CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top

gabinety anpatu.

rumień na twarzy

Rumień skóry – przyczyny i sposoby postępowania. Ekspert radzi

Ponad 50% społeczeństwa mierzy się z wyraźnie zaczerwienioną twarzą czyli potocznie nazywanym rumieniem. 

Skąd wiedzieć, że zaczerwienienie na twarzy to rumień?

Jeśli Twoja skóra zaczerwienienia się pod wpływem czynników atmosferycznych (ciepło/zimno), pod wpływem wysiłku fizycznego czy jedzenia pikantnych potraw – to normalne. Problem pojawia się wtedy gdy czerwona twarz nie chce ustąpić na długo po tym zdarzeniu, a kolor skóry zmienia się bardziej niż normalnie.

Rumień to przyczyna nieprawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych. Naczynka powinny kurczyć się i rozkurczać – jako relacja na czynniki z otoczenia i to jest właściwe. Niczym kwiat reagujący na promienie słoneczne. Rumień jest często mylony ze skóra naczynkową – taką na której widać sieci naczynek krwionośnych. 

Co Ci grozi jeśli nie zajmiesz się rumieniem?

  • Nieleczony rumień to masa problemów – przede wszystkiem może się nasilać! To znaczy, że podczas tych samych zdarzeń, stopniowo będziesz coraz bardziej czerwony_a!
  • Co więcej pewnego razu zmiany mogą nie zniknąć w ogóle! Nieleczony rumień będzie zwiększał swój obszar. Co później będzie jeszcze trudniejsze do usunięcia. 
  • Nieleczony rumień może przekształcić się w trądzik różowaty! Jego likwidacja to jeszcze trudniejsza sprawa! 

Jak poradzić sobie z rumieniem? 

Na kilku frontach! 

Laseroterapia to jedno z rozwiązań: warto rozważyć serię 3 do 5 zabiegów wykorzystujących IPL. Wiązka światła dociera głęboko w głąb naczynka, następnie wiązka lasera pochłaniana jest przez krwinki czerwone co powoduje obkurczenie i obumieranie uszkodzonego naczynia krwionośnego. Proces ten jest dosyć długotrwały.

Ponadto musisz mieć doskonałą pielęgnację domową i myśleć o profilaktyce! Im lepiej będziesz dbać o skórę tym mniejsze ryzyko, że problem Cię dopadnie. 

  • Codziennie stosum krem z SPF!
  • Wzmacniaj skórę zabiegami nawilżającymi, osoczem boagtopłytkowym czy mezoterapią igłową. 
  • W pielęgnacji warto wdrożyć flawonoidy i witaminę C, witaminę PP i rutynę.

Jakie naturalne metody łagodzące rumień skóry warto wypróbować?

Naturalne metody łagodzenia rumienia skóry mogą być skuteczne w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją i stosowaniem specjalistycznych kosmetyków. Witamina C (ma właściwości rozjaśniające i działanie antyoksydacyjne), flawonoidy (czyli związki wykazujące działanie przeciwzapalne, a także uszczelniające naczynka; pozyskiwane one są z nagietka, arniki, rumianku, marchwi oraz malin), oraz olejki eteryczne z kwiatów rumianku i lawendy to tylko niektóre z naturalnych składników, które warto wykorzystać. Do tego witamina PP, wpływająca na normalizację ukrwienia skóry i rutyna, która zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zwiększa odporność ich ścian.

Warto jednak pamiętać, że każda skóra jest inna i przed zastosowaniem jakiejkolwiek metody należy skonsultować się z kosmetologiem lub dermatologiem.

Jakie kremy z filtrem SPF warto stosować przy rumieniu skóry?

Skóra naczynkowa jest delikatna i cienka. Właściwy krem z wysokim filtrem jest niezbędny, aby zapewnić skórze odpowiednią ochronę i zabezpieczyć kruche naczynia przed szkodliwym wpływem słońca i wysokich temperatur. Właściwe kosmetyki do cery naczynkowej powinny mieć faktor przynajmniej 30 SPF, ale najlepiej wybrać kosmetyk z faktorem SPF 50 lub wyższym. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy krem z filtrem przeciwsłonecznym nie zapewni pełnej ochrony przez cały dzień, dlatego konieczne jest ponowne nakładanie kosmetyków z filtrem co około 2-3 godziny. Ważne jest, aby dobrać właściwe kosmetyki dla skóry i regularnie konsultować się z kosmetologiem, aby skóra była dobrze pielęgnowana.

Jeśli zauważasz czerwony kolor na swojej skórze przede wszystkim NIE CZEKAJ! Umów się na konsultację do kosmetologa i nas najszybciej zacznij prawidłowo dbać o swoją skórę! 

W gabinetach anpaTu prowadzimy wielopłaszczyznowe konsultacje połączone z doborem kosmetyków do pielęgnacji domowej. Zobacz jak wyglądają tutaj (klik).

 

Pamiętaj, że prawdziwa medycyna estetyczna i kosmetologia to utrzymanie naturalnego wyglądu w harmonii ze zdrowiem!

Artykułu przygotowała Patrycja Kurpik


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

 

Napisz komentarz