CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email [email protected]

 

Image Alt

podologia

#wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu

STOPY! Jednych zachwycają innych wręcz przeciwnie… Niewątpliwie stanowią istotną rolę w życiu każdego z nas! Kiedy zaczynają się z nimi problemy, nierzadko utrudniające swobodne poruszanie się, w panice poszukujemy dobrego specjalisty, który będzie w stanie pomóc – w takich sytuacjach z pomocą przychodzi PODOLOG!

W gabinetach anpaTu działem pedologii zajmuje się Asia Bachulska. 

Kim jest podolog? To specjalista z zakresu profilaktyki i leczenia stóp. Podolog nie jest lekarzem, jednak jego zadaniem jest diagnozowanie schorzeń i chorób stóp, a także ich leczenie!

Do podologa powinny zgłaszać się osoby cierpiące na takie schorzenia jak:

 • wrastające paznokcie
 • grzybica stóp
 • haluksy 
 • odciski
 • brodawki
 • hiperkeratozy
 • pękająca skóra stóp

Poza leczeniem wyżej wymienionych schorzeń podolog przeprowadzi z Tobą wywiad dotyczący pielęgnacji stóp i pomoże wyeliminować błędy popełniane podczas codziennej pielęgnacji stóp.

Jakie usługi podologiczne możesz wykonać w gabinetach anpaTu:

PEDICURE LECZNICZY- PODOLOGICZNY

Pedicure podologiczny to zabieg specjalistyczny. Podczas zabiegu, podolog dobiera terapię, która poprawi stan zdrowia stóp. Jest to zabieg leczniczy, a nie pielęgnacyjny. Zabieg wykonywany jest starannie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny. Pedicure podologiczny różni się od tradycyjnegi- kosmetycznego. Zabieg wykonywany jest na sucho, dodatkowo podolog usuwa za pomocą skalpela wszelkie hiperkeratozy, modzele, odciski czy nagniotki. Równocześnie opracowuje płytkę paznokciową oraz wał okołopaznokciowy, za pomocą specjalistycznych narzędzi. 

umów się na konsultacje!

chcesz zrobić zabieg, ale nie wiesz jaki?

masz pytania? nie masz czasu przeglądać tej strony?

konsultacja pierwszorazowa gabinety anpaTu

  skontaktujemy się z Tobą szybko i skutecznie 🙂
  ps. Nie będziemy SPAMować. Twoje dane osobie będą przetwarzane tylko na potrzeby kontaktu w sprawie wizyty.

  USUNIĘCIE ODCISKU

  Odcisk jest stożkowatym, wrastającym do wewnątrz zgrubieniem naskórka. Może pojawić się w dowolnym miejscu na stopie lub pomiędzy palcami. Odcisk jest stosunkowo niewielką zmianą, jednak najcześciej powoduje ból, który doskwiera i często uniemożliwia chodzenie. Zadaniem podłoga jest usunięcie odcisku za pomocą skalpela i założenie opatrunku. Zabieg jest bardzo szybki, bywa nieprzyjemny, lecz nie jest bardzo bolesny! Nie obawiaj się, że będzie bardzo bolało!

  USUNIĘCIE MODZELI

  Modzel to ograniczone zgrubienie warstwy rogowej naskórka spowodowane przez powtarzalny ucisk, dlatego pojawiający się najczęściej w obrębie strony podeszwowej stopy i strony dłoniowej ręki. Modzele są nieostro odgraniczone od zdrowej skóry i mają żółtawy odcień. Podolog za pomocą skalpela, usunie zgrubienie, a następnie wygładzi skórę w okolicy zabiegowej. Zabieg jest bezbolesny i zwykle trwa kilka minut.

  USUNIĘCIE NAGNIOTKA

  Nagniotek jest rodzajem modzela umiejscowionym na palcach. Usuwany jest przez podologa za pomocą skalpela, a po wykonanym zabiegu, jeśli istnieje taka potrzeba na miejsce zabiegowe nakładane jest odciążenie, tak aby skóra mogła się zregenerować.

  TERAPIA PAZNOKCIA ZAJĘTEGO CHOROBOWO

  Zabieg polega na oczyszczeniu i ścieńczeniu lub usunięciu płytki paznokcia zajętego chorobą oraz zaaplikowanie odpowiednich preparatów leczniczych. Terapia paznokcia może trwać od 3 nawet do 12 miesięcy. Wizyty rozplanowywane są indywidualnie w zależności od stopnia zainfekowania paznokcia.

  TERAPIA BRODAWEK

  Terapia brodawek wirusowych z użyciem elektrokoagulacji to zabieg polegający na wykorzystaniu prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości do ścięcia białek, tkanek zmienionych chorobowo. Podczas zabiegu nakłuwa się igłą jak największą liczbę komórek brodawki, które rażone prądem ulegają zniszczeniu poprzez wypalenie. Na zakończenie zabiegu stosujemy opatrunek w połączeniu z odpowiednim preparatem o działaniu przeciwwirusowym. Wizyta kończy się przekazaniem zaleceń pielęgnacji domowej. Kontrola po zabiegu następuje po ok. 2 do 3 tygodniach. Należy pamiętać, że brodawki to zmiany wirusowe i do całkowitego pozbycia się uciążliwych zmian na stopie, potrzebne może być kilka wizyt w gabinecie podologicznym.

  TERAPIA PAZNOKCIA ZAWIJAJĄCEGO SIĘ W STOPNIU LEKKIM

  (tamponada paznokcia i taping palca)

  Gdy paznokieć nie ma wystarczającej przestrzeni w wale okołopaznokciowym zaczyna się podwijać. Dzieje się tak na skutek np. ciasnego obuwia, czy nadmiernej wagi. Wówczas może dojść do ucisku powodującego ból lub stan zapalny. W takich przypadkach podolog oczyszcza wał okołopaznokciowy oraz zakłada tamponadę.

  Tamponada to aplikacja częściowo pod paznokieć, a częściowo między wałem okołopaznokciowym, specjalnej fizelinowej taśmy, tak aby lekko unieść paznokieć. Zabieg ten skutkuje powiększeniem się przestrzeni w wale poaznokciowym oraz nadaniem paznokciowi prawidłowego kierunku wzrostu. Aby spotęgować efekt aplikowany jest tape (czyt. tejp) na palec, tak aby odciągnąć wał okołopaznokciowy. Tamponadę należy wymieniać, po każdym jej zamoczeniu, czyli codziennie. 

  TERAPIA PAZNOKCIA ZAWIJAJĄCEGO SIĘ W STOPNIU ŚREDNIM

  (klamra B/S Spange Quick i taping palca)

  Terapia skierowana do osób z problemem zawijających się paznokci lub zaczynających wrastać, o niezbyt grubej płytce paznokciowej. Polega na opracowaniu płytki paznokcia oraz aplikacji specjalistycznej klamry z tworzywa. Metoda ta pozwala na korektę wzrostu paznokcia, bez ryzyka uszkodzenia go. Dodatkowa aplikacja tapów (czyt. tejpów), odciąga wał okołopaznokciowy, tym samym tworząc przestrzeń dla wzrostu paznokcia. Zabieg jest bezbolesny. Terapia paznokcia może jednak wymagać kilku wizyt.

  TERAPIA PAZNOKCIA ZAWIJAJĄCEGO SIĘ I WRASTAJĄCEGO

  klamra metalowa 

  Terapia skierowana do osób z problemem zawijających się lub wrastających paznokci. Podolog opracowuję płytkę przygotowując ją do aplikacji klamry. Gdy płytka jest odpowiednio oczyszczona klamra zostaje przygotowana i dopasowana „na wymiar”. Założenie klamry polega na wsunięciu jej ramion możliwie jak najwyżej pod paznokieć oraz zabezpieczeniu jej specjalnym żelem (tak by się nie przesuwała). Jeśli istnieje taka potrzeba podolog może zaaplikować tamponadę lub/i taping. Terapia zazwyczaj obejmuje kilka wizyt w odstępach 3 do 4 tyg. 

  TERAPIA PAZNOKCIA Z ONYCHOLIZĄ

  Onycholiza to schorzenie paznokci, które polega na odklejeniu się paznokcia od łożyska i nagromadzeniu pod nim powietrza. Do onycholizy może dojść na wskutek urazu lub przebytej terapii antybiotykowej. Terapia polega na usunięciu odklejonego paznokcie oraz aplikacji odpowiednich preparatów wodujących wzrost i przyklejenie się płytki paznokcia.

  REKONSTRUKCJA PAZNOKCIA

  Polega na odbudowaniu brakującej części paznokcia specjalistycznym antybakteryjnym żelem. Podolog oczyszcza istniejący kawałek paznokcia, przygotowując go do aplikacji masy rekonstrukcyjnej. Po jej aplikacji i zabezpieczeniu nadaje mu kształt zbliżony do naturalnego paznokcia. 

   

  #ludzie anpaTu

  mistrzem w tym zabiegu jest:

  umów się na konsultacje!

  chcesz zrobić zabieg, ale nie wiesz jaki?

  masz pytania? nie masz czasu przeglądać tej strony?

  konsultacja pierwszorazowa gabinety anpaTu

   skontaktujemy się z Tobą szybko i skutecznie 🙂
   ps. Nie będziemy SPAMować. Twoje dane osobie będą przetwarzane tylko na potrzeby kontaktu w sprawie wizyty.

   #cena i obszary

   50zł – konsultacja podologiczna

   od 160zł do 200 zł- pedicure podologiczny

   70zł – usunięcie odcisku

   od 50 zł- usunięcie modzela

   od 25 zł usunięcie nagniotka

   od 120 zł- oczyszczenie paznokcia zmienionego chorobowo

   100 zł- terapia paznokcia zawijającego  się w stopniu lekkim

   130 zł terapia paznokcia zawijającego się w stopniu średnim

   180zł- założenie klamry metalowej

   90zł- korekta klamry metalowej

   100- terapia paznokcia z onycholizą

   od 60zł do110zł – terapia brodawek wirusowych

   80 zł- rekonstrukcja paznokcia