CIAŁO LAST MINUTE
sprawdź >>
Menu
#radyspodlady I
Czas czytania: 3 min

 

 

skąd ja mam takie pryszcze?!

po pierwsze nie dotykaj!!! Teraz w czasach panującego korona wirusa wszyscy mówią o niedotykaniu skóry i oby ten nawyk nam pozostał! Najlepiej w ogóle unikaj macania, pocierania, drapania i innego kontaktu dłoń-twarz w ciągu dnia. Często to co wydaje się być trądzikiem wcale nim nie jest! Zmiany ropne, grudki i inne przyjemniaczki, które widzisz na swojej skórze mogą być wynikiem żyjących na niej bakterii: glebowych, kałowych i innych. Zastanawiasz się skąd?! Odpowiedź znajdziesz wcześniej. Nie dotykaj twarzy brudnymi rękami!

mało się o tym mówi dlatego, że prawidłowa diagnostyka wymaga zaangażowania kosmetologa lub lekarza, wiedzy i czasu. Pobiera się próbkę wydzieliny ze zmiany, wysyła do laboratorium na specjalne badanie i ciach. Wynik prawdę Ci powie. Mało skutecznie leczone przez lata trądziki w ten sposób po kilku miesiącach znikają! 

co zatem zrobić kiedy w wolnym czasie przyglądasz się twarzy i widzisz na niej jego… Pana pryszcza… 

 • nie dotykaj, nie drap
 • nie wyciskaj
 • nie przesuszaj nadmiernie
 • myj dokładnie skórę (rano i wieczorem)
 • nawilżaj! Woda termalna, krem, serum (najlepiej żeby były dopasowane do Twojej skóry)
 • idź do dobrego kosmetologa lub dermatologa i oczekuj badania! (otwieramy po kwarantannie;))

 

 

 

nie mieszczę się nawet w dres!

 

po pierwsze otwórz komputer i kup rozmiar większy - po co się denerwować w tych stresujących czasach! Następnie ogarnij michę!!! To, że mamy teraz epidemię i siedźmy w domu nie znaczy, że w czasie robienia porządków nagle trzeba zjeść dwie czekolady, a nie jedną…

albo, że w ciągu dnia jeden obiad to za mało, dwa jakoś szybko się trawią, ale trzy pasują idealnie!

ustal plan dnia i godziny posiłków. W tym niestandardowym czasie łatwo się zapomnieć i o 15 być już po drugim obiedzie i dwóch deserach…

pij wodę! 30 minut przed i po jedzeniu odpuść. Nierozcieńczone kwasy żołądkowe wtedy lepiej strawią to co jesz.  W każdym innym czasie pij (skóra też Ci za to podziękuje, a i cellulit się zmniejszy). 

wyjdź na zewnątrz. Spaceruj, biegaj (po lesie), idź na rolki, zrób pare przysiadów - możesz z dziećmi, przecież roznosi ich energia w domu, wf zrobiony przez Ciebie będzie ekstra!

treningi online podbijają teraz Internet, w każdej chwili możesz spróbować! 

to światło tak pada czy ja mam taki cellulit?

jeśli masz taki kłopot, to wpadnij do gabinetu - będziemy mogły w miarę sprawnie i skuteczne Ci pomóc! Ale do rzeczy co my na to. Wspomniane wcześniej światło jest ważne! To jak zrobicie sobie zdjęcie też ma znaczenie! Gwiazdy Instagrama - one też mają cellulit - pokażemy wam później które 😉

po pierwsze nie szkodzić. Przeczytajcie co pisałyśmy wcześniej o jedzeniu w czasie wolnym i weźcie sobie do serca. 

po drugie domowe metody, które działają: 

 • peelingi gruboziarniste: fusy z kawy, cukier. Dwa razy w tygodniu - obowiązkowo. Masujemy od dołu od góry okrężnymi ruchami. 
 • prysznice ciepła/zimna woda. Nieważne jak bardzo ich nie lubisz, jeśli chcesz się pozbyć cellulitu - rób je! Kończ zawsze zimną wodą, wcześniej polewając ciało naprzemiennie. 
 • szczotkuj skórę - to nasze nowe odkrycie. Szczotek jest cała masa, teraz najlepiej kupcie w internecie 😉 nie musi być ta najdroższa na początek i ta najtwardsza też nie. Zacznijcie  od miękkiego włosia. Szczotkujcie regularnie, na sucho, ale delikatnie - napnie się, oj napnie! Pamiętaj, że ta metoda nie jest dla Ciebie jeżeli masz widoczne naczynia krwionośne na nogach. 

Dla ambitnych zadanie z gwiazdką: body wrapping folią spożywczą!
Co musisz mieć: folię spożywczą i w zależności co masz w domu wybierz jedną z opcji: olej kokosowy + łyżeczka cynamonu / miód z kawą i kropelką olejku pomarańczowego lub cytrynowego/ balsam nawilżająco-ujędrniający do ciała. 

 • na umytą i osuszoną skórę nałóż balsam do ciała lub pastę domowej roboty , zawiń się (zacznij od kostek i przejdź w górę) , a teraz już tylko 20-30 minut relaksu 😉 😉
  Na wadze Ci nie ubędzie, ale w peniuarze będziesz wyglądać bosko 🙂 

jakich rad jeszcze wam trzeba?!

jesteśmy głodne waszych potrzeb 🙂

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram