zabiegi marca
sprawdź >>
Szczotkowanie na sucho - hit czy kit?!
Czas czytania: 4 min

SZCZOTKOWANIE CIAŁA HIT CZY KIT?

Rytuał, który znany był już w starożytności, dziś wraca do łask i zyskuje na popularności. Według medycyny azjatyckiej szczotkowanie skóry na sucho działa nie tylko na estetykę, ale również na funkcjonowanie całego organizmu! Jak to możliwe? Czy każda szczotka dostępna na rynku działa tak samo dobrze? Jak wybrać właściwa szczotkę? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Czy szczotkowanie na prawdę jest takim HITem?

Co daje szczotkowanie?

Wpływ szczotkowania – masażu na sucho można podzielić na dwie kategorie:

  • działanie wewnętrzne - funkcje organizmu, takie jak pobudzenie układu limfatycznego, poprawa krążenia krwi, a nawet stymulacja mózgu do wytwarzania substancji biorących udział w odżywieniu komórek nerwowych, mięśniowych i regulacje układu hormonalnego.
  • działanie zewnętrzne - działanie estetyczne czyli naturalny peeling, niwelowanie szorstkości i rogowacenia skóry np. na łokciach, kolanach czy ramionach, a nawet więcej! Wspieranie procesu walki z cellulitem czy tkanką tłuszczową. Dodatkowo jest to forma masażu, więc relaksuje mięśnie oraz zmniejsza ich napięcie.

Szczotka ma znaczenie!

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szczotek różniących się wielkością oraz rodzajem włosia.

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu, należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem i jakością szczotki. Te, które posiadają sztuczne włókna często są tańszą opcją, jednak zazwyczaj nie są dobrym wyborem. Sztuczne włosie może powodować niepożądane podrażnienia skóry, a nawet reakcje alergiczne. Lepiej zatem postawić na te z włóknem naturalnym. Z pośród tych szczotek najlepszym wyborem są wykonane z włókna roślinnego, gdyż te wykonane z włókna od zwierzęcego takiego jak włos dzika, czy konia również może uczulać. Polecamy szczotkę marki Arosha wykonaną z włókna TAMPICO - AGAWA. 

Częstotliwość masażu na sucho

Każda z nas ma inne potrzeby oraz możliwości czasowe. Jednak jeśli planujemy rozpocząć przygodę ze szczotkowaniem na sucho warto narzucić sobie pewną regularność. Oczywiście na początku wszystkie jesteśmy gorliwe, sumienne i chcące uzyskać w miarę możliwie jak najszybciej efekty będziemy powtarzały swój rytuał codziennie. Z czasem jednak nasz entuzjazm gdzieś się gubi, a regularność ulatuje niczym powietrze z urodzinowego balonu. Ale bez obaw!! Taka częstotliwość nie jest konieczna. Warto jednak ustalić sobie regularne dni i stworzyć indywidualny rytuał na przykład co drugi lub co trzeci dzień. Dzięki tej regularności skóra, będzie systematycznie bodźcowana, a efekty zauważalne. Ale tu UWAGA! Odstępy między szczotkowaniami nie powinny być za długie! Szczotka z Arosha ma bardzo mocne, gęste, twarde i długie włosie. Możesz szczotkować się nią co drugi dzień, a efekty będą bardzo dobre. Spróbuj zacząć tak poranki 🙂

Wyszczotkuje się i co dalej?

Amatorki peelingów tradycyjnych - tych na mokro, dobrze wiedzą, że produkty te w dużej mierze zawierają w składzie olejki i inne substancje nawilżające, które pozostawiają na skórze delikatny film. Przy wykonywaniu brushingu na sucho tego nie ma. Dlatego bardzo ważnym jest aby po zakończonym zabiegu nawilżyć i złagodzić skórę. Tu mamy do wyboru różne produkty balsamy, oliwki, masła do ciała. Tak samo jak przy zabiegach typu Icoone na ciało - skóra po intensywnym masażu może być nieco przesuszona - warto postawić na mocne nawilżenie. 

Dodatkowo wykonując regularne masaże konieczne jest odpowiednie nawadnianie organizmu!!!

Jak się szczotkować? nacisk, ruch kierunek - to wszystko ma znaczenie!

szczotkowanie na sucho, arosa, Katowice, usuwanie cellulitu, ujędrnianie, anpaTu

W tym masażu istotny jest sposób! Tu nie wchodzi w grę byle szybko - byle jak! 

Nie jest to rytuał skomplikowany niczym teoria względności 😉 wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, aby uzyskać efekty i nie zrobić sobie krzywdy.

  1. Masaż wykonujemy na suchej skórze przed kąpielą lub (co sugerujemy) 10-15 minut po kąpieli i dokładnym osuszeniu ciała (tak żeby odparowała z niego woda).
  2. Szczotkę trzymamy pod kontem około 45 stopni (nachyloną względem ciała). Tzw. Ruchy wymiatające. 
  3. Masujemy od dołu do góry - długimi i prostymi pociągnięciami - wyjątkiem jest brzuch gdzie podążamy zgodnie z ruchem wskazówek zegara (okrężne ruchy).
  4. Nacisk szczotki nie powinien być zbyt mocny, aby nie podrażnić zwłaszcza w miejscach gdzie jest ona delikatniejsza tj. wewnętrzna strona ud, brzuch, plecy, dekolt.
  5. Kolejność: nogi, brzuch, plecy i boczki, dekolt, ręce.

Przeciwwskazania?

Oczywiście jak w każdym zabiegu istnieją przeciwwskazania. Jakie? O tuż nie decyduj się na brushing gdy:

  • na skórze występują stany zapalne i infekcje
  • świeże niezagojone rany i blizny
  • wystające pieprzyki i znamiona
  • żylaki (jeśli jest ich niewiele - po prostu je omijaj)
  • aktywne przewlekła choroby tj trądzik, łuszczyca

Podsumowując szczotkowanie na sucho ma paletę zalet o ile jest wykonywane regularnie i prawidłowo. Dużą zaletą jest czas - wystarczy 5-10 minut codziennie lub co drugi dzień!!

Pierwszy efekt obserwujemy od razu po zakończeniu czynności - bo stymulacja i złuszczenie martwego naskórka następuje od razu. Na efekty związane i walką z cellulitem, czy regeneracją blizn lub wyrównaniem kolorytu skóry, a także ujędrnieniem trzeba trochę poczekać ale zdecydowanie WARTO!

Więc SZCZOTKUJEMY SIĘ!! 🙂

ps. Szczotkowanie na sucho jest tez genialnym sposobem na podbicie efektów zabiegów, które możesz wykonać w gabinecie: Icoone, Endermologia, Kriolipoliza, Fala uderzeniowa Storz czy karboksyterapia - wszystkie te zabiegi mają na celu zadbać o Twoje ciało, ale kiedy ty samodzielnie obok picia wody jeszcze porządnie wyszczotkujesz się w domu - efekty będą znacznie lepsze!

ps2. Jeśli zastanawiasz się jak zachować szczotkę w czystości to nasza rekomendacja jest nastepująca - nie myj jej. Stosuj ją na umytą skórę i wytrzepuj. Używaj szczotki tylko TY - nie pożyczaj jej nikomu! Raz na tydzień spryskaj ją płynem do dezynfekcji (nie obficie) i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Częste mycie szczotki pod wodą z detergentem skróci czas jej przydatności do użytku. 

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram