CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top
Image Alt

podologia

#wszystko co musisz wiedzieć o zabiegach podologicznych

Ludzkie stopy są siłą napędową człowieka. Pełnią niepowtarzalnie istotne funkcję fizjologiczne polegającą na dźwiganiu ciężaru całego organizmu podczas ruchu. Mało kto zwraca uwagę na to iż jakiekolwiek odchylenia od normy w obrębie ciała człowieka  mają odbicie właśnie na nich.

Jako odchylenie od normy rozumiemy tu wszelkie schorzenia i choroby skóry i ogólnoustrojowe, a także nieprawidłowości w budowie anatomicznej zarówno wrodzone jak i te nabyte.

Podologia jest dziedziną kosmetologii zajmującą się wszelkimi patologiami w obrębie kończyny dolnej – stopy.

Jeśli zmagasz się z jakimkolwiek schorzeniem paznokci lub stopy (widocznym na skórze) umów się do nas na konsultację! Nie zwlekaj!

PEDICURE LECZNICZY

W najprostszym ujęciu pedicure leczniczy jest to zabieg pedicure klasycznego, poszerzony o profesjonalne usunięcie za pomocą skalpela m.in. modzeli, odcisków oraz nadmiernie zrogowaciałej skóry w obrębie stóp. W zakres pedicure leczniczego wchodzi również terapia brodawek wirusowych, terapia paznokci zmienionych chorobowo, korekcja wzrostu płytki paznokcia czy też jej rekonstrukcja.

Liczba spotkań z pedologiem to zawsze indywidualna kwestia, uzależniona od potrzeb pacjenta. 

USUWANIE ODCISKÓW I MODZELI

Odcisk jest stożkowatym, wrastającym do wewnątrz zgrubieniem naskórka. Usunięcie polega na precyzyjnym wycięciu zmiany wraz z korzeniem ii jeśli zachodzi taka potrzeba założeniu odciążenia (więcej na temat odcisku możesz przeczytać tu – klik). Im szybciej zdecydujesz się na jego usunięcie, tym mniejsze odczucia podczas zabiegu.

Modzel to ograniczone zgrubienie warstwy rogowej naskórka spowodowane przez powtarzalny ucisk, Usunięcie polega na precyzyjnym wycięciu zgrubienia, wygładzeniu jego krawędzi i jeśli zachodzi taka potrzeba założeniu odciążenia. Zabieg jest bezbolesny i zwykle trwa kilka minut. Im szybciej zdecydujesz się na jego usunięcie, tym mniejsze odczucia podczas zabiegu.

Efekt po zabiegu jest natychmiastowy, jednak należy pamiętać, że w gabinecie pedologicznym usuwamy objawy, a nie przyczyny zmian chorobowych.

Póki nie pozbędziesz się problemu, który powoduje pojawienie się modzeli czy odcisków – będę wracać.

TERAPIA PAZNOKCIA ZMIENIONEGO CHOROBOWO

W celu podjęcia jakiejkolwiek terapi niezbędne jest wykonanie badań mykologicznych (w kierunku istnienia grzybów). Podczas konsultacji pobierany jest materiał do badania.

Zabieg rozpoczyna oczyszczenie i ścieńczenie lub usunięcie płytki paznokcia zajętego chorobą. Na podstawie wyników badania mykologicznego, indywidualnie dobiera się terapię zabiegową (gabinetową i domową).

Terapia paznokcia może trwać nawet kilka miesięcy dlatego, aby skrócić czas jej trwania niezbędne jest pełne zaangażowanie pacjenta. Wizyty rozplanowywane są indywidualnie w zależności od stopnia zainfekowania paznokcia.

Jeśli chodzi o liczbę zabiegów to zawsze dopasowujemy ją indywidualnie: a pierwszej fazie najczęściej raz na 3-4 tygodnie, później 6-8 tygodni.

umów się na konsultacje!

chcesz zrobić zabieg, ale nie wiesz jaki?

masz pytania? nie masz czasu przeglądać tej strony?

konsultacja pierwszorazowa gabinety anpaTu

    skontaktujemy się z Tobą szybko i skutecznie 🙂
    ps. Nie będziemy SPAMować. Twoje dane osobie będą przetwarzane tylko na potrzeby kontaktu w sprawie wizyty.

    TERAPIA PAZNOKCI WKRĘCAJĄCYCH SIĘ I WRASTAJĄCYCH

    Polega na dokładnym oczyszczeniu wałów około paznokciowych oraz odpowiednim skróceniu płytek paznokci. Następnie zakładana jest tamponada (specjalny paraopatrunek, lokalizowany między wałem około paznokciowym, a płytką paznokciową i pod nią). W kolejnym etapie w razie potrzeby dobierana jest metoda korekcji ortonyksyjnej płytki paznokcia:

    • aplikacja tamponady + nauka wykonywania samodzielnie tamponady
    • aplikacja tamponady + klamra plastikowa
    • aplikacja tamponady + klamra tytanowa
    • aplikacja tamponady +klamra tytanowa + tapowanie odciążeniowe palca
    • aplikacja tamponady + klamra frasera
    • aplikacja tamponady +klamra frasera + tapowanie odciążeniowe palca

    W zależności od stopnia zaawansowania problemu, terapia korekcji wzrostu płytki paznokcia może trwać od jednego nawet do kilku miesięcy. W gabinecie ustala się indywidualny czas kontroli i przełożenia (lub aplikacji nowej) klamry.

    #wskazania

    • zawijanie się paznokcia w rurkę (w różnym stopniu)
    • uczucie kłucia w obrębie wału około paznokciowego
    • opuchnięcie i zaczerwienienie wału około paznokciowego
    • pojawienie się stanu zapalnego w obrębie wału około paznokciowego

    TERAPIA BRODAWEK WIRUSOWYCH
    (dzieci powyżej 7 roku życia i dorośli)

    Terapia brodawek wirusowych z użyciem elektrokoagulacji. Zabieg polega na wykorzystaniu prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości do ścięcia białek tkanek zmienionych chorobowo. Na zakończenie zabiegu stosujemy opatrunek w połączeniu z odpowiednim preparatem przeciwwirusowym. Wizyta kończy się przekazaniem zaleceń pielęgnacji domowej.

    Terapia brodawek wirusowych jest długotrwała i wymaga cierpliwości i dyscypliny pacjenta. Kontrola po zabiegu następuje po 2 – 3 tygodni.

    REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIA

    Polega na odbudowaniu brakującej części paznokcia. Płytka paznokciowa podlega dokładnemu oczyszczeniu, a następnie aplikacji specjalistycznego preparatu rekonstrukcyjnego. Po zakończeniu aplikacji i zabezpieczeniu, nadaje mu kształt zbliżony do naturalnego paznokcia.

    Terapie prowadzi się do czasu odrośnięcia płytki paznokciowej.

    Wszystkie zabiegi podologiczne w anpaTu, prowadzi Asia Bachulska. 

    #cennik pedologiczny

    pedicure leczniczy – 160-200zł

    oczyszczenie paznokcia zmienionego chorobowo – 120-165zł

    rekonstrukcja paznokcia – 80zł

    terapia paznokcia z onyholizą, zawijającego się – 100zł

    usunięcie odcisku – 40-70zł

    usunięcie nagniotka/modzela – 30-60zł

    terapia paznokcia wrastającego – klamra plastikowa – 160zł

    terapia paznokcia wrastającego – klamra metalowa – 180zł

    korekta klamry metalowej – 90zł