CIAŁO LAST MINUTE
sprawdź >>
Menu
Taśmowy zawrót głowy, czyli FACETAPING WCHODZI NA SALONY!
Czas czytania: 2 min

Różowe, niebieskie, czarne czy beżowe…. W pieski, kotki lub panterkę, do wyboru do koloru. 

Może nosisz już tapy? A może widziałaś już je u koleżanki czy u całkiem obcej, mijającej Cię przypadkowej osoby? Pewnie nie raz przeszło Ci przez myśl że to kolejne czary mary ???? 

Kineskotaping wywodzi się z Japonii i jest to metoda wykorzystująca elastyczne plastry w celach zarówno terapeutycznych ale i w branży beauty. Azjatyckie odkrycie szybko powędrowało na drugi koniec globu skąd fala taśmowania zalała również Europę. 

Można śmiało stwierdzić, że kolorowy szał tapowania jest obecnie nieodłączną częścią naszego życia. 

PO CO ? NA CO? DLA KOGO? Spieszymy z odpowiedzią!

facetaping anpaTu Katowice kinesiotaping

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że kinesiotaping dzielimy na ten wykonywany na twarzy i na ciele. Ten na twarzy zawsze (w anpaTu i tak powinno być kiedy robicie go samodzielnie), poprzedza MASAŻ! Czy to automasaż, czy masaż wykonywany przez specjalistę w gabinecie, ale dopiero połączenie tych dwóch technik daje pełny efekt wygładzanie skóry, napięcia jej i redukcji zmarszczek.

PO CO? 

Jak wszystko co wywodzi się z naturalnej medycyny azjatyckiej, kineskotaping z założenia miał zastosowanie fizjoterapeutyczne. Stabilizacja stawów, wsparcie osłabionych mięśni lub ich rozluźnienie czy problemy z obrzękami kończyn. Szybko jednak odkryto dodatkowe „właściwości” taśmowej metody, jak na przykład szybsze wchłanianie się wylewów podskórnych, rozluźnienie mięśni, udrożnienie przepływu limfatycznego. Ponadto dzięki różnorodności kolorów i wzorów dostępnych taypów jest to doskonała zabawa, która może nam również poprawić nastrój.

NA CO DZIAŁAJĄ?

Na wszystko… w zależności od miejsca aplikacji taśm oraz napięcia jakie wywołają tapy między innymi działają:

 • lifting i profilaktyka przeciwstarzeniowa,
 • stabilizacja stawów,
 • napięcie lub rozluźnienie mięśni,
 • pobudzenie układu limfatycznego,
 • profilaktyka przeciw rozstępom,
 • przyspieszenie wchłaniania się krwiaków,
 • odciążenie stawów,
 • przeciwbólowo (bóle głowy, bóle menstruacyjne, bóle kręgosłupa, również bóle pleców w CIĄZY!)
kinesiotaping facetaping facetaping estetyczny kinesiotaping dla kobiet w ciązy

DLA KOGO? 

Dla każdego!!! Taping nie zna metryki ani płci! Dobry dla nastolatek wchodzących w etap mody na urodę, dobry dla sportowców, dobry dla kobiet i mężczyzn. Często wykorzystywany również u dzieci u których pojawiają się wady postawy.

HIT czy KIT?

Jak w wielu kwestiach i tapowanie ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni twierdzą że jest to cudowna naturalna metoda terapii inni, że efekt placebo. MY mówimy DZIAŁA! Działa: bezpiecznie, bez skalpela, rozluźniająco i terapeutycznie.

JESTEŚMY NA TAK! 🙂

Jeśli podoba Cię facetaping - zapraszamy do anpaTu nie tylko na sam zabieg, ale tez na naukę facetapingu! Podczas spotkania z naszym kosmetologiem możesz nauczyć się wybranych technik facetapingu, tak aby następnie, samodzielnie powtarzać je w domu! 🙂

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram