CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top

gabinety anpatu.

anpatu depilacja

Słodka wielowiekowa tradycja – piękna i gładka skóra cz. 2

Czyli przygotuj się na lato – depilacja bez tajemnic…

W pierwszym tekście, przybliżałyśmy historię tego popularnego oraz technikę jego wykonywania. Tym razem skupimy się na zaletach i wskazaniach.

ZALETY DEPILACJI PASTĄ CUKROWĄ – STREF INTYMNYCH

Strefa intymna zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, to wyjątkowo delikatna okolica. Skóra jest delikatna, cienka i równocześnie mocno unaczyniona. Łatwo więc ją podrażnić, a niewłaściwie wykonany zabieg, może również uszkodzić naskórek, co w efekcie może prowadzić do infekcji.

Pasta cukrowa chętniej wykorzystywana jest do depilacji okolic intymnych niż np. wosk, z kilku powodów:

  • nie zawiera drażniących substancji,  jest polecana dla alergików,
  • nie przykleja się do skóry, jedynie oplata włos, co znacznie zmniejsza dyskomfort zabiegu,
  • ze względu na fakt, że bardzo dobrze przykleja się do włosów, depilacja jest bardzo dokładna,
  • Pasta cukrowa może być nakładana kilka razy w jednym miejscu, tak aby pozbyć się opornych włosków, nie powodując przy tym podrażnień,
  • zmniejsza ryzyko wrastania włosków,
  • nie powoduje powstawania krostek oraz zapalenia mieszków włosowych,
  • z racji swojego składu, jest bardzo łatwo zmywalna – rozpuszcza się w wodzie.
siniki depilacja anpaTu katowice

ZA CZY PRZECIW? MEDYCZNE SPOJRZENIE NA PROBLEM

Jak przy wielu zabiegach kosmetycznych, są różne opinie zarówno w środowisku kosmetycznym jak i medycznym. Większość ginekologów patrzy na trend depilacji okolic intymnych z dezaprobatą. Wiąże się to z medycznym uzasadnieniem:

  1. naturalna ochrona miejsc intymnych przed patogenami – czyli infekcjami bakteryjnymi, grzybiczymi, wirusowymi. Z medycznego punktu widzenia, podrażnienia skóry, występujące po zabiegu mechanicznego usuwania owłosienia, sprzyjają infekcjom intymnym, a także zwiększają ryzyko zarażenia się brodawczakiem lub opryszczką.
  2. owłosienie miejsc intymnych, niweluje lub zapobiega otarciom i podrażnieniom okolic intymnych,
  3. owłosienie zapewnia oraz utrzymuje optymalną temperaturę miejsc intymnych.

Jak wynika z najnowszych badań opublikowanych przez JAMA Dermatology, wbrew medycznej dezaprobacie, aż 62% ankietowanych zadeklarowało usunięcie, lub chęć usunięcia całkowicie owłosienia miejsc intymnych, pozostałe 30% zadeklarowały regularne podgalanie i przycinanie włosów.

Ponadto dzisiejsza presja społeczna, wywołana dążeniem do idealnego ciała sprawia, że mimo trendów pro ekologicznych i pro naturalnych, nie wyobrażamy sobie już życia w pełni naturalnym wyglądzie… szczególnie jeśli chodzi o owłosienie!

PODSUMOWANIE- czyli DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE!!

W dobie XXI wieku, depilacja jest tak naturalnym zabiegiem pielęgnacyjnym jak czyszczenie zębów. Wiele i wielu z nas, nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tego zabiegu. Niektóre i niektórzy z nas, decydują się na depilację całkowitą, inni płytką, a jeszcze inni delikatną „zmianę kosmetyczną”. Pasta cukrowa jest idealnym rozwiązaniem dla każdego z nas, zabieg jest mniej bolesny niż przy użyciu wosku, a efekt utrzymuje się stosunkowo długo.  Profesjonalnie wykonany zabieg oraz stosowanie dedykowanych kosmetyków do pielęgnacji, zmniejsza ryzyko powstawania stanów zapalnych, a Ty możesz cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni 😉

Umów się na szybką i bezbolesną depilację tutaj!

Napisz komentarz