zabiegi kwietnia
sprawdź >>
Wypadające włosy? Jesienią to naturalny proces!
Czas czytania: 2 min

W okresie jesiennym zauważasz wzmożone wypadanie włosów? Wypadanie włosów jesienią to naturalny proces. W lecie nasz organizm wydziela więcej estrogenów. Jesienią za to produkuje wzmożoną ilość testosteronu. Konsekwencją tego jest gubienie włosów i wymiana starych na nowe. 

Akceptowalna ilość wypadających włosów wynosi od 50 do 100 włosów podczas dnia. Jesienią może się to zwiększyć nawet do około 150 włosów dziennie, co nadal będzie fizjologiczną normą, o ile proces trwa około 1-3 miesięcy.

Co możesz zrobić w gabinecie kosmetologicznym, aby wesprzeć skórę owłosioną głowy i hamować procesy wypadania włosów? 

Z pomocą przechodzi karboksyterapia: można ją stosować w terapii wypadania włosów o różnym podłożu (leki, stres, zaburzenia hormonalne) oraz jako zabieg przyspieszający odrost włosów czy w celu poprawy kondycji włosów.

Dzięki swoim właściwościom fizjologicznym medyczny dwutlenek węgla wykazuje działanie dotleniające i antyoksydacyjne. Dwutlenek węgla jest gazem fizjologicznym, ale wprowadzony śródskórnie wywołuje w miejscu iniekcji zwiększone dotlenienie tkanek. Dzieje się to za sprawą natychmiastowej reakcji organizmu który odczytuje karboksyterapię jako niedobór tlenu. W tkankach dochodzi do reakcji dwutlenku węgla z cząsteczkami wody powstaje kwas węglowy który obniża ph w okolicznych tkankach, dzięki temu wzrasta szybkość wymiany gazowej (CO2 i O2- efekt Bohra) ponadto dwutlenek węgla podany śródskórnie powoduje rozszerzenie drobnych naczyń oraz stymuluje angiogenezę - czyli tworzenie nowych naczyń włosowatych.

Dzięki temu, że powtarzamy zabieg w serii powstają nowe naczynia krwionośne, zwiększa się przepływ krwi, poprawia się ukrwienie, a to wiąże się ze zwiększonym dotlenieniem i odżywieniem mieszków włosowych. 

Zwiększone dotlenienie w tkankach poprawia metabolizm komórek, zwiększone procesy metaboliczne zwiększają możliwości wzrostu i rozmnażania komórek, w przypadku łysienia wiąże się to z tworzeniem nowych włosów.

Jak wygląda sam zabieg?

Przede wszystkim wykonujemy go specjalną aparaturą, sprzętem medycznym, który jest wyposażony podgrzewany dwutlenek węgla.

Podczas zabiegu kosmetolog wprowadza śródskórnie cienką igłą sterylny gaz. Ilośc gazu jest w pełni kontrolowana a ilość i dawki gazu wprowadzanego są dostosowane do okolicy, która jest poddawana zabiegowi. 

Podczas zabiegu odczuwa się delikatne ukłucie i rozpieranie, Podczas zabiegu można odczuwać ukłucie i rozpychanie pod skórą. Dyskomfort jest chwilowy, trwa do kilku minut. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. 

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed zabiegiem należy tylko umyć głowę, aby nie musieć robić tego przed 24 godziny po. Karboksyterapia nie wiąże się z żadnym okresem rekonwalescencji. 

Dobrym uzupełnieniem tego zabiegu test peptydowa mezoterapia igłowa Dr Cyj Hair Filler oraz masaże skóry owłosionej głowy. Dzięki nim skóra jest jeszcze lepiej ukrwiona i dotleniona, co pozytywnie wpływa na proces zahamowania wypadania włosów i nowotworzenia się nowych. 

--

Artykułu przygotowała Karolina Perl

Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

 

przeczytaj również:
19 września, 2022 | Czas czytania: 2 min
Czy koniec lata to koniec dbania o ciało? Czytaj więcej
21 kwietnia, 2022 | Czas czytania: 3 min
Karboksyterapia - ile zabiegów? Czytaj więcej
17 lutego, 2021 | Czas czytania: < 1
Blizny - domowe sposoby pielęgnacji (film) Czytaj więcej
1 2 3 8
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram