#wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe można byłoby nazwać sposobem na ODBUDOWANIE skóry. Stanowią alternatywę dla zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy, po których twarz często zmienia rysy.
Kondycja i „jakość” skóry – to na nią trzeba zwrócić uwagę kiedy celem jest odmłodzenie twarzy, szyi czy dekoltu „od wewnątrz”. Utrata gęstości, wiotkość skóry czy zaburzony owal twarzy potrafią skuteczniej dodać nam lat niż drobne zmarszczki. Biostymulacja jest działaniem pobudzającym nasz kolagen. Co to da naszej skórze? Co zmieni się w naszym wyglądzie?
DZIAŁANIE STYMULATORÓW TKANKOWYCH
Przez obecność wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego i liofilizowanych aminokwasów, jak również peptydów i antyoksydantów, jesteśmy w stanie uzyskać wielokierunkowe rezultaty. Tego typu produkty stymulują fibroblasty (komórki w skórze) do wzmożonej produkcji kolagenu (białko odpowiedzialne za jędrność i sprężystość), czego efektem jest:
- ujędrnienie i zagęszczenie skóry
- podkreślenie owalu twarzy
- redukcja drugiego podbródka i chomików
- działanie antygrawitacyjne
- redukcja zmarszczek
- nawilżenie, rozjaśnienie i odżywienie skóry.
Stymulatory tkankowe zawierają duże pokłady aminokwasów, które w towarzystwie hialuronu, zagęszczają skórę. Natomiast substancje odżywcze (które zawierają stymulatory), pozwalają tkankom „przypomnieć sobie” o produkcji białek hamujących oznaki starzenia.
Iniekcja preparatów nie odbywa się po to by dostarczyć skórze sztucznych wypełniaczy. A jedynie pomóc jej w produkcji białek i kolagenu w sposób naturalny.
Wypełniacze a stymulatory tkankowe – różnice
Kwas hialuronowy jest zawarty w stymulatorach tkankowych! TAK! Jednak jest on nieusieciowany i występuje w towarzystwie substancji czynnych. Najczęściej są to: polinukleotydy, glicyna, hydroksypatyt wapnia, glicyna czy L-prolina. Jedne preparaty będą dawały lepsze rezultaty w zakresie przywrócenia jędrności i gęstości skóry, inne dadzą widoczne efekty w rozjaśnieniu skóry.
Wypełniacze pozwalają na uzyskaniu niemal natychmiastowego wypełnienia bruzd i zmarszczek, dzięki czemu efekt widoczny jest od razu. Skutkuje to również krótszym czasem ich działania, przez co osiągnięte rezultaty znikają szybciej i prędzej trzeba wykonać kolejny zabieg czy serię zabiegową. Ponadto mogą dawać efekty zmienionych rysów twarzy, co nie spełnia oczekiwać każdego pacjenta.
W przypadku stymulatorów tkankowych sytuacja jest w 100% ODWROTNA! Na efekt trzeba zaczekać, ale można mieć pewność, że będzie długofalowy.
Dzieje się tak dlatego, że stymulatory pobudzają komórki do odnowy i zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei wpływa na wygląd i stan skóry. Opisywany proces jest w pełni fizjologiczny, ale wymaga więcej czasu i cierpliwości pacjenta.
Dzięki zastosowaniu stymulatorów efekt jest bardziej naturalny, rysy nie ulegają zmianie, a twarz nie wygląda na „przerysowaną”.
Dlaczego stymulator jest lepszym rozwiązaniem od wypełniaczy?
Dzięki stymulacji naturalnie zachodzących procesów w naszej skórze, uzyskujemy naturalny efekt na dłużej! Przy użyciu wypełniacza uzyskujemy chwilowy efekt wolumetryczny, który stopniowo zanika.
Jaki stymulator wybrać?
Przede wszystkim warto zdać się na lekarza prowadzącego. Na bazie wywiadu medycznego i potrzeb skóry pacjenta dopasuje właściwy preparat. Warto jednak zwrócić uwagę na poniższe:
Kolagen Linerase
LINERASE to silny biostymulator kolagenu, czyli włókien podporowych skóry, odpowiedzialnych za napięcie, sprężystość i jędrność.
Preparat jest niezwykle wydajny – podczas jednego zabiegu z jednej dawki preparatu rewitalizujemy skórę nie tylko twarzy, ale i całej szyi oraz dekoltu. Linerase pobudza fibroblasty do naturalnego procesu neokolagenezy. Nie ma on działania wolumetrycznego jak wypełniacze, odbudowując utraconą gęstość skóry sprawia, że zmarszczki spłycają się, skóra staje się jędrna i sprężysta, a efekt wpływa bardzo korzystnie na rysy twarzy, dając efekt naturalnego odmłodzenia. Zabieg dedykowany jest w terapiach przeciwstarzeniowych do wypłacenia zmarszczek, redukcji wiotkości skóry i terapiach redukcji blizn i rozstępów.
Profhilo
Jest przeznaczony dla pacjentów, którzy mają potrzebę odbudowy skóry w dolnych partiach twarzy lub tam, gdzie ubytki tkanki są znaczne. Sprawdza się przy uniesieniu tzw. chomików, jak i lekkim wypełnieniu zapadłych policzków. Wpływa także regeneracyjnie na skórę pod oczami i redukuje specyficzne zmarszczki, tj. kurze łapki.
Sunekos
Intensywnie nawilża głębsze warstwy skóry i pobudza ją do produkcji kolagenu. Występuje w dwóch wariantach: Sunekos 200 i 1200. Pierwszy jest przeznaczony dla nieco młodszych pacjentek, gdyż wykazuje działanie profilaktyczne.
Sunekos 1200 natomiast posiada większą ilość kwasu oraz aminokwasów, co przyczynia się odbudowy struktury skóry. Dzięki temu zmarszczki są spłycone, a owal twarzy wyraźnie uniesiony.
Na rynku istnieje wiele rodzajów i producentów stymulatorów tkankowych. Różnią się one między sobą przede wszystkim wskazaniami, trwałością, uzyskanymi efektami, mechanizmem działania i składem. Są wytwarzane na bazie takich substancji, jak m.in.: kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas L-polimlekowy, aminokwasy i polinukleotydy. Rodzaj zastosowanego preparatu uzależniony jest od jakości skóry Pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych można wykonać zarówno u osób młodych, które pragną zatrzymać upływ czasu, jak i u pacjentów dojrzałych z już widocznymi oznakami starzenia na skórze.
Kolagen jest włóknem w naszej skórze, które spełnia funkcję rusztowania, czyli sprawia że jest ona gładka, napięta i nawilżona na odpowiednim poziomie.
Jednak wraz z upływem czasu, podpora ta staje się słabsza i traci swoją stabilność. Jest to naturalny proces starzenia się skóry. Kolagenu w skórze zaczyna ubywać, a powieki zaczynają opadać, owal twarzy staje się zniekształcony.
STYMULATORY TKANKOWE – KIEDY ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ZABIEG?
- Pierwsze zmarszczki (również mimiczne),
- Opadający owal twarzy,
- Widoczne bruzdy nosowo-wargowe,
- Miejscowe ubytki w gęstości skóry,
- Przebarwienia słoneczne,
- Brak wyraźnej linii żuchwy,
- Poszarzała i zmęczona cera,
- Lekkie blizny,
- Worki pod oczami.
Z zabiegów opartych na stymulatorach tkankowych mogą również skorzystać osoby młode, które chcą profilaktycznie zadbać o swoją skórę.
umów się na bezpłatną konsultacje!
chcesz zrobić zabieg, ale nie wiesz jaki?
masz pytania? nie masz czasu przeglądać tej strony?

skontaktujemy się z Tobą szybko i skutecznie 🙂
ps. Nie będziemy SPAMować. Twoje dane osobie będą przetwarzane tylko na potrzeby kontaktu w sprawie wizyty.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
Zabiegi z udziałem stymulatora tkankowego są bezpieczne. Z najczęstszych przeciwwskazań możemy wymienić m.in:
- Ciążę i okres karmienia piersią;
- Indywidualne uczulenia na którykolwiek ze składników wybranego preparatu;
- Trwające choroby autoimmunologiczne;
- Silne zapalenie skóry twarzy;
- Opryszczkę;
- Cukrzycę;
- Stan zapalny w organizmie;
- Zażywanie steroidów.
Poprawnie przeprowadzony zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych jest w pełni bezpieczny dla pacjenta i nie powoduje skutków ubocznych.
#ludzie anpaTu
mistrzem w tym zabiegu jest:
- dr dariusz świdziński
- ania
#ten zabieg łączymy z
#cena i obszary
Zabieg na twarzy szyję i dekolt lub inny wybrany obszar – 1100zł
Seria zabiegów – indywidualna wycena podczas konsultacji.