zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Wolumetria - co to jest?
Czas czytania: 2 min

Dążenie do ideału, a może coś więcej?

WOLUMETRIA CO TO JEST? 

Panujące trendy wywierają silny wpływ na ogólne postrzeganie piękna i atrakcyjności. O ile samo piękno zgodnie z definicją, jest pozytywną właściwością estetyczną, która wynika z zachowania proporcji i harmonii, to właśnie zachowanie lub odbudowanie tych składowych okazuje się nie tak łatwą kwestią. Ideałów nie ma, jednak chęć i potrzeba dążenia do ich osiągnięcia jest coraz wyraźniejsza. Niestety, pewnych procesów (zwłaszcza procesu starzenia się), nie jesteśmy w stanie zatrzymać, jednak dzięki specjalistycznym zabiegom możemy je opóźnić lub złagodzić ich przebieg. 

Jednym z takich zabiegów jest wolumetria twarzy. To zabieg dzięki któremu bez skalpela możemy dokonać liftingu i wymodelowania twarzy tak, aby przywrócić jej proporcje oraz harmonię. 

WOLUMETRIA TWARZY - CO TO ZNACZY?

Jeśli się zastanawiasz co znaczy wolumetria twarzy, to najprościej rzecz ujmując jest nieinwazyjnym zabiegiem, którego celem jest przywracanie proporcji (młodości) w obrębie twarzy, a także metodą za pomocą której możemy wymodelować twarz. Podczas zabiegu wstrzykuje się preparat, aby nadać tkankom objętości i zmienić ich kształt. Podstawowym efektem i celem zabiegu jest przywrócenie twarzy jej proporcjonalnego wyglądu, przywrócenie odpowiedniej objętości skóry, wyrównanie konturów czy podniesienie owalu twarzy, tak aby przywrócić jej wygląd i proporcje trójkąta młodości.

CO TO ZNACZY WOLUMETRIA TWARZY - czyli na czym polega zabieg?

Zanim przejdzie się do tak zwanego zabiegu właściwego, cały proces zaczyna się od dokładnej analizy oczekiwań pacjenta, możliwości ich spełnienia, a także dokładnej analizy proporcji twarzy. Jest to pierwszy i bardzo ważny etap zabiegu. Na tym poziomie ustalany jest obszar zabiegowy oraz precyzowane są możliwe do osiągnięcia rezultaty.  

Kolejnym etapem jest znieczulenie okolicy zabiegowej oraz dobranie przez lekarza wykonującego zabieg odpowiedniego preparatu. Dzięki powierzchownemu znieczuleniu, zabieg jest mniej odczuwalny co oczywiście poprawia komfort pacjenta. 

Etap trzeci jest już zabiegiem właściwym, czyli polega na wprowadzeniu przez iniekcji (wstrzyknięcie) przez lekarza, preparatu wolumetrycznego (kwasu hialuronowego usieciowanego)  w obrębie okolicy poddanej zabiegowi.

WOLUMETRIA TWARZY CO ZNACZY - czyli najczęściej poddawane obszary zabiegowe

Bogactwo korzyści jakie płynie z wykonania zabiegu wolumetrii twarzy jest zaskakująco szerokie. Często z upływem lat lub na skutek gwałtownej utraty wagi, nasza twarz zapada się, a skóra wiotczeje. Dzięki zabiegowi możemy przywrócić jej harmonijny wygląd dzięki czemu odzyskuje blask. Zastosowanie wolumetrii to na przykład

 • wyrównanie lub powiększenie objętości policzków - uwydatnienie lini kości policzkowych lub ich wyrównanie,
 • wypełnienie skroni,
 • wypełnienie okolic żuchwy i podbródka - dla złagodzenie owalu twarzy lub jego uwydatnienia,
 • korekcja profilu lub owalu twarzy.

1,2,3 WOLUMETRIA TWARZY KIEDY EFEKTY?

Niepodważalną zaletą zabiegu jest fakt, że efekty widoczne są niemal od razu po zakończeniu zabiegu. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, iż obszar zabiegowy może być zaczerwieniony, a nawet lekko opuchnięty, niemniej można zauważyć uniesienie tkanek, wypłycenie marszczek czy też całkowite zniknięcie bruzd. U większości osób finalny efekt widoczny staje się po około 7 dniach. Wówczas potencjalne siniaczki lub obrzęk zanikają, podany kwas hialuronowy osiada, a my możemy cieszyć się i podziwiać swoje "stare nowe JA" przez około 12-18 miesięcy. 

Efekty dobrze wykonanego zabiegu wolumetrycznego są bardzo dobre i każdego, kto chce zachować ładny wygląd, prędzej czy później czekają te zabiegi, bo są to jedyne metody modelujące.

 

FAQ - CZYLI SKRÓT O TYM CO TO WOLUMETRIA

 • wolumetria jest zabiegiem nieinwazyjnym, wykorzystującym iniekcje, wykonywanym ZAWSZE przez lekarza,
 • wolumetria twarzy obejmuje jej różne obszary, które mogą być wykonywane równocześnie lub pojedynczo,
 • wolumetria twarzy poprawia napięcie skóry,
 • wolumetria pozwala usunąć skutki procesu starzenia lub szkody wyrządzone utratą wagi,
 • wolumetria daje szybkie efekty,
 • efekty wolumetrii mogą utrzymać się kilkanaście miesięcy,
 • wolumetria brody pomaga uwydatnić owal twarzy.

 


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram