#wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu wypełniacze zmarszczek
W anpaTu lekarzem zajmującym się zabiegami z zastosowaniem wypełniaczy (kwasu hialuronowego usieciowanego), zajmuje się lek.dent Aleksandra Siwek.
Zobacz galerię prac estetycznych dr Oli:
Co to jest kwas hialuronowy (HA)? O co w tym wszystkim chodzi? Czym różni się od botoksu?
Kwas hialuronowy to produkt naturalny, który naturalnie występuje w skórze. To polisacharyd, czyli rodzaj cukru, o bardzo dużej cząsteczce. Człowiek ma przeciętnie około 15g kwasu hialuronowego, z czego połowa zlokalizowana jest w skórze. Kwas hialuronowy jest wytwarzany głęboko w skórze właściwej, przez fibroblasty. Jego głównym zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawilżenie i jędrności skóry.
Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu stopniowo się zmniejsza, przez co skóra wysusza się, wiotczeje, a policzki i usta tracą swoją objętość. W miejscu, gdzie zaczyna go brakować, pojawiają się zmarszczki, a skóra traci odpowiednie napięcie. W utrzymaniu równowagi i poprawie wyglądu pomagają syntetyczne formy kwasu hialuronowego.
W medycynie estetycznej nie stosujemy czystego kwasu hialuronowego, tylko preparaty, w których na 1 gram preparatu przypada 20 miligramów HA, czyli 2%. Pozostała część to sól fizjologiczna i substancje pomocnicze, m.in. stabilizatory i środki do sieciowania. Sieciowanie, które zagęszcza HA, czyli łączy jego cząsteczki w większe konglomeraty, jest potrzebne, aby preparat kwasu hialuronowego był trwalszy. Gdyby nie to, jego czyste cząsteczki rozpadłyby się w ciągu 1-2 dni bez śladu. Sieciowanie polega na dodaniu specjalnego preparatu, który powoduje powstanie wiązań pomiędzy łańcuchami, tak jakbyśmy z nitki robili gęstą trójwymiarową siatkę. Powstaje w ten sposób bryła kwasu, która będzie się wolniej rozpuszczać. Plusem sieciowania jest to, że kwas utrzyma się dłużej. Minusem, że sieciuje się go za pomocą substancji chemicznych, które nie są dla organizmu obojętne.
W wyniku sieciowana powstają preparaty kwasu hialuronowego o różnej gęstości. Od stopnia sieciowania zależy jak długo kwas będzie się utrzymywał. Im będzie bardziej zbity (im będzie twardszy i gęstszy) tym wolniej będzie się rozpuszczał, czyli tym dłużej się utrzyma w tkance. Okres utrzymywania się HA to na ogół 6-12 miesięcy dla bardziej gęstych kwasów i 3-6 dla rzadszych, a dla nieusieciowanych 1-2 dni. Długość procesu rozkładu kwasu hialuronowego zależy od osobistych predyspozycji pacjentów, od ich wieku i stylu życia.”
Co jeszcze na temat kwasu hialuronowego (wypełniacza)
W ostatnich latach zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zyskał na popularności. Robią go niemal „wszyscy” lekarze, kosmetolodzy, kosmetyczki i osoby zupełnie bez żadnego wykształcenia kierunkowego. To przerażające, ale tak się dzieje. To właśnie kwas hialuronowy jest winowajcą większości nienaturalnych i przerysowanych twarzy, które widzisz w telewizji i na ulicach. A tak na prawdę to nie kwas, tylko osoby które wykonują te zabiegi. W niepowołanych rękach jest straszną bronią. PAMIĘTAJ! Decydując się na zabieg z usieciowanym kwasem hialuronowym, ZAWSZE WYBIERAJ LEKARZA. Im bardziej doświadczonego i świadomego, tym lepiej.
Każdy preparat kwasu musi posiadać certyfikat, bo jest to wyrób medyczny, tak jak implant zęba, staw kolanowy czy implant piersi.
#ile zabiegów
to zależy jakie są potrzeby twojej skóry i na jakie wskazanie wykonuje się zabieg. Często 1 wystarcza, czasem trzeba zrobić 2, 3, 4 i więcej. Ich efekty też nie są na zawsze, trzeba powtórzyć zabieg po roku, czasem dwóch (podany HA naturalnie zostaje metabolizowany przez twój organizm). To pozwala też na odwracanie efektów zabiegów. Podczas pierwszej konsultacji w gabinetach anpaTu lekarz zapozna się z potrzebami Twojej skóry i zaproponuję najlepsza terapię zabiegową, dopasowaną do Twoich potrzeb.
#wskazania
- opadanie skóry na twarzy/utrata objętości/owalu twarzy
- asymetryczne rysy twarzy
- zaburzone proporcje i kształt twarzy
- asymetryczny, nieproporcjonalny, krzywy nos
- małe, asymetryczne usta
- wolumetria – chęć naturalnego wymodelowania kształtu twarzy np. wydłużenia brody
- chęć powiększenia, zarysowania policzków
- starzenie się górnej i środkowej części twarzy
- wiotka skóra głębokie bruzdy np. na czole „linie marionetki”, „chomiki”, „dolina łez”
umów się na bezpłatną konsultacje!
chcesz zrobić zabieg, ale nie wiesz jaki?
masz pytania? nie masz czasu przeglądać tej strony?

skontaktujemy się z Tobą szybko i skutecznie 🙂
ps. Nie będziemy SPAMować. Twoje dane osobie będą przetwarzane tylko na potrzeby kontaktu w sprawie wizyty.
#efekty
- zwiększenie objętości zapadniętych tkanek
- korekta zagłębień skóry, takich jak zmarszczki, bruzdy, blizny, fałdy skórne
- korekta kształtu nosa, podbródka, linii żuchwy
- podniesienie, uwypuklenie policzków
- wygładzenie, uwypuklenie skroni
- wolumetria czyli wymodelowanie kształtu twarzy
- powiększenie, wymodelowanie ust
- wyrównanie asymetrii ust, nosa, twarzy
- odmłodzenie twarzy
#ludzie anpaTu
mistrzem w tym zabiegu jest:
- dr ola swiek
#przeciwwskazania
- rozpoznana nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu np. kwas hialuronowy
- ciąża/karmienie piersią
- padaczka
- choroba nowotworowa
- aktywne zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry
- aktywne zmiany chorobowe skóry (np. łuszczyca, liszaj płaski, łojotokowe zapalenie skóry)
- alergie w miejscu wykonania zabiegu
- ciężkie alergie w przeszłości charakteryzujące się m.in. rozpoznanym wstrząsem anafilaktycznym
- tendencje do tworzenia blizn przerostowych, skłonność do keloidów
- otwarte rany w obszarze zabiegowym
- terapia sterydami, m.in. leczenie kortyzonem
- choroby autoimmunologiczne
#ten zabieg łączymy z
#cena i obszary
zabieg 1000 – 1500
(w zależności od zastosowanego preparatu)
#czas
45-60 minut