CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top
Image Alt

wolumetria twarzy

#wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy to zabieg modelujący twarz poprzez dodanie jej objętości. Upraszczając i prezentując mechanizm działania zabiegu to jego celem jest podanie preparatu (najczęściej usieciowanego kwasu hialuronowego), którego zdaniam jest „wypchnąć” tkanki. Najprostszym zobrazowaniem tego zabiegu jest określenie go jako modelowanie kształtu wazy, owalu twarzy i kości policzkowych oraz kości żuchwy.

Zabiegi wolumetrii twarzy pozwalają uzyskać stosunkowo szybkie i naturalne efekty (jeśli zabieg jest wykonywać przez doświadczonego i świadomego lekarza z określonym poczuciem estetyki), bez okresu rekonwalescencji. Dlatego właśnie ten zabieg dostał rano modelowania twarzy bez skalpela.

Odmłodzenie twarzy polega na przywróceniu skórze jakości oraz kształtu – proporcji trójkąta („proporcje młodości”). Aby uzyskać efekty polepszenia jakości skóry używamy zabiegów takich jak: peelingi chemiczne, Karboksyterapia, fala uderzeniowa STORZ, masaże twarzy, mezoterapia mikroigłowa. Dla uzyskania efektów nadania objętości tkankom i/lub zmiany ich kształtu stosujemy zabiegi wolumetryczne.

Na czym polega wolumetria twarzy?

Lifting wolumetryczny polega na podaniu odpowiedniej dawki kwasu hialuronowego (chociaż nie tylko tymi preparatami wykonujemy wolumetru twarzy, ale o tym poniżej!), w odpowiednie części twarzy.

Zabiegi wolumetryczne można podzielić na kilka rodzajów:

1. Zabiegi miejscowe. Celem jest niewielka korekta wybranego miejsca np. brody, nosa czy zapadnięć pod oczami. Najczęściej stosuje się 1 do 2 ml preparatu.

2. Zabiegi wyrównujące asymetrie twarzy. Dzięki nim możemy skorygować nierówności typu: nierówne wargi, policzki – jeden wyżej, drugi niżej. Najczęściej stosuje się 1 do 2 ml preparatu.

3. Zabiegi odtwarzające proporcje młodości (tróją młodości). To kompleksowe zabiegi odmładzające twarz. Pola zabiegowe to policzki, czoło, skronie, żuchwa. Ich celem jest odzyskanie proporcji twarzy zbliżonych do trójkąta, wypełnienie zapadnięć. To zabiegi wymagające dużego doświadczenia i precyzji lekarza, często wymagają zastosowania znacznie większej ilości preparatu od ok. 3ml u młodych osób do nawet 10-15 ml u pacjentów w zaawansowanym wieku.

 

Czym wykonuje się wolumetrię twarzy?

Najbardziej popularnym i najczęściej wykorzystywanym preparatem do wolumetrii twarzy jest kwas hialuronowy, średni lub gęsty. Efekt po zabieg z tym preparatem widoczny jest natychmiast. Najlepiej jest go stosować przy zabiegach punktowych i asymetriach.

3. Stymulatory tkankowe: poliprolakton (Ellanse), hydroksyapatyt wapnia (Radiessde), kwas l-polimlekowy (Sculptra). Efekt wolumetryczny przy stosowaniu biostymulatórów wynika ze stymulacji własnych komórek do odnowy kolagenu. Stosuje się je przy dużych ubytkach uzyskując tym samym znacznie bardziej naturalne efekty wypełnienia i odmłodzenia skóry.

4. Własny tłuszcz. Rekomendowany przez środowisko jako dobre rozwiązanie dla pacjentów do ok. 35 roku życia. Jest to jest materiał mocno nieprzewidywalny. Nigdy nie ma się 100% pewności ile się go wchłonie a tym samym pozostanie w tkankach. W anpaTu nie wykonujemy tego zabiegu.

 

Przed każdym zabiegiem w gabinetach anpaTu odbywa się wnikliwa konsultacja z lekarzem lub kosmetologiem. Jeśli mówimy o zabiegach z wykorzystaniem igły to zawsze będzie to lekarz zajmujący się medycyna estetyczną – w tej sytuacji dr Ola Siwek. 

Podczas tego spotkania lekarz zakwalifikuje Cię do zabiegu i określi potrzeby Twoje i Twojej skóry.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

 • Zapadnięte kości policzkowe
 • Opadające policzki
 • Zapadnięta skóra pod oczami
 • Ubytki objętości twarzy
 • Asymetrie twarzy
 • Wiotka skóra na twarzy
 • Utrata jędrności skóry
 • Zanik rysów twarzy
 • Zmarszczki i bruzdy
 • Cofnięta broda

umów się na bezpłatną konsultacje!

chcesz zrobić zabieg, ale nie wiesz jaki?

masz pytania? nie masz czasu przeglądać tej strony?

anpatu kosmetologia katowice kosmetyczka katowice

  skontaktujemy się z Tobą szybko i skutecznie 🙂
  ps. Nie będziemy SPAMować. Twoje dane osobie będą przetwarzane tylko na potrzeby kontaktu w sprawie wizyty.

  PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

  • Ciążę i okres karmienia piersią;
  • Indywidualne uczulenia na którykolwiek ze składników wybranego preparatu;
  • Trwające choroby autoimmunologiczne;
  • Silne zapalenie skóry twarzy;
  • Opryszczkę;
  • Cukrzycę;
  • Stan zapalny w organizmie;
  • Zażywanie steroidów.

  #ludzie anpaTu

  mistrzem w tym zabiegu jest:

  #dr Ola Siwek

  #ten zabieg łączymy z

  #cena i obszary

  od 1200zł za (1 ml preparatu)