Wszechstronne zastosowanie medycznego dwutlenku węgla, od włosów aż po tkankę tłuszczową!
Potwierdzona klinicznie skuteczność karboksyterapii spowodowała, że zabieg szybko zyskał dużą liczbę zwolenników i jest stosowany w wielu wskazaniach terapeutycznych. Karboksyterapia, czyli działanie na skórę za pomocą dwutlenku węgla, jest zabiegiem innowacyjnym i bardzo skutecznym oraz wszechstronnym. Przez specjalistów uznawany za prawdziwy przełom w obszarze kosmetologii estetycznej, stanowi idealną alternatywę w walce z niedoskonałościami skóry. Dlaczego? Dzięki zabiegowi karboksyterapii możemy w szybki, bezpieczny, naturalny i bezinwazyjny sposób poprawić kondycję skóry. Karboksyterapia dobrze radzi sobie z wieloma wskazaniami: dzięki niej pozbędziesz się zmarszczek wokół oczu, usuniesz cellulit, ujędrnisz i napniesz skórę (jeśli masz pociążowy brzuch – koniecznie zobacz poniższe zdjęcie!). Zabieg sprawdza się też w redukcji blizn – szczególnie potrądzikowych, wspomaga proces regeneracji rzadkich i wypadających włosów, niweluje cienie pod oczami i rozstępy.
Jednym ze złotych standardów zastosowania Karboksyterapia jest: redukcja cellulitu. Cellulit jest problemem estetycznym, którego leczenie znajduje się na granicy kosmetologii i medycyny estetycznej. Od strony objawów cellulit dotyczy tkanki tłuszczowej podskórnej, w której pojawiają się nierówności i zapadnięcia. Od strony przyczyn cellulit jest przewlekłym stanem zapalnym związanym z zaburzeniami mikrokrążenia. Niedostateczne ukrwienie tkanki podskórnej powoduje zastoje, obrzęki, pogorszenie przemiany metabolicznej. Pojawia się efekt błędnego koła, gdyż obrzęki zwiększają ucisk na naczynia, jeszcze bardziej ograniczając krążenie, co prowadzi do jeszcze większych zastojów i problemów z metabolizmem. W wyniku tego toksyny nie są prawidłowo odprowadzane, a co za tym idzie gromadzą się w tkance tłuszczowej. Karboksyterapia w redukcji cellulitu działa dobrze głównie dzięki wytworzeniu mechanizmu tzw. efektu Bohra, który polega na tym, że jeśli sztucznie zwiększymy stężenia CO2 w tkance wtedy następuje poprawa krążenia, poszerzają się naczynka krwionośne, a co za tym idzie przepływa więcej krwi. ta kier, konkretnie czerwone krwinki, łatwiej oddaje tlen. Dzięki temu poziom dotlenienia tkanek jest bardzo duży. Zabiegi powtarza się w serii 10-15 spotkań jeden, dwa razy w tygodniu. Zastanawiasz się dlaczego aż tyle zabiegów? Dlaczego potrzeba tak dużo zabiegów? Cellulit to defekt estetyczny, który stopniowo powiększa się przez lata – nie można oczekiwać natychmiastowej zmiany po jednym czy dwóch zabiegach. Regularne podawanie medycznego dwutlenku węgla, przywraca organizmowi równowagę, poprawia metabolizm, poszerza naczynka krwionośne, a dodatkowo prowadzi do tworzenia się nowej sieci naczynek, co oznacza, że przez kilka kolejnych miesięcy po zabiegach pozostanie w tym miejscu lepsze krążenie. Karboksyterapię na cellulit zawsze warto łączyć z innymi technologiami takimi jak Icoone, fala uderzeniowa Storz czy lipoliza iniekcyjna.
Karboksyterapia polega na śródskórnym podaniu dwutlenku węgla, bezpośrednio pod skórę. Podczas zabiegu sztucznie zwiększymy stężenie CO2 w tkankach co powoduje poprawę krążenia, poszerzają się też naczynka krwionośne, a c za tym idzie przepływa więcej krwi, ta krew (a dokładniej czerwone krwinki) łatwiej oddaje tlen. Stopień dotlenienia tkanek jest więc bardzo duży. Regularne (zgodnie z zaleconą serią), podawanie dwutlenku węgla, przywraca organizmowi równowagę, poprawia metabolizm, poszerza naczynka krwionośne, a dodatkowo prowadzi do tworzenia się nowej sieci naczynek, co oznacza, że przez kilka kolejnych miesięcy po serii zabiegów pozostanie w tym miejscu lepsze krążenie. Do zabiegu wykorzystuje się certyfikowany dwutlenek węgla wykorzystywany w chirurgii. robi się to za pomocą cienkiej igły. Zaraz po podaniu gazu na skórze w tym miejscu robi się wybrzuszenie, które po chwili znika, gaz wtedy równomiernie rozchodzi się w tkance, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększając miejscowo przepływ krwi. Co się wtedy dzieje? Duże stężenie dwutlenku węgla aktywuje miejscowe mechanizmy fizjologiczne, które dążą do jego szybkiej eliminacji.
Regularne, częste podawanie dwutlenku węgla powoduje zwiększenie produkcji czynnika wzrostu naczyń VEGF, dzięki czemu pod skórą tworzy się nowa sieć naczynek krwionośnych, trwale poprawiając ukrwienie tej okolicy, a przez to jej odżywienie i dotlenienie. Zabieg na każdą okolicę trwa ok. 10 minut i jest w pełnie bezpieczny. Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych do leczonego obszaru. Poprawia również mikrokrążenie i wpływa na odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcję dwutlenkiem węgla jest reakcja zapalna, prowadząca do zwiększonej stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się „remodeling” skóry, wraz z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry. 90% sukcesu tego zabiegu to umiejętności kosmetologa, który go wykonuje. W anpaTu mamy swoje autorskie techniki łączenia karboksyterapii z pozostałymi zabiegami, które sumarycznie dają znacznie lepsze efekty niż pojedynczo. Odpowiednio skonstruowana terapia łączona, to zawsze najlepsza i najbardziej skuteczna droga do pełnych efektów zabiegowych. Zabiegi wykonujemy na urządzeniu UNIQUE – Julie Carboxytherapy – jedyny minus Karboksyterapia to jej odczuwalność. Zabieg jest mało komfortowy, ale szybkość jego przeprowadzenia i skuteczność rekompensuje nieprzyjemne doznania. Kluczowe znaczenie ma to czy podawany dwutlenek węgla jest podgrzewany czy tez nie. Urządzenia, które podają zimny dwutlenek węgla dają bardziej bolesny zabieg – wybieraj te gdzie gaz jest podgrzewany. Podsumowując, zabieg karboksyterapii wpływa na: • rozszerzenie naczyń krwionośnych, co zwiększa przepływ krwi w obszarze zabiegowym • przywrócenie lub pobudzenie mikrokrążenia wpływające na dotlenienie obszaru zabiegowego • poprawę drenażu limfatycznego, przez co zmniejszony zostaje obrzęk i usuwane są toksyny z organizmu • produkcję elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za elastyczność i napięcie skóry
czy zabieg karboksyterapii jest bezpieczny?
Zdecydowanie tak! Karboksyterapia to bezpieczny zabieg wywodzący się z medycyny. Pełne bezpieczeństwo gwarantuje wykonywanie zabiegu przez wykwalifikowanego kosmetologa z doświadczeniem i używanie do niego wysokiej klasy urządzenia.
Dwutlenek węgla występuje w organizmie naturalnie i to w znacznych ilościach, a podawany w trakcie zabiegu zostaje wydalany z organizmu jako produkt wymiany gazowej. Ilość podawanego w trakcie zabiegu dwutlenku węgla jest zbliżona do ilości gazu produkowanego w trakcie wysiłku fizycznego!
Sam zabieg nie wyklucza pacjenta z codziennych aktywności. Bezpośrednio po nim na skórze widoczne są jedynie miejsca wkłucia, które znikają do kilkudziesięciu minut po zabiegu.
nie możesz mieć tego zabiegu gdy:
Porozmawiamy o tym jeszcze w czasie spotkania, ale nie zapomnij powiedzieć, nam o przeciwwskazaniach:
ciąża
poważne choroby serca
skrajna niewydolność nerek, dializy
zaawansowane POChP
niekontrolowane ciśnienie krwi
epilepsja
niewyrównana cukrzyca
choroba nowotworowa, chemioterapia
zaburzenie gojenia, choroby tkanki łącznej
zaburzenia krzepnięcia krwi
zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry
tendencje do tworzenia blizn przerostowych
nieuregulowana astma
mistrzami w tym zabiegi są:
ANIA
KAROLINA
NATALIA
cennik
1 zabieg / 6 zabiegów
cienie pod oczami, podbródek, kolana, skóra dłoni, szyja)