zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Rumień skóry - przyczyny i sposoby postępowania. Ekspert radzi
Czas czytania: 2 min

Ponad 50% społeczeństwa mierzy się z wyraźnie zaczerwienioną twarzą czyli potocznie nazywanym rumieniem. 

Skąd wiedzieć, że zaczerwienienie na twarzy to rumień?

Jeśli Twoja skóra zaczerwienienia się pod wpływem czynników atmosferycznych (ciepło/zimno), pod wpływem wysiłku fizycznego czy jedzenia pikantnych potraw - to normalne. Problem pojawia się wtedy gdy czerwona twarz nie chce ustąpić na długo po tym zdarzeniu, a kolor skóry zmienia się bardziej niż normalnie.

Rumień to przyczyna nieprawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych. Naczynka powinny kurczyć się i rozkurczać - jako relacja na czynniki z otoczenia i to jest właściwe. Niczym kwiat reagujący na promienie słoneczne. Rumień jest często mylony ze skóra naczynkową - taką na której widać sieci naczynek krwionośnych. 

Co Ci grozi jeśli nie zajmiesz się rumieniem?

  • Nieleczony rumień to masa problemów - przede wszystkiem może się nasilać! To znaczy, że podczas tych samych zdarzeń, stopniowo będziesz coraz bardziej czerwony_a!
  • Co więcej pewnego razu zmiany mogą nie zniknąć w ogóle! Nieleczony rumień będzie zwiększał swój obszar. Co później będzie jeszcze trudniejsze do usunięcia. 
  • Nieleczony rumień może przekształcić się w trądzik różowaty! Jego likwidacja to jeszcze trudniejsza sprawa! 

Jak poradzić sobie z rumieniem? 

Na kilku frontach! 

Laseroterapia to jedno z rozwiązań: warto rozważyć serię 3 do 5 zabiegów wykorzystujących IPL. Wiązka światła dociera głęboko w głąb naczynka, następnie wiązka lasera pochłaniana jest przez krwinki czerwone co powoduje obkurczenie i obumieranie uszkodzonego naczynia krwionośnego. Proces ten jest dosyć długotrwały.

Ponadto musisz mieć doskonałą pielęgnację domową i myśleć o profilaktyce! Im lepiej będziesz dbać o skórę tym mniejsze ryzyko, że problem Cię dopadnie. 

  • Codziennie stosum krem z SPF!
  • Wzmacniaj skórę zabiegami nawilżającymi, osoczem boagtopłytkowym czy mezoterapią igłową. 
  • W pielęgnacji warto wdrożyć flawonoidy i witaminę C, witaminę PP i rutynę.

Jakie naturalne metody łagodzące rumień skóry warto wypróbować?

Naturalne metody łagodzenia rumienia skóry mogą być skuteczne w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją i stosowaniem specjalistycznych kosmetyków. Witamina C (ma właściwości rozjaśniające i działanie antyoksydacyjne), flawonoidy (czyli związki wykazujące działanie przeciwzapalne, a także uszczelniające naczynka; pozyskiwane one są z nagietka, arniki, rumianku, marchwi oraz malin), oraz olejki eteryczne z kwiatów rumianku i lawendy to tylko niektóre z naturalnych składników, które warto wykorzystać. Do tego witamina PP, wpływająca na normalizację ukrwienia skóry i rutyna, która zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zwiększa odporność ich ścian.

Warto jednak pamiętać, że każda skóra jest inna i przed zastosowaniem jakiejkolwiek metody należy skonsultować się z kosmetologiem lub dermatologiem.

Jakie kremy z filtrem SPF warto stosować przy rumieniu skóry?

Skóra naczynkowa jest delikatna i cienka. Właściwy krem z wysokim filtrem jest niezbędny, aby zapewnić skórze odpowiednią ochronę i zabezpieczyć kruche naczynia przed szkodliwym wpływem słońca i wysokich temperatur. Właściwe kosmetyki do cery naczynkowej powinny mieć faktor przynajmniej 30 SPF, ale najlepiej wybrać kosmetyk z faktorem SPF 50 lub wyższym. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy krem z filtrem przeciwsłonecznym nie zapewni pełnej ochrony przez cały dzień, dlatego konieczne jest ponowne nakładanie kosmetyków z filtrem co około 2-3 godziny. Ważne jest, aby dobrać właściwe kosmetyki dla skóry i regularnie konsultować się z kosmetologiem, aby skóra była dobrze pielęgnowana.

Jeśli zauważasz czerwony kolor na swojej skórze przede wszystkim NIE CZEKAJ! Umów się na konsultację do kosmetologa i nas najszybciej zacznij prawidłowo dbać o swoją skórę! 

W gabinetach anpaTu prowadzimy wielopłaszczyznowe konsultacje połączone z doborem kosmetyków do pielęgnacji domowej. Zobacz jak wyglądają tutaj (klik).

 

Pamiętaj, że prawdziwa medycyna estetyczna i kosmetologia to utrzymanie naturalnego wyglądu w harmonii ze zdrowiem!

Artykułu przygotowała Patrycja Kurpik


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

 

przeczytaj również:
3 maja, 2020 | Czas czytania: 3 min
#radyspodlady I Czytaj więcej
26 października, 2020 | Czas czytania: 4 min
Kosmetolog czy kosmetyczka - jakie są różnice? Czytaj więcej
27 kwietnia, 2023 | Czas czytania: 2 min
Jak wodorowe oczyszczanie skóry działa na toksyny i jakie są jego zalety? Czytaj więcej
1 2 3 13
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram