zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Słodka wielowiekowa tradycja - piękna i gładka skóra cz. 1
Czas czytania: 3 min

Czyli przygotuj się na lato - depilacja bez tajemnic...

Wbrew pozorom, historia depilacji zaczyna się znacznie wcześniej niż w XX wieku. Już w starożytności Egipskie kobiety przykładały ogromną uwagę, aby ich skóra była idealnie gładka. Wiele źródeł podaje, jakoby sama Kleopatra regularnie poddawała się zabiegom z użyciem pasty, wykonanej z miodu i cytryny. 

Na bliskim wschodzie, metoda ta, do dziś jest najbardziej popularnym sposobem pozbywania się nadmiernego lub niechcianego owłosienia. W niektórych krajach (zwłaszcza arabskich), kobiety spotykają się wspólnie, by w atmosferze rytuału poddać się zabiegowi.   

W 1915 roku minionego wieku, Harper’s Bazzar opublikował zdjęcia modelki bez owłosienia pod pachami, tym samym rozpoczął modę na gładkość. Pod koniec XX wieku, zabieg depilacji stał się popularnym oraz społecznie wymuszonym obowiązkowym zabiegiem pielęgnacyjnym. Wykonywanym zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.

Depilacja pastą cukrową zyskała wieku zwolenników, wchodząc na salony nieco szerzej niż depilacja woskim. Obszary najczęściej poddawane depilacji pastą cukrową to: bikini płytkie i bikini głębokie, pachy, ręce twarz i oczywiście nogi!

Moja przygoda z depilacją - PASTA CUKROWA - NATURALNIE 🙂

W okresie wiosenno letnim, zabieg depilacji cieszy się szczególną popularnością. Robi się coraz cieplej, więc chętniej odsłaniamy ciało. A przecież nic tak nie psuje wyglądu nowego kostiumu kąpielowego, jak wystająca spod niego włoski! (pewnie w tym miejscu, część Pań się buntuje… bo dlaczego mężczyznom wypada, a nam, kobietom nie?! Otóż statystyki wskazują, że ponad 35% klientów w salonach depilacji to MĘŻCZYŹNI! Drogie Panie, chyba nauczyłyśmy Panów dbać o siebie ;)).

depilacja pastą cukrową Katowice anpaTu bikini, depilacja pach

Osoby, które regularnie poddają się zabiegowi depilacji, w większości stwierdzają, że jest ona bardziej "przyjemna" po czasie. Zwłaszcza jeśli chodzi o okolice bikini płytkiego i głębokiego. Pasta cukrowa, jak sama nazwa wskazuje, jest to rozpuszczony cukier (karmel), najczęściej połączony z sokiem z cytryny, a także specjalne kompozycje ziół działających łagodząco. Jej konsystencja jest różna, jednak jest to produkt bardzo plastyczny i łatwo zmywalny, gdyż ze względu na swój naturalny skład, rozpuszcza się w ciepłej wodzie.

IDZIE LATO... CO TY NA TO?

Choć okres letni bywa kapryśny, jest to czas, w którym chętniej poddajemy się zabiegowi depilacji pastą cukrową. Szczególną popularnością cieszy się zabieg cukrowania pach oraz okolic intymnych. Dlaczego? Ponieważ to stosunkowo szybki sposób pozbycia się niechcianego owłosienia, na przynajmniej 2 do 3 tygodni (to zależy od indywidualnych predyspozycji, każdego człowieka). Zabieg depilacji pastą cukrową jest bardzo prosty (choć mało kto wykonuje go samodzielnie;), polega na 3 stopniowym postępowaniu:

1. odtłuszczenie - włosy z natury są wilgotne i posiadają osad łojowy, aby pasta miała szansę idealnie zespolić się z włosem, należy osuszyć - odtłuścić powierzchnię depilowaną. Służy do tego specjalny puder, który dodatkowo łagodzi podrażnienie skóry.

2. depilacja - rozprowadzenie pasty cukrowej w miejscu zabiegu. Pasta cukrowa nabierana przez kosmetologa, rozgrzewana jest w dłoni, dzięki czemu łatwiej się ją rozprowadza oraz dokładniej okala każdy włosek. Poprzez krótkie szybkie ruchy, zostaje oderwana od skóry, w efekcie czego dochodzi do depilacji. W przeciwieństwie do wosku, pastę nakłada się pod włos, a zrywa się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa - to pozwala ograniczyć wrastanie włosków! 

3. nawilżenie i łagodzenie - po zakończonym zabiegu, w miejscu depilacji, aplikowany jest specjalnie do tego przeznaczony, balsam łagodzący. Balsam ma właściwości nawilżające oraz przeciw zapalne, dzięki czemu skóra pozostaje gładka i niepodrażniona.

DOBRE PRZYGOTOWANIE, PODSTAWĄ SUKCESU!

O czym należy pamiętać, przed wykonaniem zabiegu depilacji pastą cukrową?

Jest kilka "złotych zasad", o których nie należy zapominać, a są to:

depilacja pastą cukrową Katowice anpaTu bikini, depilacja pach
 1. Optymalna długość włosa do skutecznej depilacji pastą cukrową to: 4-5mm,
 2. Dwa dni przed zabiegiem wykonaj peeling np. cukrowy lub kawowy, miejsca poddawanemu depilacji. Wykonuj taki peeling regularnie, dzięki zredukujesz problem wrastających włosków.
 3. Nie umawiaj się na zabieg bezpośrednio po opalaniu!  Skóra opalona jest bardziej podatna na podrażnienia,
 4. Dbaj o odpowiednie nawilżenie skóry - nawet okolice intymne wymagają troski! Warto stosować odpowiednie preparaty do higieny intymnej oraz dbać o nawilżenie skóry, stosując oliwkę lub balsam nawilżający. Nawilżona skóra jest bardziej sprężysta, a co za tym idzie, zabieg jest mniej odczuwalny.

Umów się na szybką i bezbolesną depilację tutaj!

przeczytaj również:
11 sierpnia, 2020 | Czas czytania: 4 min
TOP 5 zabiegów na twarz, które możesz robić przez całe lato (i przynoszą efekty!) Czytaj więcej
21 grudnia, 2021 | Czas czytania: 2 min
Depilacja na ostatnią chwilę? NIE! Czytaj więcej
15 czerwca, 2021 | Czas czytania: 3 min
ODCISK W ROLI GŁÓWNEJ Czytaj więcej
1 2 3 5
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram