zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Osocze bogatopłytkowe - co ile wykonujemy zabieg?
Czas czytania: 2 min

Osocze bogatopłytkowe -  co ile wykonujemy zabieg?

Nie wiesz jaki zabieg pozwoli zachować Ci blask młodości? Jesteś zmęczona natłokiem informacji o medycynie estetycznej? Przeczytaj rzetelny artykuł i poczuj się pewnie wybierając tę kurację! Jednym z kluczowych zabiegów anti-aging w gabinetach anpaTu jest osocze bogatopłytkowe. Osobiście jako magister kosmetologii wybieram ten zabieg dla swojej skóry bardzo często. Cechuje się on wysoką skutecznością popartą licznymi badaniami. W tym artykule odpowiem na liczne pytania pacjentek, które chcą zadbać o siebie w naturalny sposób.  

Osocze bogatopłytkowe – co to jest?

Czy słyszałaś o słynnym wampirzym liftingu który stosuje piękna Kim Kardashian? Oto właśnie inna nazwa tego zabiegu. Osocze to naturalny preparat pozyskiwany z krwi pacjenta. Od wielu lat jest stosowany aby pobudzić odnowę komórek i odwrócić procesy starzeniowe w naszej skórze. Ponieważ pochodzi z naszego organizmu, jest niezwykle bezpieczny i wysoko przyswajalny przez organizm. Uprzedzając pytanie: osocze bogatopłytkowe – ile krwi potrzeba do iniekcji? Jest to niewielka ilość, ok. 6 – 60 ml. Pobieramy ją bezboleśnie w warunkach sterylnych. Następnie ampułkę wkładamy do specjalnej wirówki, która oddziela zbawienne osocze, będące potem wstrzykiwane cieniutką igłą w warstwy skóry. Wszystko to wykonujemy z użyciem specjalnej maści znieczulającej aby zwiększyć komfort pacjenta_ki. Jeśli zatem zapytasz o osocze bogatopłytkowe – jak zrobić to bezpiecznie? – odpowiedź jest prosta, przyjdź do naszego lekarza medycyny estetycznej dr Dariusza Świdzińskiego sam_a!

osocze bogatopłytkowe efekty katowice

Osocze bogatopłytkowe – jakie efekty można zaobserwować?

Zalet ostrzykiwania osoczem jest wiele. Niektóre pozytywne zmiany można zauważyć od razu, inne po kilku tygodniach. Ważne, aby obserwować i słuchać potrzeb naszej skóry. Codzienna pielęgnacja i ochrona przeciwsłoneczna będzie idealnie współgrać z zabiegiem. Oto najważniejsze rezultaty jakie można dostrzec:

 • zniwelowanie drobnych zmarszczek
 • wyrównanie kolorytu cery
 • elastyczna i pełna blasku skóra
 • poprawa jędrności

Osocze bogatopłytkowe – co ile je powtarzać?

Wiele z Was pyta o osocze bogatopłytkowe – co ile powinno się je wykonywać? Zależy to oczywiście od indywidualnej oceny Twojej skóry i jej stanu. Zazwyczaj zapraszamy Was co 2-4 tygodnie, wtedy naskórek ma czas się zregenerować i przebudować. Natomiast sama rekonwalescencja jest krótka, może wystąpić lekkie zaczerwienienie czy opuchnięcie, które znika najczęściej na drugi dzień.

Osocze bogatopłytkowe – ile zabiegów?

Odpowiadając na często pojawiające się pytanie o osocze bogatopłytkowe -  ile razy należy je wykonać? Średnio wystarcza seria od 3 do 4 zabiegów. Już pierwsza daje znakomite i widoczne efekty, jednak ostrzykiwanie warto stosować cyklicznie. Zdecydowanie jest to opcja dla pacjentów i pacjentek oczekujących długotrwałych rezultatów. Nasza skóra wymaga stałej stymulacji aby się regenerować. 

Osocze bogatopłytkowe – włosy. Ile zabiegów?

Znany kosmetolog Dr Brown zaleca osocze bogatopłytkowe na włosy – ile zabiegów trzeba wykonać aby uzyskać poprawę ich gęstości? Jest to proces długotrwały z uwagi na cykl wzrostu włosa, potrzeba ok. 4 do 8 zabiegów. Jednak cierpliwość się opłaca. Włosy rosną mocne i odżywione. Jeśli chcesz zachwycić wszystkich lśniącymi falami, warto zainwestować w ten skuteczny zabieg. 

Podsumowując, myślę, że jest to jedna z najlepszych i najbardziej uniwersalnych kuracji w naszej klinice. Jej skuteczności dowodzi rzesza zadowolonych pacjentek i pacjentów powracających do nas po kolejną dawkę czynników wzrostu. Opieka fachowców warunkuje znakomite wyniki w dbaniu o Twoją skórę. Nasze doświadczenie do Twoje bezpieczeństwo i zaufanie. Na tym budujemy naszą markę i czerpiemy satysfakcję z tak wspaniałych relacji jakie budujemy.


Poznaj naszych specjalistów:

przeczytaj również:
23 kwietnia, 2020 | Czas czytania: 4 min
lepiej zabieg czy krem? Czytaj więcej
9 listopada, 2020 | Czas czytania: 2 min
KARBOKSYTERAPIA - czy to bezpieczny zabieg? Czytaj więcej
22 kwietnia, 2022 | Czas czytania: 2 min
BOTOKS! JAK DZIAŁA? Czytaj więcej
1 2 3 18
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram