość ma ogromny wpływ na na nasz wygląd.

 

W jaki sposób starzeje się twarz?

Napisaliśmy już o degradacji kolagenu – to popularne białko, które już chyba każdy rozpoznaje (przynajmniej z nazwy), jest podstawowym budulcem tkanki. Jest odpowiedzialny za tworzenie włókien, które z kolei odpowiadają za napięcie, sprężystość skóry, jędrność i elastyczność skóry.

starzenie się skóry

W organizmie odbywa się ciągła jego wymiana. Obumiera i jednocześnie jest wytwarzany przez fibroblasty, jednak wraz z wiekiem proces degeneracji kolagenu zaczyna przeważać nad procesem jego syntezy. Człowiek, który osiągnął 25 lat, z każdym rokiem traci 1% swojego kolagenu. To powoduje stałe osłabianie właściwości skóry i w konsekwencji skutkuje pojawianiem się zmarszczek.

Tkanka tłuszczowa twarzy, składa się z mnóstwa komponentów położonych na różnej głębokości i przedzielonych wypustkami powięzi. Ta struktura stanowi też rusztowanie dla tkanek twarzy. Zanik tkanki tłuszczowej powoduje przesunięcia struktur włóknistych i prowadzi do zmiany kształtu i obrysów twarzy, a także pojawienia się bruzd, na przykład fałdów nosowo-wargowych czy wargowo-podbródkowych.

Naturalne odmłodzenie
Jak doprowadzić do odbudowy tkanek tak, aby przywrócić skórze odpowiednią strukturę i podporę?

Odpowiedzi wydają się być stymulatory tkankowe - preparaty, ktore wspierają "hodowlę" własnego kolagenu. O co chodzi?

Stymulatory tkankowe są jednym z najnowocześniejszych rozwiązań w kosmetologii i medycynie estetycznej, a ich popularność zawdzięcza się działaniu przeciwstarzeniowym. Natomiast to nie wszystko, główne działanie jakie wykazują stymulatory tkankowe to regeneracja komórkowa i działanie naprawcze dla skóry.

Przez obecność wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego i liofilizowanych aminokwasów, jak również peptydów i antyoksydantów, jesteśmy w stanie uzyskać wielokierunkowe rezultaty. Tego typu produkty stymulują fibroblasty (komórki w skórze) do wzmożonej produkcji kolagenu (białko odpowiedzialne za jędrność i sprężystość), czego efektem jest:

  • ujędrnienie i  zagęszczenie skóry
  • podkreślenie owalu twarzy
  • redukcja drugiego podbródka i chomików
  • działanie antygrawitacyjne
  • redukcja zmarszczek
  • nawilżenie, rozjaśnienie i odżywienie skóry.

Stymulatory tkankowe zawierają duże pokłady aminokwasów, które w towarzystwie hialuronu, zagęszczają skórę. Natomiast substancje odżywcze (które zawierają stymulatory), pozwalają tkankom „przypomnieć sobie” o produkcji białek hamujących oznaki starzenia.

Stymulatory to preparaty dla ludzi oczekujących subtelnego rezultatu wykonywanych zabiegów. Skóra odbudowuje się po takich zabiegach STOPNIOWO, ale dzięki temu nie widać, że "coś zostało zrobione" na twarzy. Czego nie da się ukryć przy zabiegach opartych na wypełniaczach.

Efektem zabiegów opartych na stymulatorach tkankowych jest systematyczny i sukcesywny przyrost tkanek, który następuje w ciągu kolejnych kilku tygodni i miesięcy od momentu wykonania zabiegu. Doprowadza do rozprostowania zmarszczek, bruzd i fałd. Warto podkreślić, że substancja nie tylko doprowadza do wygładzenia skóry, ale też kompleksowo poprawia jej kondycję.


Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu opartego na stymulatorach tkankowych, umów się na konsultację z lekarzem zajmującym się medycyna estetyczną - kliknij!

przeczytaj również:
3 czerwca, 2022 | Czas czytania: 3 min
Gdzie jest dolina łez? Czytaj więcej
10 września, 2020 | Czas czytania: 5 min
tłusta? sucha? mieszana? przejdź na "TY" ze swoją skórą Czytaj więcej
20 stycznia, 2022 | Czas czytania: 3 min
Masaż twarzy - jak go robić żeby przynosił najlepsze efekty? Czytaj więcej
1 2 3 20
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram